Pomoć oko Win-a i modema, hitno

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Multi_Solar, Dec 14, 2006.

  1. Multi_Solar

    Multi_Solar Novi član

    Hitno mi treba pomoć oko 2 problema.

    1. Trebao sam da riješim problem na jednom računaru, naime 56k modem nije htio da uspostavi konekciju, izbacivao je error 666 ( :roll: ) a to sam vidio tek na licu mjesta pa nisam mog'o po netu tražiti. Pogledam ja postavke konekcije, postavke modema itd. i ne skontam u čemu je problem, osim što je modem bio na COM3 što je na mom računaru nekad pravilo probleme, i sad nisam znao kako da prebacim na COM1 pa da vidim da li bi to pomoglo.
    Nisam mog'o reinstalirat' drivere jer ih dotična osoba nema na CD-u.

    2. Pokušam ja restart računara i odem u BIOS (neki me klinac navrati...) i tamo da pogledam, nisam ništa mijenjao i izašao bez spašavanja, kad nakon restarta više ni Windows neće da se digne. Izbaci neki plavi ekran i kaže nešto kao:
    "Can't start system, ./iodata not found or memory low."
    To sam otprilike onako iz glave, ne znam jel' tačno ovo ./iodata al' nešto slično je bilo.
    Uglavnom kad sma vidio memory low resartujem i pri podizanju mi pokaže da je proc. 1GHz a memorija 8192 + 8192 graphics (tako nešto) što mi je bilo jako čudno.
    Poslije restarta samo može Safe Mode, Normal ne može. Safe Mode se podiže jaaaako sporo.
    Onda sam u BIOSU otiš'o na "set recommended values" i spasio to (u slučaju da sam ja nešto slučajno zezn'o prvi put kad sam ulazio) ali ni to nije pomoglo.
    Odlučio sam se reinstalirati Win (inače radi se o Win Me) ali ne znam gdje sada u safe modu da nadjem najtačnije podatke o driverima za modem (čini mi se da je pisalo "Soft 56k" a ništa konkretnije), pa da riješim i taj modem ako mogne.

    Nego oće li to popraviti situaciju ili je nešto gore u pitanju?

    Izvinjavam se što sam napisao "roman" al' nisam znao kako kraće objasniti. ;)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Error 666

    This error is related to your modem. To resolve this error:

    Solution One: Reinstall your modem drivers. Contact your modem manufacturer, or visit their web site, to download the most current device driver for you modem. You can also look up your modem at http://www.modemhelp.net to locate an appropriate driver. If this does not resolve the error, attempt Solution Two.

    Solution Two: Click here to learn how to uninstall and reinstall Dial-Up Networking.

    If the problem persists, you may need to run Modem diagnostics, replace your modem or contact a qualified technician to repair your modem.
     
  3. Multi_Solar

    Multi_Solar Novi član

    Hvala Dog, sve je to tako kako piše. (potražio sam kad sam se dohvatio konekcije).
    Al' šta ako sad ne budem mogao ni Win reinstalirat' kako treba, jel' moguće da stvarno ima procesor od 1GHz i samo 16 MB rama? Možda sam aj nešto zezn'o pa ne pokazuje dobro. :\
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Otvori kuciste u vidi sta je unutra. :wink:
     
  5. Multi_Solar

    Multi_Solar Novi član

    Hehe pretpostavljam da je to jedino šta ostaje. :) Thx. ;)