Preporuka za gamepad

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Oct 20, 2011.

  1. Shibby

    Shibby Aktivista

    Razmisljam kupiti Gamepad do nekih 30 maraka. Vidio sam da se ima kupiti double pack gamepad.Da li je bolje uzeti jedan kvalitetni od 30, ili 2 za iste pare?Koji preporucujete gamepad za te pare?
     
  2. pac

    pac Komšija

    Nabolje ti je uzeti jedan kvalitetan xbox gamepad nego bilo koji drugi cisto radi kompatibilnosti i manje stimanja bilo cega.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Shibby za te pare se nema sta preporuciti, sta god uzmes sluziti ce ti par mjeseci i onda ces morati mijenjati.

    Ja vec vise od godinu-dvije koristim Xbox Wireless i radi fenomenalno, a odigram svaki dan na njega minimalno 5-6 utakmica PES-a online.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Samo xbox... Tih jeftinih ces se ionako namijenjati.
     
  5. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    Nikad mi se nije sviđao izgled Xbox 360 gamepad-a, ali nažalost pošto je moj stari PS2 joystick već na izdisaju nakon godina i godina korištenja, sve ozbiljnije razmišljam o Xbox360 varijanti. Tim više što neću morati svaki put kopirati onaj Xbox emulator da bih neke igre uopšte mogao igrati.

    Gdje bi se u Sarajevu mogao uzeti crni Xbox wireless gamepad? :)
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Bio sam vjecni PS Gamepad fan, Logitech Rubmepad ovo ono, ali iskocila mi ova prilika i uzmem da isprobam i mogu reci da mi ljepse lezi nego onaj od PS-a.

    Uistinu izgleda ruznije, ali kada igras (pogotovo duze 2-3 sata Assassin Creeda) osjetis tu razliku.
     
  7. Shibby

    Shibby Aktivista

    MA skup je garant taj gamepad. Sigurno nije ispod 90 maraka... necu da se uvaljujem toliko.Igram samo fife 12 na gamepadu.Da mi je kakav osrednji da ima strelice odvojene jedna od druge (kao na PS).
     
  8. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Jel provjereno da je originalni Ms-ov? Jesil probao uporediti sa provjerenim originalnom?
     
  10. irhadkul

    irhadkul Komšija

    tesko da je origi,ja sam u mediamarktu u ger platio ga 35E.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Po tome gdje si ti kupio i za koliko si zakljucio da ovaj nije original?

    Mnoge stvari se mogu naci ispod cijene (orginalne) cak i ispod cijene sa zvanicnih stranica tako da ne mora znaciti da nije ispravno.

    Evo ja cu sebi naruciti ovaj sa Zavvija, taman mi treba jos jedan gamepad, pa ti javim da li je.

    Imam i org. MS-ov wireless pa ce se valjda primjetiti razlika.
     
  12. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Prije nego sam kupio ovaj htjedoh sa dealextrema da narucim al eto na kraju ovo kupim.Mislim i kod mene je cista pretpostavka,kad kupis uporedi pa javi!
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator


    BBI, na -1 spratu. Crni wireless je 100 KM i Wireless adapter za njeg ti je cvaja
     
  14. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    Super! Jedva čekam sljedeći mjesec. :D
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Eh, sto se d-pada tice, ne valja nicemu na xbox gamepadu IMO (ne znam sta je s ovim novijim, nesto su mijenjali), ali ne znam ni sta ce ti? Ne koristi ga nijedna igra ili u maloj mjeri.
     
  16. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

  17. Esh

    Esh HWB

    Vise puta napisano, no cini mi se da treba opet ponoviti. Xbox 360 gamepad je trenutno "standard" za sve ostale, i ako trazite gamepad, kupite ovaj, ulozite u igru :)
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    X360 Wired gamepad je na shopto.net provjereno original, a kosta 50KM sa postarinom. Sto se ergonomije tice, Wired je barem meni mnogo bolji od Wireless gamepada jer nema onog "bloka" za baterije pozadi.
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    Dosta smeta dok se ne navikne ruka a pogotovo srednji prsti koji ponajvise pate jer je cigla malo vise coskasta pa je znalo nazuljat ispocetka,mada se s'vremenom navikne!!!
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja se ni nakon 2 godine nisam mogao naviknuti, valjda zbog istovremenog koristenja Dual Shocka 3. Mnogo mi je ugodnije sada sa Wired modelom, a da ne napominjem da je duplo jeftiniji od Wireless+Receiver kombinacije.