Preporuka - Mobitel do 400 KM

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by sgtPepper, Oct 13, 2013.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma pusti suplju pricu, android radi i dan danas odlicno na jednojezgrenim uredjajima sa 512 mb rama. Uostalom ima tema za WP i android pa procitaj sta sve nedostaje u WP i zbog cega je na prvu brzi.
    Od tih sto si predlozio Xperia P je odlican, samo pazi jer nemas opciju za memorijsku karticu, nego imas 13GB na raspolaganju. I nemozes skinuti poklopac straga i mijenjati bateriju.
     
  2. metallac

    metallac Aktivista

    :smt005 :smt005 :smt005

    Šta sve danas neću pročitati :smt003 AKo hoćeš da budeš "rahat" uzmi Lumiu, ako hoćeš da se patiš i nerviraš uzmi neki od Androida za te pare :wink: Za 400 KM možeš uzeti Lumiu 820, a za 450 moze se naci i 920.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ispade da ljudi sa android telefonima nisu "rahat"??? Ja sam dvije i po godine na Desire S, jednojezgreni procesor sa 768MB rama i prezadovoljan sam, nedostaje mi samo veci ekran. Nekazem da je WP los, nego da je suplja prica da je patnja android telefon sa dvojezgenim procesorom. Uostalom imaju teme o ovima raspravama, a za trolanje se dobija ban.
     
  4. metallac

    metallac Aktivista

    Pa pored Nokia Lumia 920 za 450 KM nema šta da radi ni jedan Android za te pare ;)
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Covjek je u potrazi za telefonom od 300 do 400KM, i do maksimalno 4" displejom. Ti mu daj jos 50KM pa mozda i pristane na veci ekran.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Lumia 520/620 imaju 3.7, odnosno 4" ekran, a opet su bolji telefoni od Androida za te pare. L520 se moze uzet vec za 250KM.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad je vec WP onda bih radije HTC 8S za 300KM, ima bolju bateriju od te dvije Lumie.
     
  8. metallac

    metallac Aktivista

    Onda neka uzme Lumia 820... Mislim da mu ta 0,3" ništa ne predstavljaju u konačnoj veličini. A ako je baš zapeo da ne može preko 4" onda neka uzme Lumia 520 ( 4") ili Lumia 620 ( 3,8") :)
    Ja bih nekako prije Nokiu nego HTC iz razloga što Nokia ima "ekskluzivni ugovor" sa Microsoft-om, mislim da se na HTC ne dobija bespaltna HERE navigacija ( po meni vrlo bitna stvar) i Nokia aplikacije nzm da li su dostupne ???
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i jos aplikacije sa strane ekskluzivne za lumia uredjaje, ma pored nokie i ne treba bilo koji uzimati uredjaj sa wp os.im
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I L720 bi se cijenom trebao uklopiti a bas je fin fon, samo sto ga kod nas slabo ima.
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

  12. efo

    efo Komšija

    Ne znam ima li tema za ovo, ali vidim da ste ovdje pominjali telefone iz bht-a, pa imam samo kratko pitanje u vezi s tim:

    Zna li iko mozda da li ce bht u dogledno vrijeme nabavljati novije modele mobitela, ova trenutna ponuda im je skoro pa ocajna...
     
  13. oxygenn

    oxygenn Novi član

    Hvala svima na prijedlozima, sve su opcije jos otvorene, iako sam ko suzio izbor izmedju Nokie i HTCa dok vidim uzivo koja je razlika u velicini a moram iscitati jos i ove teme vezano za windows vs. android

    Vezano za kupovinu danas mi rekose da negdje u Tomu ima neka radnja sa telefonima i da su cijene 30-50KM povoljnije nego na piku ili je ovo urbana legenda, da li su ovi momci iz radnje univerzalno pouzdani sto se tice novih mobitela

    Pozdrav svima
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bilo je i price oko toga, ako zelis garanciju kupi u telecomu, ako hoces da prodjes jeftinije uzmi u univerzalno ili bilo kojoj drugoj radnji isto ti je. Nisu ni jedni ni drugi pravili te telefone, samo ih preprodaju :)
     
  15. oxygenn

    oxygenn Novi član

    Znam da ih oni ne prave ali ima klosara nosa mobitel po tri mjeseca pa ga onda proda pod novo i ja kasnije nadjem njegove fotke sa zadnje g ljetovanja ;)
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    To "prepakivanje" i prodaju kao novo radi vecina ovih manjih shopova po gradu koji vrse otkup starih telefona. Da ne kazem uslovi lagerovanja novih telefona i sl. u koje sam se licno uvjerio, kupis telefon ko led, pa kad ga uneses na sobnu temperaturu sav podrosi. Zna se desiti i da u kutiji koja je navodno plombirana bude uredjaj na kojem je sasvim drugi IMEI.

    Treba dobro obratiti paznju ako se ne uzima uredjaj sa pisanom garancijom.