Preporuka za faks

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Feb 16, 2015.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Yo raja, trebala bi mi preporuka za faks, posto sam ovu godinu zijanio zbog okp-a, vrijeme je za novu.

    Dvoumim se izmedju ganicevog i americkog, sta vi mislite, mozda neka treca opcija, studirat cu diplomatiju.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prijateljski savjet: studiraj van naše zemlje ako možeš.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Da li je diplomatija must ?
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Tesko, em zbog novca, em zbog jezika, odgovaralo bi mi samo sa engleskim govornim podrucje, a tamo je preskupo.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bilo sta gdje nema puno matematike. :D
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ganic je grohno, a preskup je..
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imali kakvih alternativa, max je do 5000 eura godina, preko toga finansije ne dozvoljavaju.
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Završio sam ekonomski fakultet, znam da imaju neku saradnju s univerzitetom u Dublinu. Ekonomija ima nešto malo matematike, ali ne pretjerano. Poprilično je i diverzificiran fakultet po pitanju smjerova, od kvantativnih (ako voliš matematiku) do nekih menadžmenta i marketinga (ako ne voliš matematiku). Sad ne znam da li pucaš samo na privatne, ali iz iskustva mogu reći da sam imao lijepo iskustvo pet godina koliko sam bio tu. Mislim od svih državnih fakulteta, da je ekonomski po pitanju organizacije jedan potpuno drugi nivo, bez obzira koliko subjektivan bio što se tiče mog mišljenja. Ako nećeš izazov po pitanju prevelike sekiracije što se tiče ispita, onda idi na privatne :D
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisam ogranicen na privatne, sad sam bio upisao geografiju, ali skontao da nije to za mene, a i okp me zezno pa je sve otislo u pm.

    Vidjet cu, ima jos vremena, jos sugestija je dobrodoslo.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Poljoprivredno- prehrambeni fakultet, smijer tehnologije prehrambenih proizvoda.

    :D

    Matematika ima samo prvi semestar al zato hemije ima pun k. :smt003

    A ako bas volis hemiju onda PMF :p
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Stari mi predaje na poljoprivredi, on me i nagovara da idem tamo.

    Hemija je boljka, druga poslije mat, nisam ti ja bas na ti sa prirodnim naukama sem sa biologijom.
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sta predaje? Meni garant nije vjerovatno je na Zootehnici ili Biljna proizvodnja, ja sam na tehnoloskom smijeru.

    Ako ne stojis sa hemijom dobro onda nemoj imas na prve dvije god 4 hemije ( opsta, organska, biohemija i fizicka hemija).

    Plus tu je Mikrobiologija, to kad pregulis onda je laganica, mada ima jos poteskih tehnologija za savladati( mlijeko i proizvodi, brasno, tehn mesa itd.)

    Vjeruj prilicno tezak fakultet.
     
  13. black

    black Komšija

    Imas u Grazu na engleskom par smjerova.Parama bi se uklopilo u to tvoje 5000€
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx raja na sugestijama, king nista onda ako je toliko hemije djabe cu pocinjati.

    black, koji su to tacno smjerovi?
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne ide ni Graz vise bez 7.
     
  16. black

    black Komšija

  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kazem da treba 7, a odakle to je druga prica.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma evo sad sa roditeljima, nedaju vani, jbg okp komplikuje stvari, treba mi doktor u blizini, mozda nece tako biti za 1-2 godine, ali sada je tako, znaci samo bih.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije kao da doktori u blizini znaju šta rade, na istom si kao i ranije. Ne bi to trebao biti ograničavajući faktor, a siguran sam da bi ti odlazak iz trenutne okoline najviše koristio.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    A ne znam ni ja sam sta da radim, roditelji nedaju, a ja rado bih, jbg.