Ploca za i5 2400

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by edgsi, Apr 21, 2012.

  1. edgsi

    edgsi Aktivista

    Nakon dugo vremena vracam se i ja na Intela (zadnji je bio Celeron na 766MHz). Povoljno mi izletio i5 2400 (non-K verzija pa znaci da oc prakticki otpada) i uzeo sam CLUB3D Radeon HD6950 CoolStream Edition 2GB pa me sad zanima best buy ploca ili chipset za ovaj kombo. Cifra bi bila do 150 KM i bilo bi lijepo da ima 4 slota za ram. Hvala unaprijed na odgovorima.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Do 150KM jedino kakvu H61 plocu. Medjutim one sve imaju po dva ram slota. U principu koju god da uzmes, isto ti dodje.
     
  3. edgsi

    edgsi Aktivista

    Da, izgleda da ce biti tako. Ne znam koliko vise mi se isplati ulagati u plocu kad je proc non-k verzija?
     
  4. mirseth

    mirseth Aktivista

    Pa ako nisam nesto pobrkao, bas za K verzije procesora ti ne treba neka extra ploca jer je otkljucan mnozilac pa samo njega podizes a FSB ostaje nekatknut tako da se ploca ne opterecuje..Ja se kontam da li da uzmem nov i3 2120 sa nekom novom H61 jeftinom plocom pa kasnije kupim polovan i5-K i klokam ga ili da kupim neku polovnu konfu sa quadom,ramom plocom i aftermaket coolerom za oko 400 KM...
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne mozes dizat multiplier na p61 / h67

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
     
  6. mirseth

    mirseth Aktivista

    Auu..Pa koja bi onda bila najjeftinija ploca da se moze dizati multiplayer ??
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za takvo nesto ti treba minimalno P67 ploca. P67/Z68/Z77 ploce su jedine koje mogu takvo nesto. A tada nema nista bez 200KM+.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Samo sto bi prnula u vjetar kod bilo kakvog iole ozbiljnije OC-a, gle joj dizajna. :mrgreen: :mrgreen:
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam bas upratio ovu platformu, je li normalno da je baterija NB :D
     
  11. techton

    techton Aktivista

    Ja imam ovu plocu na 4.5 GHz ne kontam sto bi prnula?
     
  12. edgsi

    edgsi Aktivista

    Nasao sam GA-PH67-DS3-B3 za 160 KM pa cu vjerovatno ici na nju.
     
  13. techton

    techton Aktivista

    Ustvari moja je z68a, ali generalno ista dizajnom
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zato sto je sve golo, i 4.5 Ghz je lagani OC za SB, ja pricam o 4.7 Ghz pa iznad sa preko 1.4V.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema vise NB i SB u Sandy bridge arhitekturi, sve funkcije NB su prebcene u CPU, a sam cipset P67/Z68 je usvari south bridge.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo da znas, ni na toj nema overclocka.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    aha, vidim ja nesto fali :D
     
  18. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ma znam ali ne isplati mi se ici na neku jacu plocu kad non-k verzija ionako nece postici neki veci oc koji bi opravdao cijenu skuplje ploce. Onda tu treba misliti i na ozbiljnije hladjenje. Ionako ce dosta vremena proci dok mi cpu postane usko grlo da mi zatreba oc a onda ce vjerovatno ici i nova platforma. S druge strane s ovom plocom imam 4 slota za ram, mogucnost cf i sata3. Za 160KM sasvim dobar deal.
     
  19. mirseth

    mirseth Aktivista

    Pa recimo sa nekim aftermarket coolerom sto ne bi mogla da radi na 4.5 ghz sto je i vise nego dovoljno za sljedece 2-3 godine za sve naslove?..Uostalom ako se kupi i3 2120, on moze sigurno bar jos godinu dvije da sve naslove gura bez problema na preko 30 FPS na toj ploci, onda poslije uzmes polovan i5 2500K, dignes ga na 4.5 ghz i opet uzivas jos godinu dvije u svim igrama opet na preko 30 FPS..
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije problem proc, problem su goli VRM-ovi, mogla bi ona i vise od 4.5 Ghz potegnuti, ali koliko dugo?