Plazma problem sa kondenzatorom

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by colg, Mar 17, 2012.

  1. colg

    colg Aktivista

    Imam plazmu LG i vec je imamoko 5 godina, nikada nisam imao problema sa njom ali zadnjih nekoliko mjeseci kada je palim moram 5-10 puta da pritisnem power dugme da bi se upalila. Ono power dugme na TVu samo blinkne i ugasi se, citao sam da je to otisao kondenzator na TVu i da se samo mora zamjeniti, ne bih da sam carkam po TVu, zna li neko nekog elektricara ili servis gdje bi mogao odnjeti plazmu? :smt006
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    U njemu ima par desetina elektrolitskih kondezatora, i nemoze se popraviti napamet treba ti serviser koji ce sve elektrolite u mrezi da izmjenja, nazovi RS electronic imaju dobrog, i korektnog servisera.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa čovjek pita za servis a ne da on mijenja. A ako bi slučajno sam pokušao neka gleda kondenzatore oko napajanja i one veće.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Dobro, nisam bas do detalja procitao, ali nemu te neke velike pameti, popise vrijednosti kapacitet u uFaradima, i napon V, kupi iste vrijednosti pa redom promijeni sve u mrezi (napajanju) mada je bolje serviseru dati da to odradi.
     
  5. Talnay

    Talnay Aktivista

    Imas dobrog servisera tamo kod uniprometa, jednu-dvije ulice dalje. Zaboravio sam kako se zove servis. Jaran mi je tamo nosio samsung TV koji bi se gasio poslije nekog vremena, i popravio ga za tricavih 60 KM, dok su mu u ovlastenom govorili da treba mijenjat plocu koja je preko 200 KM. Probaj tamo...
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Imas i Fiku na kosevskom, odlican majstor, a nezavrce.
     
  7. Talnay

    Talnay Aktivista

    Evo nasao sam tacnu adresu:

    Tv servis Euro servisira Soni, Samsung, Grunding, Philips, Panasonic, Beko, elefunken, Saba, Nordmende, Blaupunkt, Qvadro, Vivax, Weg, Elit, Bira i ostale marke tv video Dvd aparata. Ovlaščeni smo servis za popravak i u garantnom roku Samsung,Elit,Vivax,Weg,Qvadro. Za izvršenu uslugu dajemo garanciju. Sjedište servisa je u Butmirska br.7, ulica se nalazi na Dolac Malti kad idete od Socijalnog do Merkatora pa lijevo pored Uniprometa i ispod Uniprometa druga ulica na desnu stranu.
    Radno vrijeme servisa je od 9 do 18 sati subotom od 9 do 15 sati.
    Telefoni 033/650 400, 033/610 000,061/157 382

    Eto kome bude zatrebalo, nek ode tamo..
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Mislim da je to onaj Muhamed koji je radio do nedavno u hrasnom malo prije robota, ok. majstor skroz.
     
  9. Talnay

    Talnay Aktivista

    Jest, tamo je ranije radio, preselio se na novu lokaciju koju sam sad naveo.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Dobar majstor, nema sa njim problema, a ima i znanje.