Povezivanje SGS2 sa FULL HD TV-om

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Tesla, Jul 26, 2013.

  1. Tesla

    Tesla Aktivista

    Drugovi, u Conradu sam jucer ostavio 10 KM kapare za kabal koji dolazi sutra ili prekosutra. Micro usb to hdmi. Cijena ce kazu biti oko 20 i nesto maraka i vec su navodno uzeli nekoliko rezervacija.

    Telefon je SGS2

    Eksperimentisem nesto kuci pa mi treba da povezem telefon i TV. Uglavnom vidim svuda da treba onaj adapter, nasao sam na PIK-u adapter za 15 KM sto je mislim jeftino a i u servisu jednom su mi rekli da treba adapter a ne kabal.

    Kada sam upitao prodavca u conradu da li je siguran, dobio sam odgovor.

    "Ama jesam pa evo vidis i kod mene je note pa sam i ja sebi narucio. Iznervirao me je nastupom malo je reci, ali mi je prva slijedeca opcija bio u tehnomag-u takav kabal za 50 KM sto mi je previse ali eto ima te GOLD konektore hahahah

    Koja slucajnost - upravo od Spandau Ballet-a na radiju ide pjesma GOLD :)

    Da li se moze povezati sa kablom ili zaista moram kupiti MHL adapter ?

    Hvala.

    Trazio sam na forumu ovakvu temu i nekim cudom nisam je uspio naci zato sam otvorio ovu.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A bezicno povezivanje preko DLNA?
     
  3. Tesla

    Tesla Aktivista

    Radi to ko dusa naravno, ali mi treba eto da povezem direktno. Malo eksperimentisem sa XBMC-om itd...

    Da svoj telefon povezem a da sa zeninog kontrolisem XBMC ( ako mi dozvoli naravno :)
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Moras kupiti MHL adapter i to Samsungov.
    Djaba ces baciti 50 KM za MHL adapter drugih proizvodjaca jer Samsung na njemu nece raditi bar je tako slucaj kod SG3 i SG4, a vjerujem da niti kod S2 nije drugacija situacija. Imamo mi u prodaji ovaj model http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view ... &cid=20847 ali ne radi sa Samsungom navodno je Samsung napravio nesto drugaciji otpor pinova u samom microUSB konektoru i njihovi adapteri iskljucivo rade sa njima. Do sada smo sa SG3 i SG4 probali ovaj adapter i jos dva razlicita testna koji smo narucili i niti jedan NE RADI. Isto tako univerzalne tastature za tablete ne rade na Samsungovim tabletima preko njihovog orginalnog prelaza (onaj Samsung konektor na zenski USB). Nisam jos probao standardne tastature spojiti na Samsung tablet ali et sutra imam novu zanimaciju da to isprobam.
     
  5. Tesla

    Tesla Aktivista

    Hvala drug, evo nasao sam SGS2 adapter pa ako nahvatam covjeka sa PIK-a, ne javlja mi se sada i uzet cu ga veceras. Ovaj iz conrada mi se kune da radi i ovaj kabal.

    I evo nije da ne postoji ali ne zelim gubitak kvalitete slike radi 10 KM

    http://www.boxwave.com/samsung-galaxy-s ... /mpt-zpvp/
     
  6. Tesla

    Tesla Aktivista

    Eh kupio sam u mobile shopu na ciglanama neki dan adapter sa kablom. Neki lijevi 18 KM ali radi savrseno ali mi naravno baca 480p valjda tako da i nike neka sreva ali eto. Ne mora ipal biti originalan samsung.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Moguće je da na sg2 ne treba original kabl a moguće je i da si samo imao sreće sa kablom. Daj kakvu oznaku kabla ako imaš da ga probam na sg3 i sg4 puno bi mi značilo naći jeftin i dostupan kabl za njih budući da su kod mene skoro svi uzeli ove mobitele
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    zasto wirelessom ne bacate sliku na TV. meni sa sgs3 bez problema pusta snimljeni 1080p video na TV, bez laga.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Pa nema svako wireless na TV-u a HDMI ima.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je tv spojen na router LAN kablom, ne wirelessom. Na isti router se onda spojim putem WiFi-a telefonom i radi sve ko sahat.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Coek ti iznad rekao sto nece wireless kad sam ga pitao.
     
  12. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Baš tako.A i kao da nije pročitao cijelu temu. Čovjek neće preko WiFi, jooj -.-
     
  13. Tesla

    Tesla Aktivista

    Kutiju sam bacio, sliku ti mogu veceras poslati, ali sa obzirom da nema izlaz bar 720p :) izgleda da je eksperiment propao. SGS2 mi baca 480p a to je bijedno zaista za FULL HD tv.

    Morao bih jos uhavizati i dualboot AOKP i STOCK based samsung rom jer MHL ne radi na AOKP romovima.

    Na kraju cu uzeti rapsberry pi :) cini mi se :mrgreen:

    Ako budes dolazio u Sarajevo i bude ti trebao oavj kabal javi pa da se dogovorimo :) jer mi se cini da sam fulio sto sam ga uzeo uopste.

    Imam jos samo laptope u stanu ali nemaju hdmi ili bar DVI pa da posaljem sliku.

    Dakle hocu power of XBMC na TV-u. Na androidu zaista savrseno radi XBMC i to je super, ali mi ipak treba bar 720p

    Skontali smo, nema potrebe za ovakvim postom, nije u duhu foruma.

    NHF