Poljoprivreda

Discussion in 'Generalna diskusija' started by IdeMedoSumom, Jul 16, 2014.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Iskusno, nema sta :D

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Dobar @Dog_Father - profi setup :) Uslikaj malo i kad izrastu, da vidimo kako zapravo izgleda (tj. ako smijes... jer samo ti znas sta je tu posadjeno :D )
     
    Dog_Father likes this.
  3. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    cista desetka za ime sosa - rahmetlija HAHAHAHAHA
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Trenutno stanje

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    Pelikan, zippoo, donjapa and 2 others like this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dobre
    ja posadio 7-8 casica u plasitcnu prozirnu kutiju 14.2. i evo jucer vidim da je jedna nikla ali je nikakva...izduzila se,jer sam je drzao u mracnoj sobi
    testirao sjeme...znaci sjeme "radi" :D
    ove kod tebe su odlicne
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Lijepo lijepo :) Uzdigli se.

    I mi smo orezali skoro sve biljke, pa smo napravili mali 'rasadnik' za ovo sto je orezano nebi li se stogod prilimo.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da malo aktiviramo temu :D

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    "izvirili smo iz zemlje...sada nastavljamo put prema suncu ":D
    8 dana od sadnje

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    donjapa and forzamilan like this.
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sta si ovo posijao?
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Klijavost je odlicna, jesi ti to naklijavao prije sadnje? Kod mene je izmedju 70 i 80%.

    Cayenne i habanero red

    [​IMG]
    [​IMG]
    Ovo sitno je carolina reaper.
    [​IMG]
     
    donjapa and zippoo like this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    posijao sam tabasco
    sto se klijavosti tice,ocekujem da svako sjeme nikne...tako je bilo prosle godine a evo i sada je u posudama koje su bile na sredi i blizu sijalica,tj.toplote sve niklo
    nisam nista naklijavao...ovo je direktno sjeme u zemlju...nekin 10 mm ispod povrsine
    svo sjeme je moje domace

    posadio sam i ja nekoliko sjemenki habanera i caroline reaper,niklo je ali sam ih drzao i sobi i izduzile su se,idu za svjetlom i dabogda da od njih bude sta na kraju a volio bih,da imam bar par struka i ovih ljucih
     
    Last edited: Mar 22, 2018
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To je sreca, inace male su sanse da imas klijavost 100%. Kod mene je nesto mog sjemena, nesto sam dobio, a najveci dio je kupljeno i nigdje nisam imao 100% klijavost. Kakvu sijalicu koristis?

    [​IMG]
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Gdje se moze iti to sjeme da li imate viska ili recimo 2 3 biljcice obje vrste?
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sada koristim dvije tesline po 100W,samo za zagrijavanje a ovih dana moram napraviti i pravo osvjetljenje,barem jos dvije one "stedne" ili neonke
    povelika je povrsina,ne znam ni hoce li to djelovati kako treba ali eto,moram pokusati
    inace su tu i velika vrata,ima svjetlosti ali se biljke krive prema prozoru

    sto se tice klijavosti,meni je taj procenat nebitan ali prosle godine od 104 mjesta,mozda 3-4 da nisu nikla a evo i sada je tako nesto...tako da je meni to odlican rezultat a procenti su nebitni :D
    posadio sam preko 1400 sjemenki a za jedno mjesec cu posaditi jos ,kada otopli
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    moze se kupiti u poljoprivrednim apotekama,na piku,na ebayu,od komsije itd :D
    btw.ja sam prije skoro 2 mjeseca narucio sjeme caroline reapper sa ebaya i nikada nije doslo a sada je i kasno za saditi carolinu
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Da mi je vishe razlicitih chilli papricica

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa pocni sakupljati sjeme na vrijeme...recimo sada za narednu sezonu
    ne mozes ganjati sjemena u vrijeme sjetve...ako mislis sve na vrijeme zasaditi
    takodjer se ne sade sve sorte u isto vrijeme...razmak je i u mjesec dana
    najljuce sorte (npr,carolina reaper se sadi u januaru) januar i pocetak februara,srednje sredina marta,blago ljute mogu i kasnije,kao klasicne paprike
    ovo sve opet zavisi da li imas uslove,mora se napraviti box ili neki improvizovani plastenik ,da imaju temeperaturu i svjetlost
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma.ja bi to 1 2 stabljicice u pocwtku kraj prozora iznad radijatora a poslije balkon

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma sve ok,ali tesko je to sve uganjati u kratkom vremenu
    zato ti govorim,pocni sakupljati sjeme ove godine i dogodine ces imati nekoliko vrsta
    na ljeto,vidis u nekoga neki chili koji ti se svidja,pitas ga da ti da jednu.dvije...ostavis da se osusi i imas sjeme
    i tako od svake...nesto sa neta naruci,nesto kupi na pijaci (mada to ljudi nemaju pojma sta prodaju,njima je sve to isto :D )

    evo ja bi ti dao par sadnica kada budu,ali kako to poslati da se ne osteti a i koliko se isplati platiti postarinu za nekoliko sadnica
    zato sam ti i rekao,pocni ove godine sakupljati sjeme
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Djes mogu uzet sa ili tuzla ili negdje izmedju hahahah
    Ma deff cu to uraditi.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk