Pomoc oko kupovine mobitela (Samsung U900-soul)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Piroman, Feb 20, 2009.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Ima ima, samo treba znati prave ljude.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    k850 star tri mjeseca prije dva mjeseca ja zavrsio rodjaku za 250KM garancija u BHTelecom-u :D:D sve se moze naci :D
     
  3. Loki

    Loki Komšija

    Ne znam ljude, slabo se snalazim, 'ebi ga. :D :lol:
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Market.ba ima ljudi jeftino prodaju sa garacijom kao sto ti Qler rece samo malo treba pronjuskati, ja sam bio uzeo pred novu godini k850 za 270KM. li nije mi nesto lego jer sam imao dugo k800 tako da nije neka promjena, sada sam kupio f480 i odusevljen sam treba se malo navici na mob. bez tastature ali kad se naviknes tesko se vratiti na staro.
     
  5. Piroman

    Piroman Komšija

    Najjeftiniji U900 sto sam ja nasao na ovom market.ba je 370KM a K850i za 390KM, jel to "prihvatljiva" cijena?

    PS. Ove gore cijene su za, navodno, nove mobitele, a kada sam ih nazvao i pitao "sta je sa garancijom?", kaze: "Ma mogu ti ja dati 100godina garanciju, vidjet ces nakon prvih 5 sati!", eh, stvarno me nasmijao, znao sam da je ta "garancija" po tom principu: "ako radi prvih par sati bez probl., valjda ce i sljedecih 365dana bez kvara", a za mene je to malo glupo, jer i nije neka razlika u cijeni da mogu tek tako zanemariti tu "nesigurnost" oko "privatne" kupovine, bez radnje ili bilo čega.. :smt005 :smt005
     
  6. Lamagician

    Lamagician Komšija

    ta garancija ti ne igra haman nikakvu ulogu. iz dosadasnjeg iskustva nijedan telefon mi se nije pokvario "sam od sebe". a sto se tice garancije i u radnji kao i u telecomu tj. njihovim distributerima mozes vecinom samo mahati usima ako ti ode ploca isl. jer onda si ti navodno kriv...
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Tacno tako, lopine samo kazu korisnicka greska i ti se slikaj. :D
    Evo od ovoga sam ja momka kupio vec nekoliko mobitela i nikad nikakvih problema.
    http://www.market.ba/oglas/270888
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Hvala za savjet care, znam za ovoga, cini mi se da je na nekom forumu bio nudio mobitele nekad daavno, samo nemogu da se sjecam na kojem, ali je jeftin, nema sta!!
    Evo nadjoh par dobrih ponuda(po meni):
    http://www.market.ba/oglas/261216 Samsung G810(nov)=370KM
    http://www.market.ba/oglas/259189 LG KU990 Viewty(polovan)=350KM
    http://www.market.ba/oglas/257662 Sony ericsson k850i(polovan)=310KM

    Najvjerovatnije uzimam ovaj Samsung, symbian+5MP kamera, ispod 400KM....ludilo 8)

    PS. hvala jos jednom svima za savjete i preporuke, sto se tice mene, ovo moze pod lock :smt006
     
  9. boris87

    boris87 Novi član

    ako je nov super...
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam od njega kupio 3 ili 4 mobitela i skroz je korektan, dobio sam full pakovanje, bas sam zeni kupio od njega u900 skoro nov.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Sam ojedna napomena ..g810 nema taster za javljanje na gornjem djelu tastature. Zanci jedina opcija da se javis jeste otvoriti slide ili ima nesto sa dvoklikom.. otvaranje neko menija pa izaberess opciju da se javis. Po meni velika mana. (ako je grsak neka me neko demantuje)
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Upoznat sam s ovim, posto i sam trenutno imam Samsung E900, i kada neko zove imam tacno 2 opcije da se javim, tj. spomenutim "otvaranjem slide"-a, ili bez "slajda", ali onda moram pritisnuti "power" dugme da bi "otkljucao" tipke na gornjoj tastaturi i onda se javiti, ali svakako thx za napomenu :wink:
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledao sam malo g810.. sve super.. telefon je odlican.. moram priznat ali me ta opcija javljana odbija.. ne znam.. inace planiram n78 pa sam i njega gledao.. al misli da ce prije past n78.
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Odlična je i ta nokia, ipak su oni glavne "face" za symbian mobitele, mada je kamera samo 3,2Mpx, a meni je medju glavnim argumentima za mobitel, upravo kamera, ali zato nokia ima "stereo" zvučnike 8)
     
  15. pac

    pac Komšija

    Nails da sam na tvom mjestu sacekao bih jos i uzeo 5800! n78 ti je isto dobar tel ali po meni je to n73 samo u drugom pakovanju.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    boga mi N78 je dost adrugaciji od N73. imao sam N73 dugo, a sada mi prijateljica ima N78 i razlika je ogromna. jedino zajednicko im je kamera. OS je drugaciji, noviji, usminkaniji, sa vise nekih opcija, a GPS, wifi da ne spominjem. malo me jedino razocaralo sto nema accelerometar. nekako sam se navikao na svom.
     
  17. pac

    pac Komšija

    Da ima tih nekih super opcija koje skoro nikome netrebaju!
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    pac, ..hehe dobro si. Ima opcija kome ne trebaju. Ne .. uzimam ga zbog platforme nove, 3.5m prikljucka, gps i zato sto nije skup za razliku od novih modela. A vjeruj mi da je dosta drugaciji od n73.. ne drasticno ali nije to bas isto.

    Nako bacio na samsunga oko.. volio bi nesto pronosat sa symbianom a da nije nokia.. recimo nesto ljevlje.. za promjenu. Samsung mi se najvie svidja zbog displeja i hardwer. Ima pravo močan okvir. Al eto.. ne znam jos.. trenutno kako sam bez symbiana uzeo bi bilo sta al eto. Skontat cu jos.
     
  19. pac

    pac Komšija

  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    pa ima npr autolcok, banalno ali bitno, ima da podesis da se alarm ponavlja odredjenim danima sto me uvijek nerviralo kako S40 ima a S60 nema takvo nesto u paketu, onda ima jos nekih sad stvari ne mogu da se sjetim, znam da je dosta "napredniji" od N73