Pomozite mi Ljudi!!!

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Hells, Feb 19, 2004.

  1. Hells

    Hells Aktivista

    Ja imam momentalno:
    Intel Celeron 1000 MHz
    Maticna neka Acer bez AGP slot int. Graficka Alladin TNT2 32 MB
    256 MB SD-Ram Dimm
    20 GB HD WD
    Obicno kuciste
    i sve ostalo potrebno

    pa vas sada pitam kada bi uzeo ove komponente:
    Maticna Asus ili Epox neka sa DDR 400 itd
    AMD Athlon 2500+ Barton
    GeForce 4 ili FX 5200
    256 DDR Ram PC 3200
    i kada bi ih ugradio u ono kuciste sa starim Harddiskom i ostalim dali bi to bilo kao novi racunar. tj. dali bi se mogao porediti sa novi AMD Athlon 2500+ sa tom mat. i 256 Ram-a,ili bi bio sporiji zbog starih komponenata,tj. CD-RW ,20 GB Hdd itd
    Pomozite!!!!!!!
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma to je novi komp, jedino bi možda vidio mali pad performansi ako ovaj disk radi na 5400 okretaja. ostala periferija (cd, dvd, floppy...) nema nikakav utjecaj na same performanse kompa (osim naravno čitanja/prženja cd-a i sl).

    matičnu uzmi jeftiniji/osnovniji model epox ili abit koje su oko 60-ak€, jer je asus malo skuplji, a u konačnici to je jedan te isti proizvod... cpu je ok, graf je koma... ako možeš nabavit gf4 ti4200 (ali ne gf4mx koje je sranje) onda super, 5200 je također govno od kartice... malo pogledaj i ati 9600pro/xt ili ako baš moraš 5600(ultra) ili sad novi 5700... ali svejedno od svih ovih 9600pro/xt je najbolji izbor.

    toliko od mene, pozdrav!
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Nevjerujem da ce biti problema samo uzmi Ti 4200 za pare koje sad je mozes naci je izuzetno jeftina i jaka kartica govorim ti iz iskustva!

    Kuciste ti je vjerovatno ATX zapravo ne vjerovatno nego sigurno i sto posto ce ti moci a performase hmmmmmmmmmmmmmmmm da ti nepricam samo da ti kazem da ces imati 3 puta bolje i brze!!!
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    4 puta ma 5 puta ma xxxx puta samo deri jos uzmi vodeno hladenje i imas 4000+ u sekundi
     
  5. Hells

    Hells Aktivista

    OK. Hvala vam . Pomogli ste mi,samo sto se tice graf. nemam dovoljno para ali da se GF 4 ili 5 prodat i dodat para i uzet Radeon 9800 XT:)
     
  6. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    eh bogami to sto ces dodati para opasno ce te zasvrbiti djep
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    9800xt je dosta skuplji od 9800pro (koje se mogu nać po 200-ak€), a mislim da razlika u cijeni ne opravdava tih par fps-a.
     
  8. d0ga

    d0ga Aktivista

    radi par fps..dat par cenera.. il koliko vech..neznam.. ma vidi kako hos..bila bi to zvjerka :] :wink: samo rokaj
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    kod nas je razlika između sapphire-a 9800pro 128 i 9800xt 256 oko 200€... cener x 20 :)
     
  10. d0ga

    d0ga Aktivista

    ispravka :wink: radi par fps dat par stoja..neisplati se sigurno :D