Playstation2 emulator

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by 3xD_design, Sep 28, 2004.

  1. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Kupio sam tekken 4 (za PS2) i zelio bih malo rasturati, no postoji jedan problem. Problem je sto valjda jos nema zavrsenog emulatora koji podrzava ovu igricu. No, ako netko zna kako na PC-u mogu nariktati tekken 4, ili ako zna za emulator koji podrzava TEKKEN 4, neka javi.
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Kupi PS2 :) . To ti je najbolji Emulator.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    hehehe ja nemogu pokrenut emulator za keca a kamo li za dvicu
     
  4. Miko

    Miko Aktivista

    matereti kako nemozes pokrenuti emulator za PS 1 malo pogledaj bolje epsxe 1.6.0 skini i on ti ima sve u sebi i za graficku i za zvucnu i za cd sve uglavnom. Ja igram recimo teken 3 i ide mi nekih 70FPS koji su uglavnom potrebni za tu igricu, a imam Duron semce od 1GHz i 512Mb ram-a i mx440. Sto se tice pitanja emuliranja PS 2 nista od toga ja imam emulator epsxe 2 cak sam nabavio i rom za njega scph 10000.bin sto je znas kako lahko naci( na kraju sma se registrovao na nekoj spasnkoj stranici koja je naravno sva na spanskom i nekako uspio skinuti to). Uglavnom najdalje sto odem ja sa emuliranjem je da vidim onaj film za PS 2 tj one kocke kako se vrte, ali i to ide jedva 9 FPS. Uglavnom svi ce ti reci da na netu ne postoji nikakav emulator za PS 2 vec da je to tek experimentalno radi na tome.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    ma imam ja epsxe
    ali mi zacrni hekran i sjebada
    :(
    neznam koji mu je
     
  6. GV

    GV Komšija

    Ja sam imao bleem (demo) za ps1 i pokretao je igrice (Laru) i na P1 133 doduše nije se moglo igrati jer je sporoo ali je fercerao.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Connectix VGS je najjednostavniji emulator, samo je bad sto ne poboljsava grafiku ni zvuk, vec precizno emulira pravi PS. Posto igram sve emulatore na TV-u meni to i nije problem. Jos duuugo nece postojati pravi, kvalitetni PS2 emulator tako da investicija u konzolu nije losa stvar (evo ja cekam da izadje PStwo pa da ga uzmem). :mrgreen:
     
  8. kenci

    kenci Aktivista

    mislism da sam vec napisao.. da emulatora za ps2 nema.. niti ce kad biti.. cisto sumnjam.. a za keca ima.. i svaki emulator radi..
     
  9. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Eno neki dan sam čuo da su neki tipovi napravili emulator za PS2 i X-Box, ali to ide UŽASNO SPORO. Na filmiću su prikazali kako neki tip igra Halo za X- box i to ide
    3-4 fps. A za ps2 ne znam iako vjerujem da mora biti slično ko i za x-box.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    mozda i gore ja cu ganjat ps2 ne onu malu dvicu sta znas kakva ce bit sa chipovima :idea:
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nemogu se sjetiti linka al nakav je lik na netu detaljno opisao razlike izmedju ps2 procesora i pc procesora uglavnom shanse da neki pc vrti ps2 emulator ce eventualno biti kad izadje amd128 sa 128 mb cache-a na 30ghz
    ;)
    nezelim sad supljirati puno al sve se svodi na propusnosti sabirnica i na to da je ps2 procesor pravljen samo za igranje i da je u tom dobar ....bla bla.
    Uglavnom nista od emulatora
    ;)
    usput ima li ko kakve sheme za nabacivanje ps1 joypada na midi port ili usb?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prevedeno u PC svijet, PS2 ima FSB od 1.18Ghz, sirinu sabirnice od 2560bita, propusnost grafickog podsistema od 48.6GB/s, FPU jedinicu snage 6.4 gflops-a, vertex shadere (bez pixel sh. nazalost), memorijsku propusnost od 3.2GB/s, 4MB integrisane memorije direktno na graficki chip, 2MB zvuka i jos mnogo, mnogo toga. Sad sam se nalozio na konzole pravo. Moram jednu uzet hitno. :mrgreen:
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Hehe...pa nije PS2..neko sranje..jest da proc nije brz (po Mhz...mislim da je oko 300Mhz) al sve je podredjeno igrama.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    EmotionEngine - 128bit - 294.912Mhz - 6.4 gflops-a. Da nam je jedan Athlon sa ovakvim FPU-om. :mrgreen: Doduse EE je RISC procesor bez L2 cachea. Ko je vidio uzivo igre Metal Gear Solid 2, Final Fantasy X i Gran Turismo 3 zna da mu nista jace i bolje nije potrebno za puni gamerski uzitak (a sve to u 640x480x32).
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    play station 2 je 16bit paleta boja
     
  16. djambo

    djambo Aktivista

    ps2 podrzava punu 128bitnu paletu boja e sad ovisi o lijenom programeru koju dubinu ce doseci.O emulatoru tu jos nema price arhitektura jednostavno ne dozvoljava 32bitnim platformama da obrade instrukcije koje obradi ps2.Steta jak stroj a neiskoristen.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da. Pa cak je i prvi PS imao 24bitnu dubinu boja. Zadnja konzola sa 16bitnim bojama je bila N64 i GBA.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    samo dvicu zajebaje mala kolicina memorije
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dvici nije potrebno vise memorije jer to nadoknadjuje ogromnom kolicinom integrisane memorije u GS + vektorskim jedinicama iz EE + velikom propusnoscu + RDRAM na 300Mhz. S druge strane X-Box bi trebalo da ima vise memorije, jer 64MB DDR200 nije dosta i za sistem i za grafiku.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    stvarno bio sam uvijek ocaran tom dvicom al komp je komp (x-box je pushiona teska)