Pitanje za Vedy-ja (moze i ostali)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by emirc, Apr 19, 2004.

  1. emirc

    emirc Novi član

    E jarane, de bogati mi zacas reci, kako da ti taj KingMax u sigu radi na tako agresivnim postavkama na DDR400 ?!
    Mozes li mi potvrditi jesu li ti moduli APSOLUTNO identicni? Isto tako, da li ti RAM ima nekakav mali ZELENI cip desno od onog papirica na kojem pisu specifikacije memorije?
    Naime, sta se desilo... u Plusu sam uzeo KingMax 2x512MB dok je jos jeftin, a jos nisam uzeo ostatak kompa (cekam nv40 i r420 na ovim prostorima, hopefully u maju) i eto, vidim da moduli nisu identicni 100% , jedan ima ovaj zeleni cip, drugi nema, a i sam polozaj memorijskih cipova je razlicit... najgore je sto nemam kod koga isprobati da li radi stabilno u dual channel jer mi niko od jarana nema proc na 200MHz FSB :(
    Najvise me strah hoce li uspjesno i stabilno raditi u DC modu, i na postavkama barem 2-3-3-7 kao u VEDY-ja...
     
  2. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    E ovako evo sam sve skidao i ovako ti stvari stoje naime:

    Ima taj mali zeleni cip desno od naljepnice (obje).

    Po meni to i nije nisu neke dobre postavke jesu ostre ali nisu naj. za naj ti treba crosair xms da bi imao ono 2-2-2-6

    Jos sam citao da na 2-3-3-11 bolje radi nego na 2-3-3-7 moram i to isprobati.

    A ako si uzeo 433MHZ kao i ja moraju cipovi biti isti idi vidi zamjeni sta vec uradi reci u cemu je problem neka ti kazu.

    Sta ti pise na memorijskim modulima?

    Ako ti je isti pa trebao bi raditi na 2-3-3-7 ali ja sa ovim setovanjima jedva u sisoft sandri izvucem 3GB ali ja sam zadovoljan. Inace na 166 radi na 2-2-2-6.

    Prilicno solidna memorija za ulozeni novac.

    Ako budes uzeo moj procesor dodji ponesi memu i ja i ti stavimo i vidjecemo radi li ti na toj freq koju hoces sa Dual Channel-om. Kod mene dual channel radi cak sam je dizao preko biosa na vece preko 216 tacnije oko 230 tj. 460 i radila je stabilno sa setovanjima nekim vanzemaljskim
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ako hoćeš agresivne postavke na 400, onda uzmi memoriju deklariranu od 433 pa na više... digni joj malo voltažu i vjerovatno će sve ić bez problema.
     
  4. emirc

    emirc Novi član

    Na ovoj plocici koja ima taj zeleni chip, pise sljedece :
    FBAS
    MPWC22D-38KT3R

    dok na ovoj bez zelenog cipa pise sljedece :

    FDA
    MPWC22D-38KT3R

    na memorijskim cipovima na obje plocice pise sljedece:
    KDL388P4LA -46
    (ovo 46 je pretpostavljam 4.6 ns)

    Eto, to je to, a sto se proca tice, volio bi da mi posaljes mail na

    [email protected] pa da se zdogovorimo :)

    Iako bi volio i tu plocu kupiti... recimo, za 270KM ploca+proc...

    Ajd posalji mi mail, kako da te kontaktiram, i da isprobamo ove module.

    P.S Jesi li tu plocu (2.2 revizija) kupio u Plusu?
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Moja radi na 400Mhz 2-3-3-6 :D

    A bez problema ide 2,5-3-3-6 na 220Mhz... dalje nisam ni probao....jednog dana cu mozda probat i dalje od 220 :)