Poziv na povratak u Folding@home tim

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Apr 17, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    GV, MCP se odnosi na chipset. Za aktivnost, kao sto sam vec spomenuo, jednostavno se treba prilagoditi svom nacinu rada s racunarom, dakle na nakim mainstream karticama, 4-5 sati je dovoljno za barem 2 WU...
     
  2. Shisha

    Shisha Aktivista

    Ovo je fakat super projekat i zao mi je sto ranije nisam imao priliku da se ukljucim u ovo. Odoh potraziti uputstva na hwb-u pa da i ja pocnem :)

    EDIT - zamolicu nekoga kome nije tesko da mi posalje na pm sta i kako ili da postavi neki konkretan link. Pogledao sam rubriku za folding i vjerovatno nisam dovoljno skoncentrisan da se snadjem u svim onim postovima :(.
    Moji CPU i GPU:

    Phenom II 920
    Asus EAH4850 512MB (nazalost crkla druga na cf-u)

    OS: Vista Ultimate 64
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Na ljeto (tacnije 7. Jula, cim zavrsimo ovaj semestar, uskoro vadimo vizu) idemo buraz i ja u Njemacku da radimo 3 mjeseca. Najvjerovatnije cemo se obojca vratiti sa i7 920 + 4GB DDR3 (on ce mozda uzeti i 6-8GB) + GTX 260 (ja kontam mozda i 2xGTS 250, aka 9800gtx, aka 8800 GTS 512). PPD ima da skoci nevjerovatno. Do tad se folda ovim sto se ima.
     
  5. Shisha

    Shisha Aktivista


    Hvala, fakat si mi muke skratio :)
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    de povedite i mene ba :smt005 :smt005

    pa tu smo da pomognemo, ha ya :) samo ti upregni taj hardware, da ne propada :)
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ma s bilo cim foldali najbitniji je kontinuitet i slozio bi se s kolinom da je neke ljude nemoguce natjerati da barem ukljuce ponekad klijent, btw izgleda da se HWC ugledao na nas : http://www.hardwarecanucks.com/forum/si ... ntest.html :mrgreen:

    Samo sto mi nemamo hwb approved majice a nagrade su nam bile bolje :D
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Dao sam enisu preporuku oko HWB majica kao prijedlog u zadnjoj nagradnoj igri.
    Mislim da bi zaista bio dobar potez, barem kao utjesna nagrada :D
    A izrada natpisa i stavljanje loga nije skupo.

    Mislim, bio bi dobar potez u nekoj buducoj nagradnoj igri.
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    isto tako bi mogao dodat status zakorjelim folderima, kao ono sto je "KOMSIJA IL VETERAN"...
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Predlozite neki forum rank (naziv) za clanove FAH tima i ja cu to svima staviti kad se vratim s puta. Usput, kad sam na vec na toj "temi puta" (WinDays), nemojte da FAH aktivnost propadne dok me nema.

    Da ne prozivam sad sve redom, no Stihy pali PS3 cluster, Moncho pali Linux VM, hurma natakari makar jednu od tih CF kartica, Stevie skini se iz FZ-a i nemoj bit ljut sto nisi prodao karticu na oglasima, feyssa i Baha, nemojte se stedit, imate konzolu + PC itd. :)
     
  11. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Samo ti prozivaj :D

    Sretno na putu i cuvaj torbe ovaj put :mrgreen:
     
  12. Shisha

    Shisha Aktivista

    Pocetnik sam u foldanju (da to odmah razjasnim :)).Evo sada sam se vratio kuci i po prvi put sam veceras ostavio racunar da se koristi u ove svrhe. GPU Folding@home je cini mi se radio kako treba, ali ovaj SMP client izgleda nije nista radio, tj nije se pokrenuo kako treba (sve sam na brzinu pokrenuo i otisao :)). Zatekao sam error:
    ...
    4 cores detected
    Unable to connect to 'Omar-PC:8676',
    sock error: generic socket failure, error stack:
    MPIDU_Sock_post_connect<1228>: unable to connect to Omar-PC on port 8676, exhausted all endpoints <errno -1>
    MPIDU_Sock_post_connect<1275>: unable to connect to Omar-PC on port 8676, No connection could be made because the target machine actively refuse it. <errno 10061>
    ....

    Koristio sam Enisove upute sa gore navedenog linka za postavku SMP Client-a.

    Ima li ko kakvu ideju zasto sam dobio error tj. zasto mi CPU nije bio opterecen ?
    Cini mi se da je firewall u pitanju ali ne znam kako jer sam oba ugasio :S
     
  13. artemis

    artemis Komšija

    Smp je inace problematican, ako nemas zivaca stavi gpu + obicni cpu klijent.(ili vise njih)
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jesi li instalirao smp client pod administratorskim accauntom na koji je postavljen password.
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Izgleda da ce morati tako. Ne moze ici foldanje na 2 kartice da sam pita :evil:
     
  16. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Eto i mene nazad. Poceo sam prije nekog vremena na Visti, sjecam se da je bilo nesto problematicno pa sam odustao. Sinoc sam startao ponovo, na Windows 7 proradise oba klijenta uporedo bez problema.
     
  17. Shisha

    Shisha Aktivista

    Nisam. Nemam passworda na acc-u ...
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    U tome je fol. Moras postavit password.
     
  19. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Aha, sjetio sam se sta me zezalo prosli put. Ne mozes se igrat' dok radi GPU klijent, ne mozes surfat', ne mozes gledat' video, ne mozes ovo, ne mozes ono... Jebiga kad mi kucanje teksta u browseru ide sporo do bola dok ne "pauziram" foldanje, nema potrebe pricat' o nekim "zahtjevnijim" stvarima. Ima li kakva caka koju sam fulio da se tome bar djelimicno stane u kraj? Ja bih ovo rado ostavio 24/7 da radi al' s obzirom da nista ne mogu radit' kako treba uporedo s foldanjem o tome nema govora. CPU klijent je skroz ok, ne osjetim ga uopste da radi. Temperature su ok, nivo buke takodjer (na moje iznenadjenje, jedva da se primijeti razlika), sve je k'o u Diznilendu ali bih stvarno volio da se ovaj GPU klijent malo "stisne" samoinicijativno bar toliko da mogu surfat' rahat kad mi treba.

    Ako ima neko koju pametnu da kaze, bio bih zahvalan.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni radi cpu folding, stripiii pod mojim nickom vrti cpu i gpu... sutimo i radimo.. idemo dalje