PlayerUnknown's Battlegrounds

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzamilan, Jul 24, 2017.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Update on the number of PUBG bans: 1,500,000.
     
  2. lolak

    lolak Aktivista

    Kazu 90% iz Kine, standardno..
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada pogledam malo streamove, jedan haker zna imati: wallhack, aimbot i veci ROF (rounds per min). Bude ih po 5-6 u jednoj partiji. Sada me jedan lik ubije kroz zidove nije ni pucao u mene:



    A ja, u odnosu na njega, bio negdje ovdje.. htio da zapucam na onog u jeepu:

    [​IMG]

    Neki dan na streamu zagine lik, gleda killcam a haker puca dole u zemlju sebi "pod nogama".
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovaj minimalni downlock sto sam testirao radi. Nije se vise nikada srusila.Ima neki bug u v1.0 koji postoji i koji obara igru bilo sa novim ili starim kartama.

    [​IMG]


    Drugi javljaju isto iskustvo pa ako neko bude imao probelma sa ovim, neka proba. Za -100MHz ili -50MHz nema potrebe.

    "I can confirm that NAILS' fix works - I have two MSI GTX 670's in SLI. The image he posted is from MSI's "Afterburner" software - free download and I matched NAILS' settings.

    I've had no issues since and it used to crash for me every 5 min. Updating drivers will not solve this (for now)."
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije sve tako crno.. hehe



    Jedan cool krug. Mrao sam pretrcati kroz cijelu uvalu.

    [​IMG]

    Zavrsni najmanji bio na onim stepenicama. Za malo da zaglavim u plavom.

    [​IMG]
     
  6. chenta

    chenta Aktivista

    Bravo

    Evo jedna od jutros sa jaranom, bili u ovoj kuci i zadnja 2 lika morali doci nama..
    ubijem ih dok su prilazili, gusto je bilo moze se vidjeti na health baru nekih 5% da mi je ostalo nakon drugog killa

    [​IMG]
     
    Last edited: Jan 5, 2018
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited: Jan 6, 2018
  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne znam sta hoces da kazes, ali u svakoj igri ima citera, posebno u popularnim igrama.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne postoji igra ovog kalibra gdje jedan haker zayebe 99 ljudi po partiji.

    Drugo, prodali su oko 22mil kopija. Statistički je dovoljno oko 220 hiljada hakera da se efekt odrazi na sve igrace u svakoj partiji a u PUBG je nedavno banovano 1.5mil hakera! Par miliona ih je ostalo jos ispod radara. Procenat da nadjes partiju bez hakera je jako mali. U drugim igrama poput BF moze na drugoj strani biti 2-3 hakera pa da opet pobjedis dok se spawnati mozes dokle god partija traje.

    Trece, duge igre imaju druga sredstva zaštite. Mžes sam rentati server i sam banovati hakere tokom i poslije partije. Mogu igraci izglasati ban tokom partije ili ga prijaviti adminu poslije. A retardirani Bluehole nije uveo ni ping limit. Igraju likovi iz kine po EU i NA sa 500+ pingom.

    Jedan haker u PUBG vise utice na komjuniti nego u bilo kojoj drugoj igri radi specificnog game moda sa jednim životom po igri. Bluehole je dao posao BattlEye-u da se bavi sa čiterima i to je to. A BattlEye je gori od punkbustera.

    Reci da u drugim igrama ima hakera i da je PUBG iskustvo jednako u svim online igama isto, ne moze biti dalje od istine. PVP samo i igram i da je svuda isto kao u PUBG zadnjih 2-3 mjeseca, imao bih konzolu.
     
    Last edited: Jan 9, 2018
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma problem sa lagom je drugi par cipela.
    Cinjenica jest da su im serveri sranje, ali ja nisam imao iskustva sa hakerima ni blizu kao sto govoris.
    Odigrao sam oko 300 (ne znam sad tacan broj) partija otkako je izasla 1.0 verzija i samo 3-4 puta sam mogao sa sigurnoscu reci da sam naletio na hakera.
    Ako ih je bilo vise, onda su poprilicno pametno koristili wh, aim ili slicno.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Jbg, brojke ne lazu. Ja u 99% partija zaginem ovako:



    ..gdje me ubije sa jednim metkom. Ili ovako:



    Gdje me prati kroz zgradu ili ceka da izvirim iza brda. NE pamtim kada sam zaginuo da igrac nije imao no-recoil hack. Ugasio sam killcam jer se insan manje nervira.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Stare čari PC gaminga - problemi sa (ne) opzimizacijom i chiterima, ali je uvijek tu utjeha u maksimalnim postavkama i m+kb superiornosti.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad mozes misliti koji odron mora biti konzolaski gaming da ljudi trpe sve te čari PC problema.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne mora znaciti da je no-recoil hack, gledao sam cesto svoj replay i znalo se desiti da izgleda kao da sam ja imao no-recoil hack.
    Jednostavno je takav snimak, vrlo cudan.
    Uostalom, ima i ljudi koji znaju izuzetno dobro savladati recoil.
    Pratio sam neke stream-ere (profesionalce), lik izadje na kraj i sa desetak stream sniper-a, ode do kraja i pobijedi sa 20+ kilova.
    Tu tek vidim koliko sam ja smotan, haha.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, veliki desync u igri cini replay gotov beskorisnim pa se desavaju cudne stvari kada gledas snimak.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    PC 1.0 Update #2

    "Players, as we have said on numerous occasions, we are committed to creating a fair play environment in PUBG and are always looking for ways to decrease the amount of active cheats and their users. As part of our latest efforts in this direction, we are adding a new way to report suspected cheaters in-game. Starting with the current test build (once the testing is complete, this feature will be moved to the live servers as well), you will be able to report players directly from the replay feature of our game. "

    http://steamcommunity.com/games/578080/announcements/detail/1576688908203724690
     
  18. Esh

    Esh HWB

  19. NAILS

    NAILS Moderator

    PC Players, we will be moving the current test build to our live servers on Jan 10 6PM PST/ Jan 11 3AM CET / Jan 11 11:00PM KST. The maintenance is expected to last 4 hours.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Prva poslije updatea i odmah čiken

    [​IMG]

    I'm not mad at this..