Prenošenje vlastitog kompjutera iz BiH u Srbiju

Discussion in 'Generalna diskusija' started by jeretik, Oct 29, 2006.

  1. jeretik

    jeretik Komšija

    Hej ljudi...

    Stvarno se ne razumijem u ovo, pa ako neko zna, nek mi objasni, molim vas!

    Dakle, šta je potrebno, ako je išta potrebno uraditi da bih prenio svoj kompjuter u putnim torbama sa sobom u Srbiju? Jel treba šta plaćati, prijavljivati ili se jednostavno pika ko moje stvari, ko odjeća i slično?

    :)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Placas carinu cini mi se!
     
  3. jeretik

    jeretik Komšija

    Jel se zna kolika je?

    Kompjuter je Athlon 64 3200+, 1GB RAM, GF6800GS, Phillips 17", ASRock 939 NF4G i ostalo...
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Ne treba se placati nista.

    Kada budes isao u Srbiju prijavis ga na granici i oni ti comp upisu u pasos. Kada se budes vracao pokazes im comp i sve je udure.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    to nosis kao vlastiti prtljag, nista ne placas.. nije novo.. ne budi luuud :)))
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    Hvala puno! Znači ne mora se plaćat carina? Super!

    Al jebiga kud se prije ne sjeti pasoša, treba 10 dana da se izvadi novi...
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    E slusaj, nazovi 057 320 320. To ti je operativni DGS-a i sve ce ti reci. ;)
     
  8. jeretik

    jeretik Komšija

    Ëvo zvao sam, kažu da DGS nema ništa s tim, da trebam nazvat carinsku službu, al da ne radi to nedeljom.

    Ma jestel vi sigurni da se ništa ne plaća, da nema carine na to?
     
  9. zilo

    zilo Komšija

    Cuj nema DGS nista s tim. Ja levata nekog.

    Ma ne placa se 100 %.
     
  10. FearLess

    FearLess Aktivista

    neplaca se 100% samo ti to upisu u pasos isto kao i kad nosis laptop, i onda kad se vracs iz srbije pokazes im komp na granici i ako slucajno nebudes imao komp uz sebe onda ide carina
     
  11. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    ako komp vracas nazad u bosnu onda ga moras prijaviti i oni ga upisu u tvoj pasos, ali ako ga ne vracas onda moras platiti carinu na vrijednost kompa.
     
  12. jeretik

    jeretik Komšija

    OK, hvala još jednom!

    Stvarno mi je laknulo što se ne plaća! :smt001
     
  13. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    samo pazi da kad se budes vracao da ga obavezno prijavis da ti ne ostane tefter u pasosu da ti pri narednim izlascima ne budu pravili probleme
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    sacekaj, zasto cekas pasos.. ja i Fearless smo isli s licnima koliko se sjecam :D
     
  15. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    ako nema pasos onda mora na potvrdu, a da bi isao na potvrdu mora imat pasos. nisu ni ono sisali vesla.

    ako ide busom najvjerovatnije da ga niko nece nista ni pitat, ali opet mora prijavit, jer ga u povratku mogu zajebavat nasi carinici
    u svakom slucaju mu je najpametnije da prijavi, a za to mora imati pasos.
     
  16. zilo

    zilo Komšija

    Nasi mu garant nece praviti probleme, jer je kontrola = 0 !
     
  17. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    ma sve je relativno...ja sam u 4 navrata unio 10000 KM komp. opreme pa su mi naplatili carinu samo za kontrolnu tablu za ves masinu :mrgreen: (maticna ploca)...valjda to njemu isto dode.
    prenio 3 laptopa preko carine na aerodromu pa me nikad nisu ni pogledali, dok su neke likove koji sa mnom putovali, prevrnuli naizvrat i sve naplatili, ali nikad ne znas na koji ces opanak naletit zato je najbolje prijavit, ako je cist
     
  18. Esh

    Esh HWB

    osim ako nema neke revolucionarno nove podatke ---> nemojte spamati :x
     
  19. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ja nisam toliko,nekih 7000 KM :lol: :lol: ali prije njihovog PDV-a.Sad smo tu negdje. :lol:

    Sorry,spamammm :lol:

    Ljudi su ti lijepo rekli i nemoj postavljati ista pitanja vise puta. NE PLACAS CARINU AKO PRIJAVIS NA GRANI UREDJAJ I ONI TI DAJU NEKI PAPIR,ALI GA MORAS VRATITI SA SOBOM!
    Naravno to ne znaci da ga ne mozes natovariti razlicitim cudesima,quadro procesorima,Ukrajinkama,kokom i sl :lol:
     
  20. reni90

    reni90 Aktivista

    a placa li se za laptop ako cemo samo da ga ponesemo na odmor i vratimo nazad?