Ploca, CPU i GPU do 1000KM?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Pelikan, Sep 17, 2017.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta bi se moglo uzeti za ove pare, namijenjeno za gaminga? Genelec po mogucnosti mada i nije neki ogroman izbor. Ili ako neka druga radnja vrsi dostavu. Hvala.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  4. selvin

    selvin Moderator

    Prati malo i akcije, ja sam ovu konfu iz potpisa uzeo za oko 1300KM prije 4-5 mjeseci u Imtecu. B250 chipset je na ploci, 8GB DDR4 memorija, ssd 240GB, solidno kuciste i napojna ali nista posebno. S tim da tebi grafa ne odgovara, ali opet za 250-300 KM vise dobijes bolje, a to svoje sto imas mozes prodati. Vjerovatno se moglo ubaciti i 1060 sa nekom doplatom, ali je meni trebala grafa cisto zbog monitora.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Rodjak uzima, i 60 preko mu je tesko palo :D Mada sam mu rekao da pokusa kakav SSD uzeti kad mogne, ja sam se preporodio s njim, najbolja kupovina od kako sam nekad davno presao sa 2GB na 4GB RAM-a :D Hvala tebi, uzimat ce za 10-15 dana, pa cemo pratiti i kakve akcije.
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    ono što bih ja uradio: uzeo bih neku haswell ploču i uganjao bih neki polovan i5. Ja sam recimo nedavno prodao i5 4460 za 250KM. mogo bi onda uganjat finu grafiku za 600-650KM.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nista bez garancije. A ne vidim sta ce mu bolja graficka na 1080p.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Malo strpljenja dok ne izadje quad-core i3.
     
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    Ma dzaba ti kod nas cijene ostaju iste.
     
  10. Tensai

    Tensai Komšija

    Garancija na procesor je besmislena. To je jedina komponenta koja se ne može pokvariti ni za sto godina. Koliko vidim ova kombinacija izlazi bar 100KM iz budžeta pa dajem jednu jeftiniju alternativu, pa se može uzeti i malo boolja ploča sa više slotova za RAM. Naravno ako si spreman izletiti koju stoju više bolje ti je uzet noviju generaciju, iako i nije neka razlika u odnosu na Haswell.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    da, eto prodajem ja i5 3570k za 150KM i nek ubode neku plocu za 150KM ili manje i ostane 700-750KM za grafu :D
     
    Last edited: Sep 17, 2017
  12. Esh

    Esh HWB

    Ovo što kažu XT i Tensai ima smisla, možda sačekati par sedmica dok krene prodaja 8. generacije Core procesora, a varijanta je potražiti možda i polovnu ploču / CPU, kako bi se više nova "oslobodilo" za GPU.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne kupujem sebi, pa ne bih da petljam s polovnim stvarima. A i da kupujem sebi, ne bih petljao. Ta gore konfiguracija je 1060KM i kako rekoh i 60KM van budzeta je puno. Nema potrebe za vise RAM slotova. Hvala tebi na preporuci. Na pik-u imaju sve ove komponente po 100KM manje i naravno nema ih na stanju. Ne znam sto ne ociste pik od ovih reklama za narudzbu, a cesto ne mogu ni naruciti ili kaze ipak je veca cijena itd.

    Tensai, rage, enis, predlozit cu i tu varijantu, ako ima strpljenja.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ko sad kupi trenutni i5 treba ga prebiti :D
    Bacanje 150-200KM u odnosu na i3-8100 i jos zaglavljivanje na "starom" cipsetu.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Hoce li kod nas biti cijene regularne? I kad pocinje s prodajom?
     
  16. Tensai

    Tensai Komšija

    Ako ne uzimaš za sebe onda uzmi novo, jer ako se šta zajebe onda će taj lik tebe zivkat. A što se grafike tiče vidi ima li RX 470, otprilike je isto jaka kao ta 1060 samo je malo jeftinija.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U oktobru trebaju novi procesori u prodaju.
    Ustedu na CPU-u uloziti u bolju graficku, i eventualno brzi/vise RAM(a).
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nista onda, strpljen spasen. To je vec velika razlika u cijeni.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Bas ce kod nas 8100 bit 180-230KM, how yes no, prije da ce bit 400+

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ipak nismo tolika zabit :)