Poljoprivreda

Discussion in 'Generalna diskusija' started by IdeMedoSumom, Jul 16, 2014.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Samo su mi riperi na terasi u saksijama, ostalo je sve vani na foliji. Tek sam prije desetak dana to sadio vani, bilo je sve u plasteniku do tad. Bilo ovih mrazeva pa nisam smio ranije iznositi.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    u saksiji mi je ostalo jos jedno 20ak sadnica,pa cu to uskoro prenijeti na zemlju ali nikako da malo otopli
    ali stvarno su smijesne,za 25 dana nisu narasle ni 2 cm a sto je najgore ,nisu samo kod mene
    amodza imao super rasadu,pikirao u saksiju i dok su mu bile povis radijatora,narasle samo tako ,pocele u cvjetati i presadio u saksije i evo kao ni moje,nisu makle :D
    a i meni je dao jedno 10 sadnica i ja posadio u saksiju...iste kao i kada sam ih presadio :D
    jos imaju i sunca pola dana ali dzaba,nema temeprature

    one obicne paprike,posadio prije 15 dana...ekstra napreduju
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Bilo je hladno, stici ce to sve.
     
  4. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    [​IMG]

    Evo i današnja. Ljudi moji kad nisam crko od žeđi. A ima još 1h do iftara :D
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa ti i radis i postis,svaka cast...ja samo radim :D
    kako su ti vec ovako krupne...biti ce uroda fino ako se ovako nastavi :D

    i ja sam danas cijeli dan proveo radeci i evo uspio sma postaviti koceve i zicu za paradajz a onaj drugi na njivi cu ovih dana poceti koliti...jer nemam toliko zice a i da ne kupujem,kada vec imam kolice spremne
    neke sam danas zasiljio i pripremio
    evo par slika kako to sada izgleda,stavio sam i 4. zicu...prosle godine sa imao samo 3 i nije mogao ici jos u vis a sada ce moci
    ostaje jos nastimati navodnjavanje kap po kap i kada temperature pojacaju staviti onu zastitnu mrezu
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]


    image sharing
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo i moje stanje trenutno, nesto se vec i ubere. Na aroniju nisam stigao otici ima 10 dana.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    fina basca...ti sve pod najlon,mrsko ti travu cupati i kopati haha :D
    ja sam prije 2 godine stavljao paprike pod najlon ali vise ne stavljam...nije problem jednom okopati i rijesiti se trave
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nema se vremena majstore, posao, troje djece..... Ovako rahat.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    to jest...ovako duplo manje posla
    ja sam danas pola dana rostiljao i sjedio a onda sam oko 6 poceo koliti paradajz i uspio sam zabiti jedno 60 kolceva
    ostalo mi je jos jedno 40ak ...to cu sutra ili eventualno prekosutra

    ja sada nezaposlen,pa imam kada po vrtlu se ganjati a i mati pljevi travu,kopka i tako...zabavlja se :D
    fazon je sto je ovo kod mene dole gdje sadim isto izlet...kuca u prirodi,pustim muziku,povedem cuke da se ganjaju,pristavim kotlic ili rostilj i usput i radim i uzivam...uopste ne osjetim da nesto radim a sve se uradi
    sada najvise mati i ja radimo,brat puno radi a i on isto ima malo dijete,pa ne stize na sve ali imamo mati i ja

    ja sam posadio 200 sadnica paradajza na njivu...planiram ga za prodaju,ako rodi i ako ga vrijeme ne osteti
    i jos 80 za kucnu upotrebu,salatu i zimnicu
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    [​IMG]foto hochladen

    Carolina Reaper, ima 5-6 biljcica, za sad dobro napreduju.

     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cini mi se da sam nekad gledao na YT kad tip pojede tu papriku onako u zalogaju citavu. Samo rece kao,da je cak zabranjena u evropi. Pojede je i jedva ziv ostade.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mene interesuje gdje nabavljate sjemena za te, za naše pojmove, egzotične vrste? Uz to, kako dođete do informacija kako iz uzgajati?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hajd to, nego sta ces s tih paprika poslije? :D
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sigurno ce ubaciti nekom dushmanu u sendvich :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    feferone se pojedu...ubacis komadic u grah,pa malo u lonac i tako to ako je vec preljuta
    ja imam osjecaj da ove moje nece do kraja sezone narasti kao kod ovog ova paprika :D

    nego,jucer sam okolio paradajz,imam tacno 100 kolica udarenih ovdje,ruka mi otpala :D
    [​IMG]

    [​IMG]


    screenshot windows
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    da nije blizu benzinske, teski metali i tako to?

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sve to ide u sosove, nesto se osusi, nesto u zamrzivac za variva. Sto se uzgoja tice, nema tu puno filozofije, paprika je paprika. Vrijedi pravilo sto je paprika ljuca, treba joj vise vremena da sazrije, pa se ove najljuce obicno sade vec u januaru ili pocetkom februara. Drze se u grijanom prostoru i na zatvorenom sve dok ima ikakve sanse za mraz. Tek u maju se iznose vani. Ja najvise sadim jalapenosa, odlicna paprika za rostilj ili kiseliti, ne previse ljuta, otprilike u rangu zutih feferona kojih kod nas ima u trgovinama.

    Carolina reaper je tu uglavnom za zajebanciju, cisto da se vidi ko je najludji u raji. :D Mozda par zavrsi u sosovima.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nije vala blizu...ma kakvi metali...pa ne istresa cisterna gorivo meni ovamo u njivu haha
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Svaka cast ja ove godine dobrano kasnim za balkona. Prosle godine feferoni pravo izrasli. Ove godine bar jedno ce biti. A zelja mi je alixno neke zemlje kupiti. I napraviti nesto

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mislis kupiti komad zemlje koji ces obradjivati i saditi sebi nesto ili ?
    uzmi pod idzaru,jeftinije...50 KM dunum najbolje zemlje na godinu