Pomagajte, gubim se

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by TeamE, Nov 5, 2005.

  1. TeamE

    TeamE Novi član

    Koja je maksimalna vrijednost za "Response Time", mislim ono da bi se "ponekada" poigrala i koja igrica?

    Dali 19 sa vecim RT ili 17 sa manjim RT?

    Kakav je Sony SDM-HS75S
     
  2. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    8 je odlično,12 je uredu,24 je sporo,za ostalo pitaj iron maidena
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih licno isao na 19" sa vecim RT, ali opet to je subjektivno jer se gotovo nikad ne igram. Sonyjevi LCD monitori se nisu pokazali najboljim za igre, jer se javlja ghosting, a boje su nesto losije nego kod konkurencije. A postoji dobrih 16ms monitora na kojima mozes fino igrati.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Evo ovaj kod mene, ja sam tek slijedeci dan skontao da igram FEAR na LCD monitoru.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Imas Samsung i LG monitore sa 12ms 19' oko 800 km
    pa et vidi
    Licno na poslu imam LG 19' 1950S sa 12ms response ma nit ima ghostinga,boje su beton sve u dure preporucujem u svakom slucaju
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Sta bolan Samsung 913v 658km ja uzeo.

    12ms (ma nije bitno upalis vidis jel ti lezi oku ako je doba nek pise odziv 3min).
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Apsolutno se slazem
    dok nevidis neznas
    moze pisati frtalj ms dok neupalis igricu i probas neznas
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Sto kaze moj dobri Iron Meiden sve je subjektivno, al sony-ja ni pod koju cijenu ne kupujte preskupi su a ne isplate se. Poznanik je kupio Sony HS 93 prelijep na oko ali ima ghosting u windowsu a o igrama da ne pricam, platio ga je preko 1200 maraka prije pola godine. Sto se mog izbora tice definitivno LG 1980Q, 8ms, prelijep je a licno sam se uvjerio da nema ama bas nikakvog ghostinga. Takodjer nece se pogrijesiti ni sa istim modelom manje dijagonale 17 - incnim 1780Q. Ti monitori su subjektivno govorim vrh ponude. Samsung ima 2 modela koji se ispalte uzeti 193 PLUS ili manje dijagonale 173 PLUS (ubrzani 173 odnosno 193 na 8 ms) i samsung 730bf i 930bf. Mada ga ne preporucujem graficarima zbog losijeg prikaza boja, pogotovo crne.
    Na mnogim testovima pobjedjuje Samsung 193 plus zbog odlicne interpolacije na manje rezolucije i uvjerljivih boja pogotovo crne, ghostinga nema, vidlivi ugao mu je i vertikalni i horuzintalni 170 stepeni ali uzimajuci u obzir cijenu i on je u ovom momentu preskup - 1200 km.
    Definitivno najvise se isplati uzeti (uzimajuci u obzir i cijenu) LG 1780Q (1980Q). Pa tek onda Samsungovi 730BF (930BF) jer Grey to Grey response time od 4 ms je samo marketinski trik, koji je samsung stavio da ne prikaze stvarnu vrijednost white to black response time-a koji je oko 6 ms do 7 ms ali i ta vrijednost ga stavlja u sami vrh. Sve u svemu ova 3 modela (odnosno 6 uzimajuci i 17 -incne model u obzir) su vrh ponude. Barem nama u Bosni! Ima ih i boljih...