Preporuka za Externi HDD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by vitamin, Apr 13, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uzmi taj sa USB3.0, mozda nemas sad USB3.0 pa ti nece koristiti, ali je disk kao disk svejedno bolji od Elementsa.
     
  2. folya

    folya Novi član

    Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje.
    Namjeravam kupit ext. HDD od oko 320 gb i ovaj mi je zapeo za oko http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=614 zato sto ima i usb i e-sata izlaz (na laptopu imam e-sata izlaz). Da li neko ima ikakvog iskustva sa ovim apacerom i kolko je to uopste kvalitetno? Ili mi je mozda bolje naci ladicu sa usb/e-sata i uzet neki "provjeren hdd"?
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Koliko ja znam, uz my book 1T USB 3.0 dolazi kontrolerska kartica, barem je tako kod drugih, kupio mi je kolega u zagrebu taj disk i dobio karticu sa 2 USB 3.0 porta.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Last edited: Feb 11, 2018
  5. folya

    folya Novi član


    odlicno. Hvala!
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. Sylar

    Sylar Novi član

    poz svima :smt004

    Da li bi mi neko mogao preporuciti externi HDD 2.5", do 150 km..

    kapacitet: 500 GB
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    WD Elements sa USB3.0.
     
  8. Sylar

    Sylar Novi član

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije. Googlanje WDBABV5000ABK-EESN izbacuje disk sa USB2.0 portom. Ja imam takav i dobar je, ali da sad kupujem disk uzeo bih onaj sa USB3.0.

    Zapravo sam na ovaj mislio:
    http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=497

    Ne vodi se kao Elements nego kao Passport Essential, ali to isto dodje.
     
  10. Sylar

    Sylar Novi član


    aha..nasao sam u ingelu: http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=816

    cijena: 149,00 KM sa PDV-om

    ako moze jos za kraj, prije donosenja finalne odluke.. :)
    kakav je ovaj HDD: http://www.silicon-power.com/product/pr ... rlang=utf8
    u megatrendu je 114,84 KM, nez da li je PDV ukljucen

    da li se isplati uzeti silicon-ov model radi shockproof osobine ili WD..posto WD-ov model ima USB 3.0+ USB 2.0 podrsku, mozda se kasnije isplati?
     
  11. edgsi

    edgsi Aktivista

    114,84KM je cijena bez PDV-a, sa PDV-om izidje 134,36KM. Mislim da ti je garancija 24 mjeseca na oba modela pa bih ja radije isao na
    WD Passport Essential 500 GB USB 3.0 2.5" black zbog USB 3.0 :wink:
     
  12. Sylar

    Sylar Novi član

    da li bih mogao koristiti WD-ov externi disk sa 3.0 brzinom uz pomoc nekog adaptera ili.. na laptopu sa maticnom plocom USB 2.0 interfejsa?
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da ce HDD raditi i na 2.0 interface-u al da postignes 3.0 brzinu nesto ne vjerujem da posoji takav adapter,na sta bi ga spojio.
     
  14. neko

    neko Aktivista

  15. Esh

    Esh HWB

    Ne djeluje da ima ikakve razlike osim boje kucista.
     
  16. neko

    neko Aktivista

    hvala enise, mislim da cu crni jamiti.
     
  17. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Da se i ja priključim. Nešto sam kombinovao i taman kad sam pomislio da neće uspjeti... radi :D

    Uzeo sam na eBay-u HDD kutiju sa eSATAp priključkom ili Power eSATA. Jer največa (po meni) mana eSATA je što se mora dovesti odvojeno napajanje koje ne dolazi standardno uz kućište za disk. Još uvijek nisam postigao što sam želio ali abr radi na mom desktop računaru.

    1. Power eSATA kutija
    [​IMG]

    2. HDD 2.5" 320GB WD 7200rpm SATA2 16MB

    Na računaru sve uredno radi, a za laptop čekam Express Card sa eSATAp portom jer laptop ima samo eSATA. Pošto je poslovan laptop i ne instaliram svašta zbog pravila u firmi, odlučio sam se za ovu varijantu da preko eSATA nakačim disk i na njega dignem sistem za privatne stvari.

    EDIT: Evo počelo se sa arhiviranjem filmova :D
    [​IMG]
     
  18. neko

    neko Aktivista

    ja sam uzeo WD passport od 500GB i imao priliku "testirati" i model Essentials od 500GB. oba mi se cine sasvim ok, mada nekako imam osjecaj da ovaj passport bolje radi, tj. da je stabilniji nekako. BTW zijanio sam se kad sam vidio da je malo veci od galaxy-a :D stvarno se nisu salili kad su ga nazvali pasos. :D moja preporuka svima.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Ja vec godinu dana koristim Apacer 640GB, unutra Toshibin sata disk do sada radi fantasticno nista nije sporiji od drugog koji koristim wd my book 1T.
     
  20. neko

    neko Aktivista

    ne znam, ja osjetim razliku izmedju ova dva, nekako je passport ugladjeniji. radi nekako bolje. pratio sam koliko treba da se pokrene film sa jednog i sa drugog diska i meni se cini da je passport stabilniji i malo brzi.