ponovio sam se!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by syss, Mar 29, 2007.

  1. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Sretno i samo pazljivo, care :)
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Pamet u glavu i bez jurcanja :D
     
  3. dHM

    dHM Aktivista

    e posto smo sad u mojoj oblasti :D , da ti i ja kazem koju. ovo za stara auta je apsurd, kao sto je vecina rekla novo je novo, dalje, uzeo si jedno od trenutno najboljih auta te klase, mozda i najbolje. izbor motora ti je odlican ako ne putujes puno, ako putujes malo je trom u niskim obrtajima, pa trazi da se vise vrti, sto za sobom povlaci i znatno povecanu potrosnju. inace je auto jako startno i fino ide uz jako malu buku i potrosnju pri normalnoj voznji, jos jedna prednost sto se polovan clio proda u roku od par dana maksimalno i dobro drzi cijenu, pa i na to treba razmisljat.sve u svemu pametan izbor, puno srece i fino ga pazi, pa ce i on tebe :D
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Sretno i od mene... Da se navozas :D
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    hvala svima!

    jučer sam ga podigao i vozikao se malo... upravo je sve ovo što je dhm rekao. inače mjesečno radim ~600km, tako da je to sve sitno. počastio sam ga odmah u početku sa omv 100 benzinom tako da nema mjesta sumnjama :)

    p.s. ne znam da li sam spomenuo, ali kod nas sam prije kupovine konfigurirao polo sa 60 ili 70ks (ne sjećam se više, znam da je bio 10ks slabiji) i identičnom opremom kao što sam dobio i u cliu, skuplji je bio za ravno 40000kn :wink:

    p.p.s. nisam ni znao, ali jučer otkrio čitajući manual da imam grijane retrovizore :D
     
  6. dHM

    dHM Aktivista

    ma bolji je clio od pola bez dileme, polo koji se sad prodaje je mehanicki samo malo dotjerana verzija pola iz 94 pa nadalje, il sto bi vi reklo update-ovan mu je bios :mrgreen:
    inace nemas potrebu za gorivom sa vise od 95 oktana, obrazlozenje ti je da vise oktana daje bolje sagorijevanje, pa samim tim vise snage pa slijedi da proizvodi i vece temperature, za cim nemas potrebu, a i skuplje je dosta. samo ti sipaj 95, redovno na servise svakih 15k mislim da je toliko propisano, malo je skuplje nego da popravljas kad se nesta pokvari, al tako nemas brige duuugo godina
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    razlika između es 95 i 100 je nekih pola kune po litri tako da mi nije problem stavljati 100ku... ne stavljam zbog snage pošto se ne vozim baš brzo, nego jednostavno što vjerujem da se radi o čišćem gorivu (koliko sam čitao usporedne testove goriva sa naših cesta).

    za benzinac je 30k ili svakih godinu dana, ovisi što prije dođe... ali svejedno nakon 4-5k km idem mijenjat ulje za aral hightronic 0w40 i filter naravno.

    garancija je 4 godine, tako da mi je u interesu ga redovito održavati :wink:
     
  8. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Tu je to negdje sve u pet deka. Polo je malo manje "agresivnog" dizajna i bučan je zbog pumpa-dizna sistema kod dizelaša, za razliku od CR-a kod Clia, ali kvalitetom izrade (pogotovo unutrašnjosti) ne mogu mu primirisati mnogi u A0 segmentu. Istina Common Rail motori poput Clio-vog isporučuju snagu ravnomjernije, ali i pored turbopunjača djeluju nejaki. Testiraj malo Polo 1.9 TDI sa 101 KS na autoputu "Slavonski Brod - Zagreb"i pogledaj šta je stabilnost vozila :D . Da ne govorimo o tome koja marka drži najbolje cijenu u BiH mada ne znam je li ista situacija i u Hrvatskoj za polovna. Tamo je Opel Tito .
    U svakom slučaju kada je benzinac u pitanju sa Cliom si na sigurnom.

