Pomoć pri odabiru konfiguracije/komponenti

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Sep 5, 2010.

  1. Juka

    Juka Komšija

    Ovo je sve iz uni experta???
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Sorry drug, to sam zaboravio. Plus je u pitanju. Pogledat cu sta ima tamo.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    AMD ATHLON II X2 250 BOX 3.0GHz 1MB 65W Sck.AM3 158,10 KM DA* 153,00 KM
    Asus M2N68-AM SE2 AM2+, GeForce 7025 nForce630a,HT 2000,DDR2 1066,VGA 256MB,PCI-E 16x,mATX 105,00 KM
    WD 500GB SATA2 HDD 7200rpm DA 95,00 KM
    DDR2-800 1GB PC6400 64MX8, 240PIN DA 59,00 KM
    MidiTower Codegen 6018-CA 450W 24pin, SATA, Front 2xUSB and Audio DA 59,00 KM
    18.5" AOC e943Fws display 5ms, 50.000.000:1, 1366x768, 250cd/m2, D-Sub, WLED DA 245,00 KM
    LG DVDRW 45KM

    761KM bez periferije. Neka ganja MSIndustrial tastaturu. Moze uzeti Geniusov mis:

    [​IMG]

    ..manje od 10KM. Sluzio me dugo i iz moje kuće izašao ispravan.

    Ako na stanju slucajno bude 19" LG Flatron W1934S-BN 245,00 KM, neka njega uzme. I neka jos neko provjeri kolik oje ovo ok posto su komponente bas "jeftine".
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Otisla ta konfa sa zahtjevom za ponudu na 6 komada , pa cekamo odgovor da mu javim... Hvala na pomoci!!!!
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da ce biti problem. Ta ploca podržava AM3 procesore ali se mora uraditi update biosa.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    ..ili M4A78-AM 139,00 KM.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ma radi i bez update-a. Hajd sve, ali sto 1GB RAM-a? :S Moglo se uzeti i kuciste jeftinije, a normalnija napojna.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Neka ubode jos jedan modul. Ganjao sam najjeftinije da moze upaliti. Uzeo codegen jer je kod mene radilo bez problema 4-5 mjeseci sa jacom konfiguracijom a gledam liku je 400W radila sa nesto vecom potrosnjom nego kod mene.

    Kaze sto jeftinije.. sta da se bira.
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    fino sam pitao lika kako hoce, on najjeftinije moguce, tako je i dobio!
    jos jednom hvala momci :smt006
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    I drugi put.

    Neka mu je sretno.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo i ja još jednom da se zahvalim svima koji su mi pomogli u odabiru komponenti. ;)
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Sretno!
     
  13. Merce

    Merce Novi član

    Vase misljenje o ovoj maticnoj : M4N68T-M mATX
    Isla bi sa Phenom 2 945, 1 GB rama, 4850 grafom...
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Molim te reci da si pogrijesio za 1GB RAM-a? :D Pa eto, maticna je dno dna sto se tice am2/3 maticnih sa ddr3 memorijom :D
     
  15. Merce

    Merce Novi član

    2 GB moja greska :D
    Sastavljam rođaku konfu pa me zanima ova maticna.
    Mozda je bolje da onda ne stedimo na maticnoj, pa uzeti neku skuplju npr. M4A88T-M USB3 ,a grafu kasnije uzeti , kad skupi jos para ?
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ili to ili drugi cpu :)
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Sto kaze Selvin, nek mijenja CPU. Uzme Athlona X4, bolju plocu, RAM i graficku.
     
  18. irhadkul

    irhadkul Komšija

    uzmi tu maticnu samo bez usb-a3.Imam istu i veoma sam zadovoljan.A ovo sto govorim za usb3,ipak mislim da nece biti potreban bar jedno dvije godine(ispravite me ako grijesim),a ako i bude potreban,imas ti pci kartica koje ne vjerujem da ce biti skuplje od 20 km sa usb3.Mozda sad jesu skupe zato sto su se tek pocele proizvoditi ali ne vjerujem da ce na tome ostati.Ta navedena ploca je jedino korisna ako imas neke externe diskove ili slicne komponente sa usb 3 tehnologijom.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ja bi prije isao na ovu sto je selvin postavio link,jest malo stariji cipset al je bas ploca full atx format.