potreban savjet oko nove konfiguracije

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sp3x, Jan 19, 2010.

  1. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    nekad u iducih 15tak dana, planiram kupiti ovu konfu:


    BIOSTAR TA790GX A3+ AMD790GX AM3 4xDDR3-1333 PCIeX VGA HDMI ---------- 208
    CPU AMD athlon II X2 550----------------------------------------------------- 143
    G.SKILL 4GB DDR3-1333 Dual channel kit 10600CL9D-4GBNT--------------------- 160
    HDD WD 500 GB WD5001AALS, SATA II, 7200rpm, 32MB--------------------------116
    Kucište FRONTIER HB11A-BK Crno 450W----------------------------------------- 46
    Napojna jedinica ATX SilverStone SST-ST56F-560W 2xPCIeX--------------------- 160
    Sapphire Vapor-X HD5750 1GB DDR5 2xDVI/HDMI 11164-00-20R------------------ 308
    1141 km pdv ukljucen


    sastavljeno po genelec ponudi
    spojio bi to na neki 22" lcd monitor

    nisam se dugo bavio hardverom, pa me zanima hoce li biti dosta ovo napajanje za to sve, planiram clockat procesor, i isplati li se uopce stavljati ovu graficku sa ovim procesorom. nisam neki cest gamer, nekad se pokrene CoD MW, ali volio bi da moze i MW2 na boljim postavkama
    iduce godine bi uzeo onda neki X4 procesor

    ako ima neko par savjeta, mozda neke izmjene da se izvrse. gore navedena cijena je maks koji mogu potrositi bez monitora

    lp
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Izmisli jos 60km i dodaj na procesor i uzmi x4 620 a ako bas nemas love slobodno ustedi na napojnoj i uzmi od 500w jer takvu konfu moze tjerati i 400w bez problema,a i smanjice ti cijenu kucista sa napojnom koju ce izvaditi jer uzimas brandiranu.

    Evo ima jedna 5770 na oglasu ovdje za 300km nova sa garancijom.Fino bolja grafa za 8km manje. :wink:
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Za nekih 15tak dana nece biti tog rama pa ces morati cekati jos 15tak :)
     
  4. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    za neki drugi ram bi se mogao pruziti ako ne bude,da ne cekam, ali za procesor bas i ne bi, kad vec mislim uzet neki x4, godinu dana sam napisao kao maks, vjerojatnije je na ljeto da ce biti novi
     
  5. kAcA

    kAcA Aktivista

    Kao sto ti je i dino73n rekao kad vec kupujes uzmi X4 620. Racunaj da ces prodati napojnu iz kucista, dodaj jos malo i eto :D
     
  6. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    ma ko ce kupit tu napojnu :roll:
    nema veze, uzet cu taj x4 jer cu morat graficku izbacit, trebalo bi se za nju skupit ponovo kroz mjesec dana
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Oduzet ce ti valjda jedno 20KM od cijene kucista za napojnu, jer ce ubacit tu drugu.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nece niko kupiti tu napojnu nego ce je ubaciti u neki jeftini racunar kojem crkla napojna u garanciji. A ti definitivnu uzmi taj X4 a grafa ti ionako nije neophodna odmah jer ploca ima izuzetno dobru integrisanu sa svojih 128mb ddr2 rama na kojoj se fino moze i poigrati neki stariji naslov,a onda kad ponovo upadnes u lovu uzmi si grafu kako treba. :wink:

    Pozz
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ak si zagrijan za ovo da ti rezervisem ram, danas je stigao a glavu dajem da ga do petka vise nece biti, mogao bih ti ga rezervisati do kraja iduce sedmice nedgje, pa javni ovdje ak hoces. Za sve ostalo manje vise nece biti problem.

    Kucista za koja 100% znam da mogu ici bez napojne su SH09, RA11, MA11 a za ovo tvoje ti sutra javim da li moze ili ne fakat ne znam napamet za njega.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo sto je ram poskupio koliko vidim jedno 60km za 4gb kit :roll: mnogo majku mu :D
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Jbg ne diktiram ja cijene, i ja sebi kontao uzeti jos 4GB da dignem na 8 ali sam odustao zbog cijene i odlucio investirati u misa :) . Ali bez obzira na cijenu ddr3 ram nestane u roku od par dana koliko god ga mi dovukli, barem kada je g.skill u pitanju, zato i kazem ak hoce da ga sutra sklonim na par dana dok se ne skonta ....
     
  12. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    ajde onda ako mozes skloni, pa ti ja javim sutra hocul moc realizirat kupovinu u iduca 2 - 3 dana jer ako necu onda cu morat cekat opet 10 dana