Plasma vs LCD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Feb 10, 2007.

  1. Tomo

    Tomo Novi član

    Pffff ... kakav sony :))

    Ocito ti novac nije problem, pa pogledaj ovako nesto ... Philips PH-37 PF 9731,94cm,LCD 1920x1080p, Pixe ... TV ti ima sve moguce, pa cak i ethernet! sa cijelom od 25 000 kn / valjda oko 7000 KM/ cini se kao dobar izbor!
     
  2. Venom

    Venom Aktivista

    720p je gay uzmi sony-a , vidio sam u robotu ovdje u hrasnom kako izgleda max rezolucija, ljudi su imali Bluray player, ja vako stao :shock: i gledam u onu sliku

    ono fakat nije humano, i detalji :D
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa philips jos manji. :D
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    SONY ... TITO :!:
     
  5. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Kolko kosta sony ?
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni se cini 5900 ako se ne varam.
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Ma Sony ti je taman sa te daljine. Ja gledam u trinitrona od 80 i nesto malo cm sa neka 3 i po, 4 metra i bas bih se izgubio da je veca dijagonala.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Oba TV-a dolaze iz PX-a bez carine i poreza oko 3500 kmica
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Evo da te još naložim :p , samo što je ovo 32", inace moram nekad sacekati brata da ode negdje pa da prikacim njegov PC da vidim kako to ide na 7950GX2, ovo je slikano kada sam imao R9600.
    [​IMG]
     
  10. Tomo

    Tomo Novi član

    je philips je manji, ali ocito niste gledali te TVe izbliza, pixeli su velicine graska! ja bi na filipsa isao sigurno!
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj sony ga izadje 3500KM ilitiga 13000kn. Za tu lovu rula. Taj philips je duplo skuplji...
     
  12. Tomo

    Tomo Novi član

    i duplo kvalitetniji ;)
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema veze sto PS3 ima HDMI 1.3, jer se u filmovima (koji su Naniju najbitniji) 48 bitna boja gotovo sigurno nece koristiti. To je rezervisano za igre. Posto su filmovi najbitnija tacka kupovine onda je to razlog vise za kupnju PS3-ce posto je jel' najjeftiniji BluRay player, cak i ako igre neces ni taknuti. Druga opcija je kupovina kakve graficke kartice sa HDMI/HDCP izlazom i cekanje na BDRE/HDDVD drajv za komp (strasno je gledati MPEG2/4 bez dobrog playera na takvom tv-u), sto opet izadje skuplje od PS3-ce ili 360+HDDVD dodatka. Nebitno sad to. Ako plazma nije iskljucivo od Pioneera ili Panasonica (bile su nedavno po gradu reklame za neki fancy Panasonic model, 46"), odmah zaboravi na ostale proizvodjace jer imaju debelo inferiorniju sliku od ovog dvojca, bez obzira sto je veca dijagonala (a LG i Samsung su mi se nakon godina kupovanja televizora ogadili tako da to necu nikom preporuciti). Znaci definitivno Sony. Ne vidim nijedan razlog sto bi isao na non-Pioneer plazmu pored tog Sonyja, a velicina ekrana u odnosu na velicinu sobe ovdje definitivno nije odlucujuca. Ako se jos ta plazma bude hranila MPEG2/DIVX materijalom, pikseli ce bas biti ko zrno graska.
    Btw, kakav Philips se sad ovdje umjesao, kad je masu puta potvrdjeno da je Bravia trenutno top topova kad su LCD televizori u pitanju. Em sto je 37" (gdje stvarno 1080p ne treba), em je pretrpan bespotrebnim stvarima poput media playera, citaca kartica, i jos sijaset nepotrebnih konektora. I jedan Componentni ulaz btw. Imalo bi smisla uzeti ovaj Philips ako ces cesto prenositi tv pa da imas all-in-one uredjaj na svakom mjestu. Jedino je Sharp tu negdje sa Sonyjem. Westinghouse ima najbolji omjer cijena-rezolucija-dijagonala od svih TV-a, ali sam poprilicno siguran da ga ovdje nema za uzeti. Ako se TV cini nekako mal u prodavnici, cim se otpakuje u sobi, naraste za jedno 30% (govorim iz vlastitog iskustva). :mrgreen:
    I jos nesto - u MobilMediji (u Robotu sam vidio jedino LCOS projekcioni) je onaj BR player skacen preko nekih schrott kablova tako da slika nije ni blizu kvalitetna kako moze biti (ono je jos uvijek mpeg2 zapis, a i player je osrednji). :wink:
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Ma tako sam i mislio ročko :wink: Reko sto se ne javljas :D
    Zlaja dolazi u decembru pa je rekao Mimi uzeti PS3 pa eto i blurey playera a sad sam se sjetio tvoje samsungove bestije koja je preko 100cm ako se ne varam, sjecas se dokle sma jezik izplazio kad sam vidio sta ti sobu krasi :D...reko sta ce mi vise.
    A sto se tice 50" LG-a on je ispao umjesto bilo kojeg drugog proizvodjaca jer jedino to mogu nabaviti iz PX-a barem sto meni vrijedi ima jos tona 37" i 40" Sony-a ,LG-a i Philipsa ali nisu ni do koljena ovim sto sam stavio u uzi izbor. Uglavnom su to 720p LCD-i koji su jeftiniji za nekih 300-400$ bez DVR-a i digitalnih tunera.
    Ona Panasonic Wega plasma je preko 2000km skuplja od ovog Sony-a a 720p je sa 1366*768 rezolucijom tako da mi to nije palo na pamet.
    Danas je u PX-u dosla i 46" Bravia sa 1080p al je za dobrih 40% skuplja = prekrizeno.

    Samire ovo zaista odlicno izgleda!
    Cijenim kad se ovako lijepo kutak sredi a tv zaista poveliko i sminkerski izgleda. Svaki Respect!
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    eto razmisli jos malo, nemoj se zaletiti. jos jednom stojim iza toga da je Bravia dosta bolje (i future-proof) rjesenje, a samo je 3" manja od mog Samsunga. a sto se tice PS3 - ako do decembra ne provale BluRay zastitu, onda radije nek Zlaja ponese lovu ovamo jer nemas nista od US verzije koja ce pustati filmove samo iz regije 1.
    jos pogledaj ima li W serija Bravie (posljednja koliko ja znam) jer je jeftinija od X serije a isto ima TrueHD rezoluciju...
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    I ja procitah to za PS3 sad na CNET-u, nista od jeftinog blu-rey player-a.
    Kupim te kad budem isao po LCD, da testiramo ince i desni sa mesom u nekoj zderaoni ofskroz :wink:
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hvala, inace drzim do urednosti, ne volim vidjeti kablove razbacane, ono je samo bila proba da vidim kako to ide, planiram nabaviti neki PC koji bi mi služio samo za net kada ga spojim na TV, i onda se lagano zavalim u kožnu fotelju, wirelles mouse i tastatura u ruke i ožeži :)
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma nedam ja svog rahatluka. Zeni sam predao daljinski u ruke i rekao joj da me ne zanima ali da ne prilazi meni kad sam za kompom ... :D
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Heh, ma ja vala i ne gledam TV skoro nikako, tako da su roditelji za njim a ja za PC-em, jedino kada njih nema na duži period onda jedan komp prebacim do TV-a pa odatle browsam net, a na drugom igram CoD-a jer se ne mogu naviknuti na veliku rezoluciju :)
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    ma lcd (low i midrange) je super dok je na nazivnoj rezi, sve ostalo više-manje šljuka.

    vidio sam pravog lcd philipsa, ali košta brate 25k kn.