Potreban mi je PS3 servis!

Discussion in 'Igre i konzole' started by neshill_panda, Apr 1, 2009.

  1. neshill_panda

    neshill_panda Novi član

    Pozdrav svima,

    Imam problem sa PS3 konzolom, i volio bih da je odnesem na servis. Da li mi iko može preporučiti neku kvalitetnu opciju? Nemojte samo GMC spominjati, buduci da sam tamo isao i nisu je htjeli popravljati.

    Ukoliko neko zna rješenje problema, evo ga:
    Prije neko vrijeme mi se PS3ica u po frke ugasila, ali totalno. Ne gori ni crvena lampica. Nakon sto stoji 15ak minuta se moze ponovo upaliti, pa ostane 10ak minuta upaljena i onda se ponovo tako ugasi. Problem je u tome što se ventilator ne počne vrtiti brže sa vremenom, nego uvijek fura u onom idle mode-u, koliko sam skužio.

    PS3 mi je release 60GB model iz Japana.

    Pokušao sam da ga očistim, nije pomoglo. Uvijek je bio na mjestu sa finom ventilacijom. Formatirao sam mu disk, resetovao video settingse, promijenio napojni kabl.
    Naručio sam zamjenski ventilator i ugradio ga, no ni to nije pomoglo, još uvijek je isti problem.

    Ako neko ima nekih savjeta, bio bih jako zahvalan.

    Naravno, ovo se sve desilo par dana nakon što mi je stigao MGS4. Yay.

    Hvala unaprijed
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mozes li uci u recovery meni i ponovo instalirati .PUP update (mozda da sacekas v2.70 koji dan)? Male su sanse, ali moze biti uzrokovano bugom u firmwareu (pogotovo sto regulacija brzine ventilatora ne radi kako treba). Nakon toga jednostavno uradis hdd format i "restore factory settings". Ako to ne pomogne, jedino mi pada na pamet da zamjenis termalnu pastu na procesorima (i na PS2 EE-u i GS-u), ili eventualno nadjes ventilatore identicnih dimenzija prije nego kontaktiras SophosLab u Zagrebu. GMC izbjegavati u sirokom luku. Samim tim sto se upali i radi neko vrijeme govori da nije nista strasno u pitanju.
     
  3. neshill_panda

    neshill_panda Novi član

    Ehej. Stignem ja instalirati FW update. Ovo se pocelo desavati nakon 2.40 update-a ja mislim, i evo maloprije sam uspio dici 2.60, no jos uvijek ista glupost. Problem mi je sto hdd format zahtijeva par sati, a ovaj moj krepa mnogo brze. Jedino sto mogu odraditi je da restore-am factory settings (sto sam vec jednom radio) i odradim quick format. Termalna pasta je fina ideja, no ne vidim kako ce mi na dugi plan pomoci da mi se bolje hladi kad ventilator ne vrti dovoljno brzo :(

    Ipak hvala ti na tipkanju ;)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jos jedna solucija za kojom bi ja posegao u tom slucaju - izvaditi hdd, skopcati ga na pc, unistiti preko disk managera sve na njemu sa pravljenjem win ntfs particije, vratiti ga u ps3, i onda lagano instalirati fw preko recovery menija (ne iz xmb-a). Razlog tim problemima moze biti sto se odnedavno dio firmwarea smjesta na hdd umjesto na internu flash memoriju, pa bi se hdd ponovo enkriptovao na ovaj nacin.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Kad se sjetim GMC threada :lol:
     
  6. neshill_panda

    neshill_panda Novi član

    To i nije toliko loša ideja uopšte. Probam pa vidimo, hvala ti ponovo.