Pomoc oko izbora graficke !

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ColdFire, May 29, 2011.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pozdrav raja :D
    Prijatelju je riknula stara 8800 grafa . Nebi da rizikuje sa polovnom , pa vas pitamo koje su novije grafe u tom nekom rangu ??? npr iz izbora koji nudi genelec ili ingel
    Hvala svima !!!
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U tom rangu imas HD6670 recimo, u Genelecu su cca 160KM. Za 250KM ili slicno moze uzet neku HD6750 ili HD6770 karticu ili GTS450. Za preko 300KM GTX460 ili HD6850, a ima i HD6790 po cijeni izmedju HD6850 i HD5770, taman i po performansama.
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    hvala . koliko se krecu polovnjace 8800 gts g92 za 130 km ? vrjedi li?
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    170 KM ti je 450 GTS, koja je bolja od te za 50% pa ti vidi..
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A nije bas 50%, ali jest 20-30%. U svakom slucaju bolja i novija kartica.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa da je rekao neki budžet bilo bi lakše. Ako se može protegnut 5770 ima ih na piku po 170KM ili GTS450, to je do nekih 200KM.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja bih predlozio kupnju GTX460 od Sene na oglasima,sad mu je cijena 270 a vjerujem da se da pazariti za 250km.Malo je koristena i ima garanciju oko 1,5 godinu.To je super deal.
     
  8. RaP

    RaP Komšija

    prodam ti ja hd4850 :)
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Vidi ovog leshinara ;)
     
  10. RaP

    RaP Komšija

    SVasta kakvo je ovo vrjedjanje :smt003 dobices noz u ledja ... u BF-u
     
  11. emirr

    emirr Aktivista

    da ne otvaram temu nedavno uzeo 8600 gts sa pasivnim hladnjakom i ima konektor za dodatno napajanje a kartica radi bez tog napajanja posto nemam na napojnoj onaj konektor 6-pinski :) cemu sluzi dodatno napajanje, bolje performanse ili??
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    mogla bi ona prestati raditi
     
  13. emirr

    emirr Aktivista

    nece valjda... :shock:
     
  14. pac

    pac Komšija

    Emire neigraj se s time kupi sebi molex to 6pin adapter i budi miran, bolje ti je dati 2-3KM nego novu graf kupovati.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ja se nebi zezao, nemoj je opterecavati igrama dok ne nabavis taj 6 pin kabal na molex on je 2 KM..ako ti se isplati rizikovati radi toga, onda :smt006
    edit
    pac me prestiže
     
  16. emirr

    emirr Aktivista

    Ma sutra pravac imtech na ilidzi :D
     
  17. GW

    GW Moderator

    Neće se ništa dogoditi samoj kartici, jedino što možeš imati ti problema u radu. Dakle kartica je sigurna i bez njega ali se ne može tako koristiti.
     
  18. emirr

    emirr Aktivista

    Evo uzeo sam ovaj
    [​IMG]
    vi meni 2 KM ja dosao kaze lik 10 KM i u plus odem kaze 8 ajde reko kad sam dosao vec a vani 135° :smt004
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    mogo si vala ustekat i 4 pin na 8600, isto bi bilo :)
     
  20. pac

    pac Komšija