Pomoc pri kupovini ADSL/WiFi

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Ghostbusters, Jul 10, 2010.

  1. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Wozdricaa :smt006
    Imam ADSL 20G i dosad su mi mijenali tri puta modeme sad ima nakav ZTE i D-Link WiFi ne znam vise do koga je ili do ovog wifi-a ili do ADSL-a non stop puca konekcija, pa bi vas molio i uvijek sam uvazavao vasa misljenja koji modem(ADSL) i wifi da kupim a da se ne pokajem ,nije bitna cijena a da bude sve u jednom ..
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Spoji se direktno na adsl modem, odspoji wifi router, i provjeravaj konekciju bar 2 dana, ako ti sve bude radilo direktno onda treba podesiti mtu na dlink ruteru
     
  3. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pa Stihi legendo evo cijeli dan sam direktno skopcan i radi sad za sad dobro izgleda da je do D-linka ( radi se o modelu DL-524 ) ako mozes pomoci oko tih postavki recider ih da pokusam to odraditi, svakako imam problema sa njim i sa iPhoneom.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako ti ADSL radi uredno onda se nemoj vise muciti i uzmi si ovaj uredjaj http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=392 ja sam ga sebi neki dan ubacio i samo mogu reci da je strasan.Ima domet nevjerovatan i konekcija je stabilna da bolja biti ne moze.Kod roditelja koji su preko 200m udaljeni od mene sa laptopom bez problema hvatam signal sa preko 50% jacine.Doduse ovo je sam Wireless AP ali kako sam shvatio tebi ni ne treba nista drugo.
     
  5. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Rijesio problem moze lock,uzeo sam router Linksys Cisco WRT54GH i radi sve extra a D-link sam razbio u 1000 komada
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    po pravilu bi trebalo najbolje raditi sa mtu 1460, dlink, trendneti i ostali kinoberi na auto postavkama obicno stave neki lijevi mtu pa prave takve nebuloze.

    linksys je svakako dugotrajno i najbolje rijesenje!