    P.S. Nisu mi jasne ove cijene u Hrvatskoj koje pominje syss i razlika od preko 10000 KM (40000kn), to mi djeluje nemoguće ili je možda greška. Pa čak i ovdje gdje Renault kao što rekoh ima pogodnost bescarinskog uvoza razlika je max. 1500 KM sa diverznim agregatima. Bolest Pola jeste katastrofalno slaba serijska oprema (nema uglavnom ni ABS), ali će to na novoj platformi A05 biti potpuno promijenjeno. Možda zbog silnih doplata i izađe nešto skuplji, ali je 10k KM puno.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ma drži i kod nas vw... samo je početno ulaganje veće za ~40k kn.

    evo c/p iz polo konfiguratora, stavljen je 5ks jači motor od mojega i jako identična oprema (ovaj ima samo el. prozore na stražnjim sjedalima dodatno) i izađe 39k kn skuplji:

    POLO 1.4 Comfortline

    Benzin / 1.4l / 59 kW/80 PS / Ručni mjenjač

    Brutto cijena:
    Kn 95.756,66

    4 vrata (el. podizači prozora straga) Kn 5.898,62
    ABS - sustav protiv blokiranja kotača Kn 3.710,-
    Bočni zračni jastuci Kn 1.614,71
    Čelični naplaci 6x14 s gumama 185/60R14 Kn 880,74
    Daljinsko cent. zaključavanje,
    el.podizači prozora naprijed i otraga,
    el. i grijana vanjska osvrtna zrcala,
    alarm sa nadzorom unutrašnjosti - 4
    vrata Kn 2.922,60
    Djelomična kožna oprema
    upravljač, ručica i obujmica mjenjača,
    ručica ručne kočnice presvučeni kožom Kn 1.414,59
    Putno računalo Kn 1.307,81
    Suvozački zračni jastuk s mogučnošću
    deaktiviranja Kn 320,36
    Tekstilne podne prostirke Kn 854,06
    Tossablau Metallic Kn 2.330,21
    Navlake sjedalaMaxima
    Boja interijera: Flanel Sivo
    Pod: Crno
    Kontrolna ploča: Antracit/Sivo Kn 0,-

    Kn 117.010,38
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Hmm pa cijena mu dodje priblizno kao i od Megana sa KASKO osiguranjem... ili ne?
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    da, možeš meganea kupiti bez problema sa tim novcima... štoviše za 140k kn možeš kupiti i clio 3 sport sa 197ks :wink:

    e tu se i polo gti može sakriti jer ima 50ks manje i bez dodatne opreme izađe oko 138k kn.
     
  12. dHM

    dHM Aktivista

    ma vjeruj ti meni, nisi se zeznuo, clio je bolje auto, narocito sa malil benzinskim motorom. Kod dizela je situacija drugacija jer polu TDI, narocito sa 130KS ne moze ni jedan cliov motor pric. a kod nas je malo veca razlika u cijeni tih goriva, a razliku osjetim samo u maksimalnoj brzini. kad sam uzimao novo auto prije nekih pola godine citroen c4 16 16v direktor citroena mi je preporucio da sipam il na omv-u il na el-tarik u sarajevu, jer sto se tice cistoce goriva njima se nema sta prigovorit, bar po mom iskustvu. a clio je extra u tim uvodnim modelima, ja sam htio 16 16v i obzirom da se nudi samo sa najboljim paketom opreme cijena mu ode u nebesa, tako da sam c4 koji je dosta veci, i brzi, a i opremom casti pravo :wink:
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    je, ovaj novi clio je dosta skup... dobro sad ima pdv akcija i oni rip curl modeli po prihvatljivim cijenama, ali opet sa druge strane ljudi se žale na dječje bolesti kod novoga tako da mi nije bio interesantan.

