Pomoć oko izbora ploče

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Ronaldo_9, Mar 13, 2008.

  1. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Nisam siguran koju ploču da uzmem. Ici ce ili dual core e2180 ili core2duo 4500. Htio bih da naglasim da mi je jako bitna stabilnost tj. nikakav overclocking me ne interesuje, a trebam sklopit 15 mashina. Dvoumim se izmedju ASUS P5KPL ili asus P5B ili mozda neka druga. Unaprijed zahvalan. :smt006.
    Moram neku od asusa jer je nabavka ograničena samo na jednu firmu u kojoj su asus ploce , da vas sad ne davim oko toga, ne znam kakve su ove gore navedene ili neka druga... unaprijed zahvalan... :
    :smt003
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. JVC

    JVC Overclocker

    Obavezno Intel ako neces OCati i da te glava kasnije neboli.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako neces OC-ati isplatnije te dođe AMD platforma.

    A ako bas hoces Intel...onda imas jeftinih ploca sa Intelovim 945 chipsetom...
    Ako neces OC-at biti ce stabilne.
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Bez integre 965 / P35
    Sa integrom 945GC / G31

    Sve ovisi koliko para si planirao za ploču ;)
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Intel jest najstabilniji, ali covjek kaze samo asus...

    Od ove dvije, p5b mi je zanimljivija :D
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Imao sam P5B vise od godinu dana, stabilna je ko beton mada nije nesto opremljena pa kome netreba RAID i sl. preporuka.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja imam ovu Intelovu (DP965 LT) vec preko godinu dana, ma ko stijena je, komp je znao i po 150 sati u cugu da bude 100% pod opterecenjem, nikad nisam imao ni jedan problem, sa novim BIOSom podrzava i Quadove
     
  9. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    malo sa zakašnjenjem ja ... sorry.. odabrali smo P5B i P5K ako šta ne iskrsne u međuvremenu... :lol: P5B u 13 mashina a P5K u dvije mashine
    thnx u svakom slučaju
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    dobar odabir ;)