Pomoc u vezi DDR3

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by zwix89, Apr 27, 2012.

  1. kio

    kio Komšija

    Mislim na nase trziste, kingston hyperx blu. Bio je 55-60 KM, (4 gige ) sada je 75 KM prosjecno u svim shopovima. Mozda nije 30-40%, ali je osjetno skuplje. Dok vani cijenovno nije toliko, mozda 5% . Kod nas ide marza uvoznika, pa marza it prodaje i onda ispastamo mi :mrgreen:
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Joj ja sam neki dan na zalihama nasao u UE 2GB za 28KM pa dan kasnije u na dr mjestu 4GB za 44KM.Inace ne mozes 4GB naci ispod 65-70KM bas je poskupilo.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kio je bio u pravu, ram je stvarno poskupio i to masno, sa 58,50 na 75 KM za Kingston plocicu 1600/C9.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Evo gledam sad cijene i ibretim se. Pa taj RAM je prije godinu kod peropa bio ko 90-95 KM, sad je 135 KM :?
     
  5. kio

    kio Komšija

    ma i manje, prije nekih pola godine mozda malo jace, bili su 55 KM. Sada je minimum 70 KM, a kit je oko 135 sto je nigdje veze :roll:
    Ista "prica" za HDD kada je bila prije godinu :eek:
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    I bas sad ja nabavljam RAM :)
     
  7. kio

    kio Komšija

    imam 4 gige pomenutog, kontam jos 4 da se obezbjedim primjeti se da fali 8 giga, kada je u pitanju mutlitasking :)
    Ali kako stoje stvari cekati cu ili novu godinu, ili praznike nadati se da ce spasti :?
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam ranije ove godine prodavao 8gb rama iz sig-a za 50KM nije ga niko htio a sad ga ne bi dao ni za duplo više para jer da kupim istu količinu samo 4*2gb moram još fesa nabacit na to minimalno.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koliko sam upratio, nije (toliko-znacajno) poskupio DDR3 2400MHz RAM...samo ove serije sa manjom brzinom...
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa eto ja sam nekad oko nove godine kupio 2x4gb Kingston Predator 2400mhz za 100km sa dostavom od perop-a. A posto je sad?
     
  11. kio

    kio Komšija

    Ispod 150, 160 KM nije :(
    Ja kontam uzeti ram, sljedece sedmice. Izbio je pozar u tvornici u Kini, i velike su sanse da ce cijene ici gore. Pocinje isti prica kao sa HDD.
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=669257
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Blago tebi, ja ga po toj cijeni nisam nikad vidio na piku...

    Posljednjih 3 i vise mjeseci, Kingston Beast 2400 je 150-160 KM.

    Edit.evo nasao sam, bio je 2x4 GB 2400 MHz ram oko nove godine i januar za 105 KM, ali poslije toga drzi cijenu 150 i sad se nadam da nece otici na 200 KM...
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da da,bio je 105km i ssd 840pro bio nesto malo preko 300km i to dvoje zajedno sam dobio za 400km sa dostavom.
     
  14. kio

    kio Komšija

    [​IMG] [​IMG]
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Dino, na koliko ti radi ovaj Predator? :D
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Radi normala kako je i deklarisan,1.65v 2400mhz cl11,inace se boot-a kao 1333mhz 1,5v cl9 pa loadas XMP i dobijes 2400mhz,s tim za slucaj da ti je u procesoru slab memorijski kontroler pa da ne moze da podnese 2400mhz ima i rezervni XMP sa 2133mhz 1,6v

    Za cudo bozije uopste nisam ni pokusao vidjeti moze li se ram dodatno kloknut pa izgurt koji mhz vise.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Uglavnom si ti nju nagurao na 2400MHz i to je bitno :wink:
     
  18. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Sva sreća pa sam nedavno uzeo grafičku 7950 (od Sene :D)