Preporuka za konfu

Discussion in 'Računari i komponente' started by aNaToMiC !, Nov 1, 2012.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Izgleda doslo da i ja mijenjam,brozz ce najvjerovatnije uracunati moj kombo,plus nekih 500km

    rekao je da ce mi javiti za nekoliko dana koju ce mi konfu sklopiti,najvjerovatnije ide 3770k,ali fkt ne mogu da se odlucim koju MB,znam koje imaju ali ne znam koju haha,uglavnom neka bude ASUS-ova.Mislim da smo se dogovorili da ne ide RAM..Pa eto,pomozite,i recite svoje preporuke..

    Hvala :)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne znam hocu li je uspjeti ugurati do te cijene tj. do mog komba i doplate..
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    iskreno receno bilo koja asus ploca pa i najjeftinija sa z77 chipsetom te nece iznevjeriti,ja bih jedino preskocio mATX ploce eto cisto onako sto mi vizuelno stvaraju dojam slabosti.
    Ubaci plocu i proc i 8gb novog ddr3 rama pa onda na tog hafa nabaci usb 3.0 front panel i eto te u novom ruhu modernog vremena. Takodje napomeni brozza da ti ne uvalja neki ES proc,nije da ne rade eno u forze je takav al opet ja bih ga preskocio,to ti je nesto kao beta software.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pazi ti kad sa brozzom poslujes da sve razradis do detalja,koje komponente,pakovanje , eventualna garancija itd..

    Da se ne bi poslije ganjao sa njim oko eventualnog povrata ili zamjene komponente,nije bas lak za dogovor..
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    eno sad gledam kod didi sa 3770k 540km bez coolera a ti namirujes 500km na svoj kombo....lose ces ti proc u tom dealu..tvoja ploca i proc trebaju da uzmu dovoljno za dobru z77 plocu pa vidi kako ces.

    bolje prodaj aeru svoju plocu i proc i kupi si dobru plocu kod nas ili preko didi sa ili perop a proc kupi parama od didi sa koje si planirao dati brozu
     
  7. Tensai

    Tensai Komšija

    Računar ti je vrh i ja ne bi ništa mijenjao.Novom konfiguracijom nećeš mnogo dobit.Ja bi samo ubacio jedan SSD i to je to.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako ces samo za gaming nema potrebe za i7 3770K, i5 3570K je i vise nego dovoljan za bilo koju single gpu soluciju.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    to sam i ja htio da mi dodam al eto mozda momak radi i kakve video obrade...
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kako god da bude, javi nekom kome vjerujes (moze i P.P.) kakvu si ponudu dobio : sta dobijas, a sta placas i koliko.

    Mene cudi da je brozz uzeo na sebe sastavljat neku konfu bez avansa (pare unaprijed).

    Meni su trazili 640 KM za nov 3770K (razlog : ma poskupilo kako euro oslabi prema dolaru tako cijene rastu ma svaki dan se cijene mjenjaju ).

    2500K polovne nemoj kupovat na piku :
    Ako se odlucis mozda ima nov 2600K za 550 KM, polovan za 500 KM.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kakvih crnih 1,7V na sandy bridgu to moraš hladiti sa tekućim dušikom???
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cuj 1.7V na zraku, bio bih mrtav instantno.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    crklo mu je nesto :D

    Ozbiljno, koliko sam ja povezao iz price, napravio je neku stetu na ploci ...

    Ovo je tip u neznanju meni napisao 02.10.2012 u 10:14, ali svejedno poenta price je da nas anatomic pazi.
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Znaci to je onaj sa ASUS ROG plocom,2600k i Kingston 8Gb ?

    Isao bih ja odma kod didia,ali ne radi zamjene,da mi je samo nac nekoga ko zeli da kupo plocu dobro bi joj spustio cijenu ali eto..

    King moze li ovdje ili na p.m sta sve treba da gledam,jer ipak su ovo vrijedne komponente a nisam do sada poslovao na piku,takodjer imam opciju i Njemacku,grad Ulhm kako se vec pise,pa ako neko od vas nadje radnju sa povoljnim cijenama neka javi..

    Uostalom ja sam brozza pitao za 2500k/2600k ali on nema sandya samo Ivy,a ne znam,nisam ga pitao za 3570k ali sam u fazonu da mi traje bar 3.5 -4 god CPU,MB i RAM
    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kada i5 3570K bude obselote bit ce i i7 3770k, logicka jezgra kod i7 3770k je samo oko 20-30% od prave jezgre, a sada sem BF3 MP, koliko ja znam ni jedna igra ne koristi HT.
    I tek ti te logicke zatrebaju kada pocnes furati multi gpu.

    Naravno na tebi je. Mozes da ustetid i preko 100KM ako odes na i5 3570k.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pristojna Z77 ploca od 200-250KM i i5 3570K, nemas sta dalje gledat.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Onda ide 3570k,valja onda uzimat i neku Noctuu,pih,ja bih najradije 2500k..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ne samo da mnoge igre ne koriste HT nego im smeta,vidio sam dosta bencheva gdje je i5 3570 ispred i7 3770 a jos je 3770 100mhz brzi.

    Ma ne mora se imati noctua,klokni ga koliko ide na stock naponu i ne diraj ga vise a ide svaki preko 4ghz 4.1-4.2 vecinom. I nemaj brige,ta Vandeta ce raditi posao.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Najvise sto sam pustio kroz ovaj 2500K je bilo 1.51V @ 5GHz i to samo za Chinebench i odmah vratio na 1.35V i 4.5GHz sa TurboV programom (znaci sve je bilo u Windowsu)..

    Jos am ga morao opteretiti sa P95 da bi multi ostao na 50x dok sam pravio ScreenShot..
    Zanimljivo je da je bio stabilan u P95 tj nije crashao dok sam napravio SS i da je max core temperatura bila tek nesto iznad 70C sto je odlicno za Noctua NH-D14 i ovaj Vcore..

    Znaci 3570K i Z77 ploca (Asus,MSI,Asrock) Gigabyte je preskupa tj ono sto valja..
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zar je to ASUS u rangu sa MSI i ASrockom ?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk