Povreda skocnog zgloba

Discussion in 'Generalna diskusija' started by JaLa, Jan 23, 2013.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sigurno ko i kod mene, ja povrijedio glezanj i istego ligamente
    trebo si ici u bolnicu, meni su dali longetu i drzao sam je jedno vrijeme, al posto sam se bavio fudbalom bio sam out 3 mjeseca
    i nedavno sam opet malo obnovio povredu ali ne kao prije

    jarane najbolje ti je da odes da ti to pregledaju, meni noga sad k'o kod curice, lik mi uletio klizeci malo me samo dirnuo, a meni k'o da me je Pepe pokosio

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Imao sam istu povredu davno, nosio gips neke dvije sedmice i hodao s njim. Ni dan danas nikakvih problema, doduše kod mene je bila neka blaža varijanta. Ne voli niko hodati po bolnici, ali bolje na vrijeme otići nego da se čovjek poslije pati :)
     
  3. d0ga

    d0ga Aktivista

    i sta bi na kraju ?
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kud se ne sjetih ove teme ranije. U augustu odemo na jezero, malo fudbala na neravnom terenu i ode zglob. Slikao, kaže nije za langete, stavljaj zavoje i miruj, jest vraga, ja malo mirovao a još manje drža zavoj, i sad ne mogu turski sjesti na taj zglob, odmah osjetim bol. Ima mjesec dana kako sam povrijedio.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo u nedelju sam imao pad sa bicikla pri 70,1kmh. Uvijek sam mislio da cu poginut ako padnem pri toj brzini, ali evo prosao sam sa pilupanim rebrima i par ogrebotina. Imao opremu na sebi, gore tex je cudo materijal, da nisam imao na sebi ostao bih vez koze po citavom tijelu. Drama je osjecaj kad ti pri toj brzini auto izleti.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Brate negdje si sadake udijelio pravo...
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stvarno je cudo kako sam dobro prosao. Letio sam ne znam ni ja koliko u zrak i jos toliko klizio. Nego koliko traje povreda rebara, uzasno boli, a kad trebam kihnut radije bih noz sebi zabio.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  8. d0ga

    d0ga Aktivista


    ja imao povredu lijevog koljena, prije 25 dana.... 3 kontrole do sada, sumnjaju da su prednji krizni pokidani, na magnet narucen za vise od mjesec... led mirovanje , pomalo vjezbe hodanje... bljak
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da ne otvaram novu temu, naime prije jedno 7 dana setam do kuce i osjetim blagu bol u lijevom stopalu, sa vanjske strane u sredini.

    Kontam nije nista medjutim bol je bivala sve jaca, i nekoliko dana me fkt boli ali SAMO KADA HODAM, TJ OSLANJAM SE NA STOPALO, kada stopalo nije pod opterecenjem nista me ne bolii, ni prilikom dodira rukom ili masiranja bolnog mjesta.

    U jutro kada se probudim ne boli me jedno prvih 10tak minuta dok sam na nogama nakon toga pocinje bol.

    Danas sam fkt jedva do kuce dosao, ne mogu da se oslonim na stopalo nakon izvjesnog vremena hodanja.

    Nema nikakvog otoka, nikakve promjene boje na stopalu, ne boli prilikom stajanja na prstima pa ni skakanja, a ni prilikom oslanjanja na petu, samo me boli kad se cijelim stopalom oslonim tj hodam.

    Sutra vjerovatno odoh doktoru a ako neko ima kakav prijedlog ili slicno iskustvo molim da napise ovdje.