preporuka - 2.1 sistem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ---, Jun 20, 2009.

  1. artemis

    artemis Komšija

    Onaj "wufercic" dobro drma, trese stakla iznad vrata, buraz ga vecinu vremena drzi negdje na 60%.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, kao sto prekoh, taj je malo jaci.. samo opet za te pare, isto kosta i x230 koja je ja mislim bolja investicija ako se vec uzima 2.1 sistem. doduse nisam PHILIPSa cuo uzivo. Sam osam cita osta kazu sa ove SPA. I ono najbitnije je za desetku (kavlitet zvuka/izrada hardwera).

    A gde ima tih SPA 7300?
     
  3. artemis

    artemis Komšija

    Uzeo ih u plusu, 17.1."08 93KM. Za te pare, vrlo dobro sviraju. Opet sve zavisi koliko si voljan izdvojiti...
     
  4. nVidia

    nVidia Aktivista

    najbolje ti je sačekaj logitech z323 ili z523, trebali bi u septembru izaći u prodaju, kontao sam uzimati x230 ali ću sačekati ovaj z323, malo je slabiji od x230 ali z serija bi trebala biti bolja i kvalitetnija, ne bi trbali biti preko 140 KM.
     
  5. nVidia

    nVidia Aktivista

    Mislim da sam taj Philips vidio u tehnomarketu ovdje u Sarajevu (na Pofalićima).
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Tehno market ima SPA 3300. Ove malo slabije ali su identicni izgledom.

    Ma nista jos neznam, sam okontam kakvih ponuda ima.
     
  7. nVidia

    nVidia Aktivista

    samo da pitam isplati li se davati 40 KM više u odnosu na x230 za logitech z3e
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    IMO ne isplati. Ne sviraju bitno bolje.
     
  9. nVidia

    nVidia Aktivista

    kontao sam između ta dva sistema, vidio sam z3e 149KM, malo je jači od x230, pa da vidim isplati li se dati više 40KM, hvala Dog_Father
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo sam oda velim, uzeh ja ove Genius 1255.

    Nekako mi se uzimala alternativa pa eto.. rizikovao sa ovim modelom. 78KM Imtec.

    Na izgledu su tteža šminka. Jako dobro upakovani i lakirani. Sto bi se reklo, poradili su na detaljima. Ne primjeti se da su niza klasa. Woofer usminkan, drveno kučište i fino izgleda hladnjak na pozdani koji valjda obavlja svoj posao.

    Kontroler takodjer fino izgleda. Zgodan legiurator glasnoče, kontroler basa i dugme OFF/ON. Mala lampica sa crvenim svjetlom kada je iskljuceno i bljestavo upadno plavo svjetlo kada je ukljuceno. Sa strane na kontroleru se nalaze ulazi za slusalice i AUX ulaz za playere i slicne sitnice.

    Dolaze i prateci kablovi za par kombinacija za prikljucak.

    Sateliti imaju 3 zvucnika. Ne znam jel sa nekom "skretnicom" odredjeno da su tro-sistemski jer vizuelno, sva 3 zvucnika su ista ali koliko mogu da primjetim, zadnji donji treci zvucnik razlicito zvuci od prva dva dok prva dva ne razlikujem al je moguce da su trosistemci. Zgodno se moze skinuti stalak i imaju rupu da se okače na zid.

    Sto se tice kvaliteta zvuka, ne mogu da odma zakljuci jer ih posjedujem par sati. onoliko koliko mogu da primjetim sa cimanjem EQ i slicno, mislim da im malo nedostaje visokog, Pretezno je srednji ton. Woofer/bas je cist i mekan. Drzim ga na manje od pola a nije mi u čošku. Inace mu je snaga 20W a satelita 10W.

    Eto malo da ih opisem ;)
     
  11. nVidia

    nVidia Aktivista

    Imao sam ja te geniusove zvučnike, bass im je bio solidan, ali fali im visokih tonova, i mogu napraviti solidnu buku u manjoj sobi, mislim da u specifikacijama stoji da je woofer 5,25 ", ali kad sam otvorio kutiju vidio sam da je 6,5" woofer i na njemu stoji da mu je snaga 30W!
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    nVidia, ..da, skroz im fali visokog tona i kontam da zamjenim satelite dok je bas odlican. Nisam nasao da im je bas 30W vec svuda pise da je 20W. Al moguce, nisam ga testirao na maksimum jer ao sto sma rekao, stoji mi manje od pola pojacano.
     
  13. nVidia

    nVidia Aktivista

    bass im je odličan, za woofer znam kada sam otvorio njegovu kutiju da je bio 6,5" i pisalo na njemu 30W, čak mi je znao i na maximumu da udara, čuje se u drugoj sobi komotno, ako imas 5,1 zvucnu, uzmi par obicnih zvucnika za 10-15KM (da rade na maximumu) a one od geniusa nemoj ni kopčati u kutiju
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To sto na driveru pise 30W, ne znaci da toliko dobije od pojacala.
     
  15. nVidia

    nVidia Aktivista

    znam, ali na specifikacijama stoji 5,25" a on je 6,5"
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Kad vec ima tema, da priupitam onda ovdje.
    Posto sam PC prebacio u manju sobu u kojoj ne mogu razmjestiti 5.1 sistem, hocu da kupim neki solidan (citaj oko 100 KM - gore-dole 20 KM) 2.1 set.
    U ovoj temi sam vidio da je dobar za ove pare X-230, ali sam nasao za 117 KM Z323.
    Koji je bolji od ova dva? Ili ima neka alternativa u ovom cjenovnom rangu ili cak da su jeftiniji?
    Soba je nekih 15 m2, a PC koristim za gledanje filmova (vecinom divx), slusanje muzike (vecinom mp3) i igranje igri.
    I koju mi zvucnu karticu preporucujete, koja bi isla uz navedene zvucnike?

    Hvala!
     
  17. nVidia

    nVidia Aktivista

    X230 je jači, a imaš a youtube klipova od oba sistema pa vidi šta ti paše, ja bi uzeo X230.
    Z323 lafo 360° sound.... z232 je i ljepši, a možda imaju i bolji zvuk.
    Odi u tehnomarket kod koreje na pofalićima, pa vidi kakvih ima sistema, jeftiniji su od ostalih.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Je li Logitech X230 i sada najbolji izbor do nekih 120KM?
     
  19. nVidia

    nVidia Aktivista

    izgleda da jeste, z523 je preskup. S obzirom šta sam gledao za z323 i z523, nisu nešta. Jedino što su lijepi i 360 ° zvuk.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Stvarno je slab izbor 2.1 zvucnika. A zasto je Z523 toliko zacjenjen.. hmm...