Pomoc - Provjera procesora na 1150 ploci [hitno]

Discussion in 'Računari i komponente' started by Ragnarok, Sep 22, 2018.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Ragnarok

Ragnarok Aktivista

Izvinjavam se ako sam pogrijesio kategoriju.

Moze li mi neko iz Sarajeva ko ima soket 1150 plocu sa 4 memorijska slota testirati procesor i5-4570 koji sam kupio. Na mojoj ploci Gigabyte Z97 Gaming 3 ne rade dva slota memorije. Ispostavilo se da hladnjak koji sam do sada koristik Thermaltake Contac 29 nije deklarisan za soket 1150 pa moguce da savije plocu i prekine vod memoriskog kontrolera do slotova. Samo mi je bitno da potvrdim da nije do procesora.

Nadam se da mi moze neko danas ili sutra pomoci.

Hvala mnogo.

2. mobsterc

mobsterc Komšija

Pa je li rade na nekom drugom procesoru? Nisi pojasnio je li se ta ploca koristila prije...
    To sto opisujes je kratka slamka za koju se hvatas. Izvadi plocu na sto, cooler pritsni rukom, ili manje dotegni, ne moze se to pregrijati za par minuta koje ti trebaju da ustanovis prepoznaje li sve slotove.

3. Ragnarok

Ragnarok Aktivista

Koristena ploca sa Intel Core i3 procesorom. Labavio cooler ali nista nije pomoglo. Resetovao BIOS ali isto nista. Memorijski kontroler je u procesoru nije na ploci zato mi treba provjera procesora. Vjeruj mi razumijem sta radim ali nemam rezervnih dijelova da testiram. Ovo je moj privatni racunar.

4. Tensai

Tensai Aktivista

Procesor ne moze pokvarit. Moze samo do ploce bit.

5. Aldiin

Aldiin Komšija

Doslovno, cpu ili radi ili ne radi. Provjeri da nisi neki pin iskrivio na slotu za cpu.

6. Ragnarok

Ragnarok Aktivista

Vjeruj mi sve sam gledao ali kada nemas rezervnu plocu ili procesor ne mozes 100% biti siguran. Samo mi treba neko sa pločom sa 4 slota memorije sa socketom 1150 da ubaci procesor i provjeri da li rade svi slotovi.

7. dmr

dmr Veteran foruma

Naletio sam i ja na jednu plocu, kad sam kupovo, isto 1150 i nisu radila 2 slota za ram. Defektna ploca.

Last edited: Sep 22, 2018
  8. Ragnarok

Ragnarok Aktivista

Moze lock. Procesor vracen, narucit cu drugi i probati.

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page