    dobro da je bio clio... slučajno sam ga kupio, jer sam išao po daciu :D
     
  14. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Evo ti cijene kod nas sa PDV-om + što dileri daju popust sa svoje strane cca 5%:
    POLO 1.4 (16V) 1390 ccm, 59/80, 5-st. man 21.529 KM
    ABS
    Klima
    Elektrik paket kompletan
    Radio i CD
    4 vrata 3.828 KM
    Board computer 282 KM
    Podne prostirke 135 KM
    Mali kožni paket 305 KM
    Alarm sa nadzorom unutrašnjosti 323 KM
    Bočni zr. Jastuci 370 KM
    Metalik 639 KM

    KM = 27.411
    Kn = 101.968

    U seriji Easy-Entry funkcija
    Color paket (diverzni vanjski dijelovi u boji)
    Presvlake Maxima
    Ladice ispod prednjih sjedala
    Centralno i zračni jastuci naprijed
    Elektronska blokada motora
    Čelični točkovi 5 J x 14
    Gume 165/70 R 14
    Grijanje stakala sa vremeskim podešavanjem i gašenjem

    Također moraš uzeti u obzir da kada vršiš cjenovno indeksiranje, trebaš oduzeti od ukupne cijene modela i opreme onaj iznos koji indeksirani model ima u seriji, ili taj iznos dodati na model sa kojim upoređuješ. Npr. Easy entry ti je cca 750 Kn i moro bi ga ili oduzeti od cijene Pola ili dodati na Clio.
    Dakle sa popustom dilera dođeš na cca 21.500 kn razlike u cijeni između BiH Pola (domaća ili uvozna proizvodnja) i hrvatskog Pola.

    Puno brate
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    mi ti tu jako volimo faove :D
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    da malo oživimo... c/p sa drugog foruma.

    evo napokon sam poslikao malo autek nakon pranja... kao što vidite nije nikaj opasno pošto baš i ne volim stvaljat sve i sva na auto, više su mi kul sitni detalji za koje ja znam da su gore. pošto se nadam da ću u ovom životnom vijeku posjedovati jednu finu 42" plazmu, onda ću malo felge, gume, zadnji lonac i filter staviti "on hold" :)

    za sad gore ima...

    2 x inox tablice (140kn komad molydon ribnjak)
    pozicije blue vision (40kn par molydon ribnjak)
    2 para osram diadem žmigavaca (200kn par bauhaus žitnjak)
    h7 philips gt150 (260kn molydon sesvete)
    pun tank omv 100 :)

    danas-sutra idem do vulkala staviti dušik u gume (20kn po gumi), tako da klijo može do mora bez znojenja.


    [​IMG]

    moram skinut ovog štarkelja sa guzice.

    [​IMG]

    diademi iza.

    [​IMG]

    diademi naprijed... pošto je polumrak, efekt nije baš nešto inače po danu se dosta kuži da je nekaj čudnoga nutra.

    [​IMG]

    plavi klijo, plavi žmigavci, plava kratka svjetla, plave pozicije... a uopće ne pratim nogomet :)

    [​IMG]

    behold... clio sa 175/65/14 gumama :)

    [​IMG]

    nice.

    [​IMG]

    nice 2 :)

    [​IMG]

    diademi koji ipak prolaze tehnički.


    eto to bi bio moj mali autek koji me vozi svuda, ništa ne pita, umjereno pije i divlja na 4k okretaja :)

    p.s. sorry svima za bad pics, fotić mi ima neku kugu.
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    zvuk? Jesi sta radio?
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    da... na postojeće tvorničke visokotonce i instalaciju sam dodao kenwood mp3 iz bivših automobila i regent 13cm bas/srednje koji totalno ne odgovaraju visokima (na eq je bas 0, mid -4, visoki -6).

    syss's soundz :D
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    cestitke :mrgreen:

    have fun, jos 1000 boljih promjenio 8)
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Moj ti je savijet da obavezno nabacis skretnice tako da odvojis bas od visokih. Meni su od bezveze zvucnika napravile cudo, bubalo je ko ludo.