Preporuka za CPU, MBO i RAM do 350 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by burner, Jun 8, 2007.

  1. burner

    burner Aktivista

    Zamolio me jaran da se raspitam oko kupovine navedenog. Pošto vas ima mnogo upućenijih od mene ovdje, zamolio bih vas za savjet. Dakle, nešto pristojno do 350 KM, a uvjeti su: 64bit CPU, ≤ 1 GiB RAM-a i ploča koja ima AGP slot.
    Tenks.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    X2 3600+ (Brisbane), AsRock AM2-NF3, 2GB DDR2 667.
     
  3. burner

    burner Aktivista

    Znao sam da ću nešto zaboraviti... On bi to u Plus-u kupovao, pa ako može iz njihove ponude ili preporučite neki drugi shop. Ja se ne sjećam kada sam zadnji put nešto kupio, pa sam malo ispao iz fazona.
    Thnx Stevie.
     
  4. chagyx

    chagyx Novi član

    pff

    ma malo je to para za to sve
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: pff

    lol. ne uzima covjek "procesor" vec procesor, maticnu i ram. za tu cifru mogu izaci itekako fine komponente.
     
  6. chagyx

    chagyx Novi član

    HAHA I ZA 350KM SVE 3 DA KUPI .... NEMOGUCE
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    hmm pa jel citas ti ovo gore sto je Stevie napisao: X2 3600+ (Brisbane), AsRock AM2-NF3, 2GB DDR2 667 - sve to izadje oko 350KM. :roll:
     
  8. burner

    burner Aktivista

    Ovo neki novi genijalac...
     
  9. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Malo sam OT, ali jedno pitanje za sve: Koja firma trenutno ima najnize cijene komponenti na podrucju citave BIH? Znaci ime firme, lokacija i po mogucnosti web adresa. Hvala :mrgreen:
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ovisi sta kupujes.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Koliko ja znam, jedna medu najjeftinijim je bila Icon computers ( http://icon.ba/ ) pa im prelistaj malo cjenovnik. A na njihovoj stranici imas i kontakt telefon kao i adresu.
     
  12. vnm_

    vnm_ Komšija

    icon je super, ali danas kad sam zvao od 3 maticne za koje sam bio zainteresovan imali su tacno nijednu na stanju. a slijedece sedmice dolazi narudzba koja je vec rasprodana.

    sta potvrdjuje da su medju najjeftinijim.
     
  13. burner

    burner Aktivista

    Cijene su im sjajne, ali ponuda im je, u najmanju ruku, oskudna.
    Sada samo ostaje pitanje gdje u Sarajevu nabaviti AsRock AM2-NF3?

    P.S. Cjenovnik im je hafifan, malo je reći... :lol:
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    evo da neotvaram novu temu molio bih za pomoc.mislio sam kupit doticni proc i memu samo bih mijenjao plocu.uzeo bih ASROCK ALIVESATA2-GLAN posto sam sinoc citao rewiev i zadovoljan sam.sta vi mislite o toj ploci i imali nesto bolje u istom ili bar pribliznom cijenovnom rangu???jos me interesuje ovaj procesor gdje se moze naci(osim Plus-a).u Iconu ga nema!imaju samo 3800+X2.isplati li se ovaj proc?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    isplati se, samo pazi da bude 65nm...
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Tesko je naci Brisbane kod nas, samo 90nm.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ihh ja konto da su ovi u Plusu nabavili Brisbane posto su oborili cijenu 3600+... :?
     
  18. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Kakvi, sjecam se vremena Barton(M) procesora.. U Plusu si ga mogao naruciti, a u svakoj radnji van BIH bukvalno se lagerovao svaki dan :)
     
  19. burner

    burner Aktivista

    Kupio je danas komponente, tako da možete zaključati ovaj (off)topic.
    Hvala na savjetima.