Preporuka ploce

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by edgsi, Nov 7, 2010.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    večeras naručio Asrock 880GMH/USB3 zajedno sa phenomom x4 820 i 4gb gskil ddr3 rama. koliko vidim na netu ploča nije loša i uz dobar cooler moglo bi se izvući 3,6ghz bez većih problema jbg nije se imalo za bolje ploče i ovo sam jedva skucko. sad kakva je situacija sa nekim otključavanjima dodatnog keša ili jezgri nemam pojma jer nisam nikad imao amd. i da pitam za kraj kako će se ponašati fotron 400w sa ovom kombinacijom+4870?
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fortron ce bit ok, samo ne ocekuj da se ne cuje kad opteretis masinu. :D
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa dobro otprilike sam i kontao da mu je to neki max pošto sam dosad imao e7200 koji stock za cca 30w troši manje nego ovaj phenom isto na stocku. neću odmah oc neka stoji malo stock a doći će i napojna na red :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakvih crnih 30W, razlika je puno veca. E7200 ne trosi niti tih 30W.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ej pa zar nije e7200 tdp nekih 60W dok je ovog phenoma tdp 95W? onda sam ja krivo shvatio misleći da je tdp max potrošnja u loadu :oops:
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    TDP ti moze bit neka smjernica, ali samo to. Stvarna potrosnja je ipak nesto drugo.

    Ali nista se ti ne brini, bit ce to napajanje dovoljno.
     
  7. edgsi

    edgsi Aktivista

    Evo malo sam kopao i izgleda da su i KimTec i Ingel distributeri za TT... E sad koja je procedura za ostvarivanje duze garancije preko njih za PSU koja nije kupljena kod njih? Jel ide to ikako?
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Nazovi ih i pitaj. Uz račun ti ne bi trebali praviti probleme a ako budu tužakaj ih TT-ovom supportu :mrgreen:
     
  9. edgsi

    edgsi Aktivista

    Jel mislis da se sa racunom iz firme gdje sam kupio PSU javim na KimTec ili Ingel?
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A sta drugo mozes? :D
     
  11. Looney

    Looney Komšija

    Mislio sam na KimTec. Zaboravi na Ingel jer je kod njih procedura reklamirati i nešto što si kod njih kupio a da ne govorimo o ovom slučaju.
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ne bih da spamam temu, ali sanse da se to desi su bile ko dobit na lotu :D Ti si jednostavno peh... Ja imam TT ToughPower 750W vec 2 godine, foldao phenom II na 3.9Ghz (1.5v) + 2x4850 24h dnevno, 3 diska, 6 giga rama, bruka usb djidja i nikad nikakav problem nisam imao a napajanje se ne cuje uopste. Bar za toughpower seriju od TT-a iz vlastitog iskustva mogu reci da je kvalitetna ;)
    Nemam sad zivaca zbog cable menadjmenta da otvaram napajanje pa da ti uslikam kvalitet lemova, odabira komponenti, hladjenja... nista ne kaska za fsp-om, cm-om itd...
     
  13. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    To peh ima logike hoce mene stalno neki shit zadesiti :(
     
  14. GW

    GW Moderator

    Trebao si kod Torabija ići da ti skine sihire. :D
     
  15. Merce

    Merce Novi član

    Potreban mi je savjet oko izabira maticne za i5 760 procesor. SLI i Raid nisu potrebni.
    Neke od opcija :
    ASUS P7H55-M
    MSI P55M-GD55
    GIGABYTE GA-H55M-UD2H
    GIGABYTE GA-P55-US3L 2.0
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ako jos nisi kupio cpu idi na i5 2500K. Ako jesi, a neces overclockat ja bi uzeo najjeftiniju. Svakako su to low-end ploce. Jedino da ganjas da ima USB3 i SATA 6Gbps. A mislim da nijedna od tih nema.
     
  17. Merce

    Merce Novi član

    Hvala :)
     
  18. Spacemaster

    Spacemaster Aktivista

    I5 2500K plus P8P67 idealna kombinacija u ovom trenutku.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kod mene se isto dešava i to baš često, konfa iz potpisa+4870. Jednostavno bez obzira bio pc u hibernaciji ili potpuno isključen zna mi se desiti upalim pc nema slike na monitoru niti onog signala da se monitor upali. Kada ponovo ugasim i upalim na on/off sve bude ok i nema poruke da windows nije ispravno isključen. Sad kontam pošto vidim da je već izašao noviji bios da bi možda flešanjem dobio nešto ali poučen negativnim iskustvom flešanja biosa od nedavno definitivno zasad ništa ne diram. Zatim kada ugasim pc, ima opcija u biosu da upalim pc dvoklikom mišem ili tastaturom, bez obzira bila ta opcija upaljena ili ne mišem palim pc bez problema s tim da mi je i lampica na tastaturi (genius neka nije usb) num lock upaljen čak kad je i pc ugašen. Valjda to tako treba biti.
     
  20. edgsi

    edgsi Aktivista

    Probao sam jos i sa GTX260, GTS250,.. Mijenjao kuciste, napajanje... Navedeni problem se sve cesce javljao da bi na kraju rezultirao time da comp prilikom startanja vise nikako ne daje sliku. Nisam imao DDR3 rama da i to istestiram tako da je zavrsio na servisu. Ako ti se isto desava moja preporuka ti je direkt servis jer racunar bi se definitivno trebao normalno paliti svaki put...