pomoc oko flash-ovanja w810i

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by daco87, Sep 5, 2007.

  1. daco87

    daco87 Aktivista

    kupio sam nedavno w810! problem je nervira me sto je t-mobile i ima one nekakve dodatke od t mobile! :(

    zanima me-kada flesujem mob i stavim mu new softver da li ce se izbrisati ono sve od t-mobila!
    da li se tokom flesovanja brisu sve stvari s mob (poruke, kontakti, igre, muzika, slike...)!

    i mozel malo da mi neko objasni postupak posto nikada to nisam radio!
    imam onaj program za flesovanje sto sam dobio uz mob (update service)!

    i dal je to sigurno radit, mislim mozel se sta sj***t ako ne uspije!
    bilo kakva pomoc dobro dosala!

    i ako neko zna kako da ubacim naski (bosanski, hrvatski ili srpski jezik)!
    il moram nositi negdje mob da mi to neko uradi! koliko kosta?

    pozz, thx
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Ja mislim da mozes zakljucati telefon ako radis update preko SE sajta. Nek ti to odrade u servisu, naravno sve ti se brise sa telefona.
     
  3. daco87

    daco87 Aktivista

    znas li koliko bi me to kostalo da mi u servisu to obave, i flesovanje i da mi ubace naski!

    thx
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    15-20 maraka
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    cak i ako uradis update preko oficijelnog update servisa, ostat ce ti ta tmobile sranja jer svaki telefon ima kod koji "govori" programu za update softvera koji da skine - brandirani ili simfree. i da - ko sto sulu kaze, opet ga mozes zakljucati na ovaj nacin. naravno sve se brise i vraca na fabricke postavke.
    to je na motorolama i nokijama mnogo lakse odraditi. ukratko receno, potrazi na netu koja je posljednja revizija softvera i otidji u servis i trazi bas tu a ne neku stariju varijantu. jezici dolaze zajedno sa fw paketom, pa ce ti staviti neki za ovu nasu regiju. samo postoji caka - nekad verzije softvera za ove prostore nisu up-to-date.
     
  6. daco87

    daco87 Aktivista

    ok hvala ljudi
    znaci ja necu nista cackati odnijet cu u servis!
    jos samo dal' neko zna dal' to rade u imamexu, njihovom servisu, posto je tamo tel kupljen! :D

    pozz svima
     
  7. vnm_

    vnm_ Komšija

    nisam siguran kako je to sa ovim aktuelnim modelima, ali moj stari t610, koji je bio t-mobile brandiran, se mogao flashovati samo sa brandiranom verzijom software-a.
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    tesko to...
    zato treba uzimati clean mobitele
    opet pokusaj kod ovih nasih servisera :mrgreen:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mah kad je symbian u pitanju, nikakav branding ne predstavlja problem. zato je i stvoren nemesis service suite... :smt003
     
  10. vnm_

    vnm_ Komšija

    jeste dosadni sa tim symbianom :mrgreen:
     
  11. Looney

    Looney Komšija

    Relativno komplikovana procedura. Radije daj 20KMica da ti to urade u servisu i nek oni snose odgovornost nego da si sHebeš mob ako to nisi do sad radio.

    Sve što imaš na njemu (slike, muzika, kontakti) će da bude izbrisano u tom procesu stoga preporučujem da si uradiš backup na komp.
     
  12. drdamir

    drdamir Aktivista

    Update service ti samo nabaci noviju verziju softvera bez ikakvih gubitaka. Flashanje ti dovodi telefon u stanje kakav je bio u momentu kad je izašao iz fabrike. Ja sam flashao svoj na Skenderiji dole, ulaz kod Šuhre pa lijevo, platio, čini mi se, 30KM. Update radim povremeno, ali novih verzija nema baš često, tako da to baš i nema neku realnu osnovu raditi.
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ma daj 20-30 KMica nemoj cigancit :mrgreen: pa sjebati mobile :wink:
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    ovo nije tacno... fleseovanjem mjenjas sw pa tako recimo na k750 mozes nabacit sw od w800 tako da.. ne vraca kakav je bio nego stavljas verziju sw koju ti hoces.. onda imaju pacheri koji ti daju niz mogucnosti zakljucavanja, promjena menija (ali ne flash meni kao na W seriji telfona) itd itd
     
  15. daco87

    daco87 Aktivista

    upravu si, uradit cu to! thx

    ma pusti te sada symbian, da sam ga htio, uzeo bih nesto npr n70 (koliko znam on ima os symbian 8.1) bio u rangu s w810! jeftiniji n70 za 25km!

    btw thx
    :D
     
  16. drdamir

    drdamir Aktivista

    Marfijev zakon kaže: "Sve što može biti shvaćeno pogrešno biće shvaćeno upravo tako." :) Kad sam rekao u fabričko stanje mislio sam na to da će izgubiti apsolutno sve što je ikad stavio u telefon, dakle, imaće slike, melodije i postavke kao kad je telefon proizveden. A za ostalo si u pravu, nema šta. Iako ti niko neće to raditi ako sam ne tražiš.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    drdamir, ok, sorry.. tako sam te ja razumio ;)
     
  18. drdamir

    drdamir Aktivista

    Ma ne sekiraj se! :)
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    btw. nasao sam sve sto mi je potrebno da se i ja rijesim ove talijanske verzije na 6630, eh sad ne znam da li da izaberem ova dva neka hrvatska code-a "0518132 Croatia,
    0518156 Croatia" pa da to sve vratim na orignal softwer od Nokie...

    sorry na spammu :)
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako ti je jezik mnogo bitan, onda idi na to, samo sto neces vjerovatno moci posljednju verziju softvera staviti (zadnja je 6.03.40, 29-09-06). ja sam stavio music edition product code za zapadnu evropu i sve sljaka bez problema. moraces isprobavati malo.