Popularnost PS3 u Sarajevu

Discussion in 'Igre i konzole' started by Nani, Feb 16, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Sta mislite kolika ce biti popularnost PS3 sa obzirom na cijenu same konzole kao i samih igara(iakoje probijena zastita) i cinjenice da ce za puni dozivljaj trebati minimum neki TV set od 720p?
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    nije to nista gledao sam neke malce kako igraju san andreas na 9" tv uredjajima i nista im ne fali.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    upravo... danas na žalost prevladava kvantiteta.
     
  4. Raptor

    Raptor Aktivista

    Nekako je to tesko predvidjeti... Xbox-u je probijena zastita i ipak ne uziva neku popularnost na nasem trzistu, a kosta trenutno manje-vise nekih 800KM. Dok se raja (takodje ja) ranije cupala za PS2 sa blaze-om, pa kasnije za messiah-om i cijenom od 800KM.

    Medjutim tad Sony i nije imao neku konkurenciju, s obzirom da Dreamcast, Gamecube i Xbox1 nisu pruzili nista da bi zadovoljilo Balkance.

    Na kraju mislim da ce PS3 dobro proci, ali dosta dosta slabije nego PS2. Zbog cinjenice sto su kod nas ljudi masivno presli na PC kao gaming platformu...
     
  5. reni90

    reni90 Aktivista

    Upravu si
    Ali ima i raje koja ce preci sa pc gaminga na konzolu
    kao ja 8)
    Isplati mi se uzeti konzolu i narednih 10 godina rahat nego svako pola godine da nadogradjujem komp.
    Jes da se na kompu mogu bolji detalji i sve napraviti, meni samo neka radi na nekim srednjim detaljima da se moze uzivati i to je to
    PS: Jedva cekam Alen awake
     
  6. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ali vremena se mijenjaju. Do prije 10godina nisam mogao ni zamisliti igranje na PC-u. SNES/PSX/N64 u boravku i kraj.
    Medjutim... trenutno PC sve vise lici na konzolu, a konzola na PC (gledajuci neki gaming:multimedija odnos)

    Ove dvije platforme ce se u narednoj generaciji jos vise pribliziti, nego sto je trenutno slucaj.
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Je*o me svak' ako za par godina i konzole ne BIDNU (evo jos jedna za Stiva ;P ) otvoreni sistemi kao sto je PC pa da mozes sam moodat i stavljat sebi u konzolu sta zelis. Kako mi se cini sve ide u tom pravcu ...
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Negro, to postoji na konzolama godinama.
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Kako? Sta? Koje komponente? Ne mislim ja na periferiju. Nego na samu jezgru platforme. Ako to ima onda stvarno ne znam.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Nintendo 64, Sega Dreamcast.
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ah OK onda :D nisam se "zabavljao" sa njima nikad hehe
     
  12. Raptor

    Raptor Aktivista

    Nece ici bas tako ekstremno. Nadam se uglavnom. Ali se mogu ocekivati i console-like PC u obliku barebone-a odnosno neki nano/pico ATX formati.

    Vise ide trend da budu tzv. "juzer-frendli" kao Wii i to ne treba zaboraviti. Odnosno zezancija za cijelu porodicu, haha (malo marketinga)

    Sto se tice PS3 u Sa. Pa eto, par ljudi vec posjeduje i koliko sam nacuo treba se uskoro otvoriti i igraona u Sarajevu sa Wii i PS3, mozda neko zna vise ??
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Sto uvjek oftopic :roll:
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sram vas i stid bilo. Dokle je doslo, da vas Nani mora opominjati :D
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mah sve se svodi na to ako bude dobrih igara (a bice, samo treba sacekati) bice i popularna PS3-ca. Naravno nas narod se nosi filozofijom bolje pirat nego original, pa ispocetka i nece biti neke velike prodaje...
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Kod nas je takav mentalitet da raja misli ako se igra na kompjuteru da je pametniji. Na PC su portani razni socceri tako da pada interoseovanje za konzole, niko nijge gledao PC dok je na plejci bio ISS/PES i ti naslovi.
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Slazem se sa Bahom , u mom slucaju bice orginala za onlie igranja ako bude kakav chip zasto ne :mrgreen:
    i sacekacu koju seriju posle da ne bi opet zaglavio kao u slucaju sa PS2 sa action replayem i cd-ovima :mrgreen:
     
  18. monK

    monK Komšija

    Soccer ba!

    Nuff said!
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Kad mu cijena bude ispod 900 KM i kad bude igrica za 5 KM ja ga uzimam :D
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    haha klasican primjer Balkanskog razmisljanja. I'm with u vedo ;)