POMOC OKO FORMATIRANJA

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by seid...michael romeo, Feb 17, 2009.

  1. ew ovako zacas sam prelistao teme i nikome se nije desilo...znaci zelim da formatiram komp i kad ga resetujem i naravno zelim pokrenuti u biosu ne reguje ni delete ni f8 ,f12,f2

    ako ko zna u cemu je problem??????? nije zakljucana tastarura nit sta fakat ne kontam....
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Hajde pretpostavit cemo da zelis formatirati hard disk i ponovo instalirati Windows, pritom zeleci da promijenis boot sekvencu tako da bi bootao sa CD/DVD uredjaja. Navedi koja je ploca u pitanju, mozda se ulazi u BIOS preko F1.
     
  3. hehehe da hdd zelim formatirati,,

    ASUS P5B intel 965 775 4xddr2-800 pci ex fsb 1066+sb+glan

    jednostavno nece da udje u bios probao sam delete i sve F-ove da namjestim da boota sa cd......izvbCIVALO JE IDE CONTOLER DA NE PREPOZNAJE PA SAM PONOCO INST SA CD OD MATICNE.......ne kontam...malome koneksn j*** pa moram pozurit da ovo otkucam i vidim prijedloge.....
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Probaj sa PS/2 tastaturom.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    P5B ploca provjereno pravi probeme sa veliki brojem IDE uredjaja u znacajnom %
     
  6. da al opet mi niste rekli kako da rijeim ovo.. a za tu tastaturu/prevedi brate....mjenjao sam 3,4 tastature i nish mada sam to u ocaju radio,fakat ne znam zasto??

    @apdejt posto je lik kupio komp u genelecu da se javim na PM?
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    PS/2 tastaura

    [​IMG]
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Buduci da si ti gospodinu vec se ponudio da to uradis ja se tu ne bi mjesao. Pravi vlasnik racunara je naravno uvjek dobrodosao u nas servis ukolko jer komp kupljen kod nas.
     
  9. stuckson

    stuckson Novi član

    Resetuj CMOS na ploci ...

    Nakon sljedeceg boot-a prijavice ti da je cmos resetovan i ponuditi dvije opcije sa naznacenim kojim tipkama na tastaturi.
    Obicno je to F1 i Del. Ako to nije slucaj kod tebe onda procitaj sta pise i nema druge.

    Jedna je da "zanemaris" i nastavis dalje bez promjena, a druga je da udjes u Bios i ponovo sve podesis ...

    Sve novije i starije (da mislim na p4 i p5 seriju) podrzavaju USB tastaturu i mis. Tako kod nekih moras da ukljucis podrsku za USB mouse. Razlog je samo jedan ako zelis da ti mis moze da radi Wake on i nista vise ... (ovo sa misem je moja pretpostavka)
     
  10. ma nije problem vise odnesen je komp u genelec u servis pa nek se oni pate...
    a ok je del ide za no name tako reci,dok F1 je bilo za startanje u bios na mom starom kompu siemensovom(zamisli)..al kako rekoh problem solved...

    pitacu ove u servisu kako su rijesil,ako koga zanima ak ne close!!!!