Popusti na igre - website

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by aeRo, Apr 10, 2013.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Vozdra raja. :smt003

    U zadnje vrijeme sam bas nesto razmisljao tj. pratio situaciju i skontam da se sa malo boljim pretrazivanjem mogu naci odlicni popusti za igre, i za novije a tek da ne pricam za one stare naslove. Pored toga nisam upucen da ima neki sajt da se bavi iskljucivo promocijom tih popusta i da mu je to jedina namjena. Interesuje me jeste li vi zapazili nesto tako?

    Ako nema nista slicno odnosno ako ima a da nije nasiroko poznato, ja bi se mozda zadao u tako nesto, zakupio prostor i domenu, za pocetak nabacio neki custom cms i azurirao na dnevnoj ili dvodnevnoj bazi aktualne popuste sa steama, goga, gmga i svih znacajnijih stranica koje se bave prodajom cd keyeva/download verzija igara. Pa ako bi vidio da ima bilo kakvog odaziva od publike, onda bi se ozbiljno pozabavio s tim da uradim nesto unique uz pomoc par jarana koji nisu losi u web designeu. Na kraju krajeva, kad bi tako nesto uspjelo i kad bi se ostvario dovoljan promet na sajtu, mogla bi se tu uzeti mozda i kakva kinta.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Vidis nisam ovo upratio, ali kako god reddit je visenamjenski site, ne bavi se iskljucivo tim, a u ovom slucaju bi mi mogao biti dobra polazna tacka da ovim putem upratim na kojim stranicama su najbolji popusti.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  5. aeRo

    aeRo Komšija

    E vidis ovako sam i ja nesto imao u glavi, samo malo ljepse uredjeno, moracu onda razmisliti o ovome.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kud ćeš ljepše i jednostavnije od ovoga? Meni je ovo sa CheapShark taman.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zar ovo nebi trebalo da ide u temu "Akcijska ponuda igara".
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa ne govorimo ovdje o konkretnim popustima na igre, nego o pravljenju web sitea, tak da je taman.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Pa nesto na ovaj fazon s boxovima za retailera al isto tako nabaciti neke styish sitnice tipa rotirajuceg main bannera tipa ovog ovdje http://nova.eplati.com/

    Ja ne znam ima li kakvog profita cheapshark s obzirom da ako je posjecenost velika to je i vise nego dobra reklama.
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    pa vidis da nemaju ni jedne jedine reklame na sajtu, jedino ako nemaju kakad dogovor sa ovim sajtovima za prodaju i tu ubiru koji dinar, od reklama sigurno ne zaradjuju :)
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ta stvar se zove Affiliate marketing i sasvim je rasprostranjena na internetu, ima široku upotrebu, a što i ne bi, kad je svima dobro :)

    Koga više interesuje evo pa neka pročita: http://en.wikipedia.org/wiki/Affiliate_marketing


    I ovo je za mene dosta bolji model zarađivanja od reklama. Danas ionako velika većina ima AdBlock instaliran, a ko nema slabo klika na reklame. Ak ćeš pravit site, idi na ovaj model.
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Kad se uhodas i upratis gdje su najbolji popusti nije nikakav problem svaka 2 dana azurirati web sa novim popustima a i da minimalno zaradjujes od svakog retailera, cisto da pokrijes troskove hostinga i domene, opet se isplati voditi to iz hobija i znati da si ljudima od koristi na neki nacin..
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mislim da nemaš potrebe ti za pregledavanjem sajta kada si u affiliate programu, nego od njih direktno dobiješ obavijest ;)
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo kako ja to otprilike imam u glavi:

    http://anabolicaero.wix.com/gorilladiscounts

    Ko sto i rekoh, ko i navedeni sajt iznad, simple ali malo usminkanija varijanta sa ovim rotirajucim bannerom i to je to. Main page, top ponude i forma za newsletter.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šta ti ovaj drugi baner ispod velikog predstavlja? Puno skrolanja na dole imaš. Promjeni boju. Nije loše, sve u svemu. Sam što je u čitavom projektu najlakše napravit sajt.
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Veliki banner bi bio hottest deals, s tim sto bi klik vodio direktno na stranicu. Ovaj ispod bi mogao vrtiti random dealove ali sad nakon sugestije razmisljam da ga i izbacim radi manje scrollanja. Ovo je svakako ciste forme radi da imam neki overview, ako se zadam u ovo zakupio bi pravu domenu i placeni hosting prostor naravno. Mada sto ti kazes, to je laksi dio posla.. Progurati sajt je ono sto predstavlja izazov