Port forward problem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by SpookyMoO, Jun 19, 2012.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Situacija je sljedeca:pravim lokalno cod2 server radi testiranja,pokrenem server,nadjem ga na netu,pokazuje sve uredno,ali cim udjem u igru i skeniram servere nista se ne desava,tj kao da nema interneta.Kad zaustavim server sve ok radi.Port forward je odradjen pravilno za portove 20500,20510,28960,medjutim kada porvjerim da li su portovi otvoreni,pokazuje da nisu.Koristim comodo firewall i na njemu sam takodje otvorio portove ove a win firewall je ugasen.Ne znam sta blokira portove,jer su forwardovani ali nisu otvoreni.Ako moze pomoc bio bih zahvalan,btw router je tp link tl-wr740n u kombinaciji sa tp link modemom od bhtelecom-a
    Hvala
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    E evo i slike [​IMG]
    Ovaj prvi port je za torrent program i kada njega provjerim,kaze da je opened,ali ova 3 su closed.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Reset rutera?
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jah, restartuj router, pa probaj, ako ne radi, ukini komodo. Ne kontam koji ce ti K komodo na kompjuteru ako imas router izmedju sebe i neta.
    NAT u routeru radi kao firewall manje vise, jer niko ne moze do tebe doci direktno.

    SW firewall ti jedino moze posluziti da kontrolises aplikacije na kompjuteru, nista vise. Sto sta vise samo ce ti jebavat stvari konstantno.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Probao reset,nema efekta isto.Probao i ddwrt staviti i sa njim,opet nece.Probao i ukinuti i comodo i win7 firewall,opet isto:(
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    E pa onda ti fali portova izgleda. Stavi ip svog kompjutera u DMZ na routeru i vidi sta se desi.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Kako mislis fali portova??

    Sent from my Spica using Tapatalk
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    DDWRT port forwarding definitivno ne radi kako treba ( probao sam na linksys, asus i belkin routerima) jednostavno ne fercera, mislim da ti je jedino rijesenje da stavis ip adresu na dmz.

    Alternativno digni server na virtualnoj mashini pa adresu virtualne masine stavi u dmz (ako te sekira sigurnost)
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ne sekira mene si
    gurnost uopste nego mi treba radi testiranja extreme+ cod2 servera a radi ovog problema ne mogu da pristupim serveru sa masine na kojoj pravim server.Probao sam sa DMZ ali opet isto.Interesantno je da bilo koji dr portovi koje forwardujem za torrent ili recimo remote d. rade tj otvoreni su normalno ali ni jedan od ova 3 koja meni trebaju nece
    Sent from my Spica using Tapatalk
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a da pokusas maketi to ALL protocol, i da opalis
    1. 28960 kao UDP
    2. 28960, 20500 i 20510 kao TCP, svaki ponaosob naravno
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo ali opet nece ista stvar.
    [​IMG]