pomoc za F:E:A:R

Discussion in 'Igre i konzole' started by pac, Oct 23, 2005.

  1. pac

    pac Komšija

    neki dan sam uzeo f.e.a.r svasta nesto sam isprobao ali nista nece, igram je na low detaljima i na rezoluciji 640×480 i opet stopa.Neznam jeli sad do mog racunara ili je do igre imam:
    amd athlon 2400+ (2ghz)
    512ddr ram 333hz
    geforce fx5200 128mb
    maticna asus a7v8x-x

    zna li iko sta da radim osim da mijenjam komponente, da mi normalno ide nije ni graf vazna!!!!
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Grafička je u pitanju, bez IKAKVE dileme. Uzmi barem GF 6600, ili neki 9800 Radeon.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    :lol:

    Sa tom grafikom dobro pa ti ne trza dok si na forumu :lol:

    Baci tu grafu kupi 6xxx seriju od nVidia-e ili kakav sljukerski 9800pro ubaci 1gb rama i trebalo bi da ide kako treba.
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Ili da ne bankrotiras...nemoj igrat FEAR :mrgreen:
     
  5. Guest

    Guest Guest

    mozda bi mogla ati 9600 ona mu je jeftinija a radilo bi vjerovatno na low detail
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    hahaha ovo treba u signature
     
  7. DC One

    DC One Aktivista

    Trebalo bi da moze raditi na low detaljima i 640x480 rezoluciji (ako ova FX-ica nije ona 64-bit memorijskom sabirnicom), prvo provjeri dali ti je ukljucena opcija "DX8 Shaders" pod Options\Performance\Advanced Video Card Options, zatim skini 81.85 drivere za graficku
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ja ga radije ne bih igrao nego se patio sa Fkiks5200.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    meni sa 1.7ghz, 9550 ge i 256 rama trza na pocetku na low
    ja stavim na medium: isto. napocetku trza i onda ide glatko

    mislim da je sve zbog rama a nedaje mi se 150km za gb rama
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam dao 200 i nije mi zao uzet cu jos 512 mb. Koja je razlika kada imas jednu gigu uhhhh meraka.
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Pa nije bas velika razlika 1 GB i 512 MB.Al je zato 512 i 256 ko nebo i zemlja. :)
     
  12. Guest

    Guest Guest

    jest velika je razlika izmedju 512 i 1gb 1 gb je "duplo" vise
    npr. jel bi prije neki poso uradilo 512 ljudi ili hiljadu ljudi
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Vjeruj mi da jeste razlika je nebo i zemlja.
     
  14. Guest

    Guest Guest



    na osnovu cega si zakljucio da nije velika razlika :?: navedi primjer
     
  15. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa Notepad isto radi i sa 512MB i sa 1GB memorije...dakle...na osnovu toga se da zakljucit :mrgreen:

    Probaj obradjivat veeeeliku sliku u PS-u sa 512mb i 1gb pa ces vidit razliku ;)
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    koja glupost govoriti da nema razlike između 512 MB RAM-a i 1GB RAM-a

    prava sramota...
     
  17. Guest

    Guest Guest


    Upravo :twisted:




    da je to tako niko ne bi uzimo 1 GB
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    @iskusni NO.1-ja nisam rekao da nema razlike ,nego da razlika nije bas velika!

    VEcina ljudi ce biti zadovoljna sa 512 MB,1 GB se preporucuje za ljude koji montiraju video,drze otvorenim 5 do 10 aplikacija istovremeno ili cesto uvelicavaju TIFF digitalne fotografije sa 8,5 na 11 inca.Pogledajte neke testove u IT casopisima,pa cete vidjeti da su unapredjenja pri prelasku sa 512 MB na Gigu minimalna.Naravno nama svima zelja je da imamo "zvjerke" od kompjutera,pa tako i zelja za gigom ili vise(i ja spadam medju te),al testovi su pokazali svoje... :wink:
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Upali ti fino FEAR na high detaljima pa probaj igrati sa 512 mb da vidis slideshow divotu, onda samo dodaj jos jedan modul pa da vidis razliku kao da nije isti komp.
     
  20. zilo

    zilo Komšija

    Pa ja.Znam ja to.Al nece svak F.E.A.R igrati .Ja igram sa 512 MB,sa zadovoljstvom, :D Guild Wars,WoW i Warhammer:DoW,a koliko znam ove prve dvije su prve na top listama :wink: