Pomoc Internet i fiskalna kasa

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by zdici, Oct 11, 2012.

  1. zdici

    zdici Aktivista

    Zdravo drustvo..
    imam 2 racunara koja su spojena cat 5e kablom direkt na ADSL modem/router i jedan racunar mi ima Internet a drugi glavni gdje mi je fiskalna kasa nema mada bi trebao imati tu mi je Local Area Network > Internet Protocol Version 4 podeseno mi je pod General IP adresa, Subnet mask, Default Gateway to mi je podeseno troje kako bi mogla fiskalna kasa racun izbacivat e sad postoji li mogucnost ikako da sta dodam da mi i tu Internet radi a da ne moram dodavati jos jednu mreznu karticu !! taj bi racunar fakticki Internet trebao imati automatski mada nema jer je stavljena fixna IP adresa koja je drugacija nego u rasponu koju router dodjeljuje racunarima u mrezi.Za ovaj prvi racunar gdje imam Internet mrezna je nastimana automatski sve i tu nema problema kroz mrezu sve odlicno ide podaci i sve ostalo.
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pozdrav
    Kao prvo koristi znakove interpunkcije
    Kao drugo probaj namjestiti na routeru da dodjeljuje IP adrese u istom range-u kao sto ti je ta sa racunara gdje ti je prikopcana fiskalna kasa.
    Kao trece da li ti je router namjesten da radi u routed modu tj. da li je router uvijek nakacen na internet, a racunari su odmah online cim se upale?

    Sent from my GT-I9100G
     
  3. zdici

    zdici Aktivista

    router ADSL je podesen da radi non stop..cim palim PC imam Internet automatski na racunaru 2 gdje nema fiskalne kase IP bude obicno 192.168.1.4..na racunaru 1 podesena fiksna IP adresa ali je drugi oblik IP adrese 192.168.10.1, Default Gateway ja mislim da je 192.168.10.30 i subnet mask je 255.255.255.0
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Eto ti greske. Mora biti isti subnet. Prebaci fisikalnu kasu na dhcp ili podesi manuelno ip u istom rasponu. Znaci mjesto 10 stavi 1.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    ako vec iz nekog razloga ne smijes dirati ip te fiskalne kase onda router podesi da odgovara kasi.promjeni lan adresu routera na 192.168.10.1 i onda ce proraditi.
     
  6. zdici

    zdici Aktivista

    Hvala vam svima..pokusat cu dati ADSL routeru IP 192.168.10.0 a fiskalna neka bude 192.168.10.1 kao sto i jeste...jer cim to poremetim fiskalna mi ne izbacuje racun :( jer je u programu od fiskalne tako valda podeseno.Probam to pa javim rezultate.
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    ne mozes dati ...10.0 adresu :) Rouzeru daj nesto poput ...10.250 a raspon adresa u postavkama DHCPa Routera stavi npr. od ...10.100 do ...10.150 i to ti je to

    Sent from my GT-I9100G
     
  8. zdici

    zdici Aktivista

    Problem rijesio danas USPJEŠNO napokon :) i to ovako u Local Area Network>Internet Protocol Version 4>Advanced...pod IP Settings dole ispod IP Addresses dodao sam IP adresu 192.168.1.15 Subnet mask 255.255.255.0 i dole Default Gateways dodao sam IP adresu ADSL routera 192.168.1.1 zatim u rubrici pod DNS dodao sam DNS server addresses stavio sam 192.168.1.1 i cim sam to podesio sve INTERNET je pročepio :) radi uporedo i fiskalna kasa izbacuje mi racun a i Internet radi..problem rješen napokon :)