Pregrijavanje laptopa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Alibegovic, Aug 16, 2015.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Probook450, i5 3230M, Radeon HD8750M.

    Zadnjih dana dovoljno je da je upaljen 15tak min i dio kućišta lijevo od touchpada postane vreo. Ranije mi se to dešavalo samo kad igram duže vrijeme zahtjevnije igre. Probao sam u biosu kompletno ugasiti Radeon, dakle switchable graphics na off, podesiti balanced power plan i staviti CPU na max 70%, fan always on kad je na struji, to mi je jedino palo na pamet, ali opet isto. Zadnji drajveri instalirani za GPU. Probao Win8.1 i Win10 nema razlike nikakve. Prašine nema. Jel' ko pametan?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ako si upratio da, iz nekog razloga, nije pod stalnim opterećenjem, siguran si da nisu začepljeni ventilacijski otvorili ili pod prašinom ventilatori, onda jedino da probaš one držače za laptope koji uključuju i neki ventilator?
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Garant začepljen otvor zraka pa vreli zrak samo cirkuliše. Klasika, čišćenje prašine i zamjena paste na cpu i gpu i opet će biti leden ko špricer.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja bih ga svakako prvo na kompresor malo produvao prije bilo kakvih sarafljenja.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni treba dan vremena da ja raskopam ovo čudo i da promjenim termalnu pastu, probam sutra da ga malo propušem.