pomoc oko flash-ovanja w810i

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by daco87, Sep 5, 2007.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma nije mi jezik bita, engleski jezik mi je postavljen na telefonu od kako znam da imam mobitel. Mada mi sada nece da flashuje nesto, izbaci poruku "USB: Not implemented!"... :?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    hmm ne znam moguce da ti je do kabla (ne moze preko bluetootha ako si tako probao). kod mene je DKU-2 i sve radi bez problema. probaj pc suite instalirati prvo ako vec nisi pa onda software updater. znaci mora ti baterija biti puna, general profile izabran i onda se softver konektuje na net i skine tih 30-tak MB i updatuje ti firmware.
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To mi radi sve sto si gore naveo, ali kada pokusam flashovati preko NSS-a onda mi izbavi tu poruku...ali nije to toliko ni vazno, ako ne moze onda cu ga odnijeti u servis pa nek se oni zezaju sa tim :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ahaa tebi je NSS problem, tako reci. pa prvo pokreni PC Suite, pa tek onda NSS i trebalo bi da radi.
     
  5. daco87

    daco87 Aktivista


    a gdje da vidim posljednje verzije softwera, ne razumijem se bas oko toga!
    mozel pomoc.
    mogu li ih dawnload na komp i da im odnesem te sto skinem?
    :?
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kod nokije je recimo kod *#0000# da vidis verziju softvera i onda googlas i vidis koja je verzija posljednja za tvoj fon i uporedis s onim u telefonu. a nekad i ispod baterije zna pisati koji je firmware. kad radis sa oficijelnim softverom za update, on sam skine odgovarajuci. motorola daje vecu fleksibilnost kad je to u pitanju...
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    kod nokia je zeznuto ako dekodirane sa neke mreze. koliko sam shvatio mora ta mreza da valjda odobri novi firmware jer evo primjer ja i haver kupili zajedno ove N73 samo ja nasao original a kod njega TIM i ja regularno radim update firmware a on evo kasni ja mislim 3 verzije zamnom. jednostavno mu javlja da nema update-a....
     
  8. daco87

    daco87 Aktivista

    nego pustimo sad nokie, mozel pomoc oko se w810! saznao sam ime softvera
    i gdje da trazim koji je najnoviji i da ima nas jezik!
    :roll:
     
  9. daco87

    daco87 Aktivista

    kad ste kod nokia znal ko imal kod nas uzeti onu n70me!
    svidja mi se pravo :p
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ima N70ME u onoj prodavnici price vjecne vatre. samo je poskupa. lijepa jeste u svakom slucaju.
    @Qler - mora se product code kod njegovog telefona izmjeniti sa NSS softverom i staviti regularni debrandirani i onda mozes nove updatee skidati...
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ista situacija i kod mene, davno sam nabacio novi firmware (onda kada si ti obavijestio da je izasao za 6630), i evo redovno gledam ima li sta novo, i svaki put javlja da nema updatea...ako mi mozes dati na PP linkove sa tim programom i ostalim sto je potrebno, da i ja sebi flashujem, ili link sa uputstvom, pa cu ja to sam skontati nekako... :)
     
  12. DARK_MESSIAH

    DARK_MESSIAH Novi član

    w810 ne mozes flashati ni na jednu drugu w seriju.vec mozes samo obnoviti firmware. ali mozes npr staviti sysgfx patch kojim mozes stavljati flash menu, cam driver,acoustic driver itd.
     
  13. daco87

    daco87 Aktivista

    pa samo sam htio da maknem ovaj t mobilov softvare nervira me, a mozes mi objasniti kako to da stavim sysgfx patch , cam driv, acu dr...
    :mrgreen:
     
  14. DARK_MESSIAH

    DARK_MESSIAH Novi član

    Nije problem nikakav. Samo moraces sacekati da prodje ovaj mjesec. Gadno sam presao limit :oops: javi mi se na pp ili na [email protected] pa mozemo popricati o tome.