pomoc pri kupovini navigacije

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by sawfactory, Apr 25, 2014.

  1. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Pozdrav drustvo, hteo bih uzeti navigaciju (treba mi za kamion) do nekih 150-200 eura, pa me zanima kakvo iskustvo imate sa navigacijama, koja bi po vasem misljenju bila najbolja za te pare i koji program?

    Takodje da ima sto vise opcija sto se tice navigacije, opcije vezano za mape i to ako me razumete, za muziku i te ostale stvari mi nije toliko bitno, iskljucivo sama navigacija.

    za evropu mi treba

    hvala unapred.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nexus 7 tablet, iGO za Android, i nadjes fine karte sa ftr podacima za kamione.
     
  3. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Vise bi mi odgovarala bas navigacija (tablet mi je u drugom planu zbog neceg drugog) recimo neka garminova? Sta mislis drug ima li neka dobra garminova za te pare ili i dalje ostajes pri tome? :)

    hvala btw :)
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za toliko para i kamion, tesko.
    Ima solidnih navigacija za te pare ali bez ftr podataka, a sam znas ako te salje pod niske mostove i u zabranjene zone da je mozes jebati.

    Garmin 760LMT-D je 350 eura pa na vise zavisno gdje kupujes, nije jeftin ali je ono sto ti treba.
    Ima i Becker Transit 45, on bi se ugurao u budzet i predvidjen je za kamione, nekih 190-200 eura, ali mali ekran, rezistivni touch i sporije performanse su mu mane.

    Ali ako ti nije bauk sam sebi manuelno instalirati/apdejtovati karte/software/ostalo, solidan tablet je svakako bolje rjesenje po meni.
     
  5. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Pa iskreno ne razumem se ja u to bas da sam ubacujem/sredjujem i to :)

    edit

    Jel to moze na svaki tablet da se ubaci navigacija i taj kamionski program?
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Treba mi neka jeftinjaka navigacija za auto da ima transadriu i recimo DE. Šta uzeti? Vidio sam kolega jedan koristi tomtom fino fercera 80eur plaćen.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Here drive :)
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kao sto rece kolega, Here Drive. Lumia 620 po 70-80 maraka koliko hoces.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imam ja L535 ali je navigacija nepouzdana na windows 10. Neki dan nije htjela ni da se pokrene izdala me totalno a ne bi da dođem opet u takvu situaciju.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prodaj je, dodaj tih 80eura i kupi telefon kako treba, riješi se patnje. Here maps radi savršeno na androidu. Vozio par puta do Mostara i nazad, prosao bez ikakvih problema, nasao zaobilazni put jer je glavna saobracajnica dole zatvorena zbog radova. Možeš zaključati mobitel i samo slušati govorne upute, uštedi bateriju jer neradi ekran.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mani se windowsa 10 za pocetak. Koristio sam ja HERE Drive+ na 8 i 8.1 i to je radilo ko sat. I sad koristim HERE na androidu i ne ni probao drugu navigaciju.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koristi 8.1 sistem. Ja koristio čitavo ljeto nikakvih belaja nisam imao, cak sam jedno vrijeme bas taj mobitel koristio.