Preporuka za konfu

Discussion in 'Računari i komponente' started by aNaToMiC !, Nov 1, 2012.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sa MSI-om da.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sena ne ken.aj i Asrock je dobra kompanija i imaju strasan support sto od strane same kompanije sto od usera,updatei biosa sipaju na sve strane samo nek se pojavi neka nova caka koja se moze provesti kroz update i takoreci sutra u jutro te ceka novi bios.Onda ona stara narodna koliko para tolko muzike i dan danas radi,entry level ploce su entry level od koje god firme da su a ako hoces nesto mocno daj para i bit ce.

    Eno ona ploca od Asrock Z77 pro3 sto je Aristotel kupio je pobjednica u svojoj klasi,Z77 sa svime sto ti treba za male pare i u OC poredjenju sa konkurencijom izasla kao najbolja.

    Imao sam jednu Asrock plocu prije 5 godina i jos je bila hibridna i sa VIA cipsetom,najgori u to vrijeme a opet je bila stabilna i pouzdana i eno je i dan danas u jarana radi ko sat u paru sa E2180 na 2.8ghz
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma kakav Asrock.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Asus jeste brend i ajmo reći uvijek je bila sigurica ali nemoj zezati bilo je već govora na forumu (Stevie?) ove entry ploče i ove medium pa čak i high end ASRock šile su uzduž i poprijeko sve živo kada se gleda dobiveno uloženo.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma ja i idem na ASUS zbog sigurice..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    E vidis ja sam npr. na bug.hr cuo podosta losih stvari o njihovim plocama, sta ja znam mozda u konacnici ipak nisu lose.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Preporuka za konfu

    Samo ti slušaj bug :D

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Anatomac :D

    Nemoj ti nikakve predodluke praviti,prvo da se vidi sta ima na ponudi pa sta valja a sta ne pa onda odluka i kupovina,ako je neka ploca od asusa losija od neke od asrocka ili msi nije vazno a kostaju isto onda se tu nema sta raspravljat,kupis ono sto je bolje i kraj price.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    O sve ces cuti i dobro i lose,kad sam ja tek dosao na ovaj forum gigabyte ploce su bile zabranjene zbog svoje slabe izrade i cestih kvarova,ko ju je imao nije smio staviti u sig jer bi bio popljuvan. :lol:

    A sad...... vrh,vremena se mjenjaju,losi se popravljaju i ostaju u igri ili ispadaju kao abit i foxconn.Asrock radi samo ploce i nista drugo tako da se mogu skoncetrisati na razvoj i unapredjenja a ne kao neki koji su se razbacili na sve strane pa gube fokus
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma naravno,ne zuri se meni ni malo,vidjecemo polako,hvala puno.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ponudi mi brozz ovo :

    http://www.pik.ba/artikal/4467035/intel ... us-v-gene/

    100% je ostvariva garancija i sve je upakovano,ali ja ne bih mATX format ploce..pa sam mu poslao novu p.m da vidi hoce li moci nabaviti neku drugu Asus ROG ili samo Asus plocu do otprilike te cijene. Ovo je sad za sad super jer bi brozz i uracunao moj kombo tako da bi to trebalo taman ispasti,vidjecemo :)

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobra ti je to maticna, neka je mATX bolje je opremljena nego neke fullATX ploce.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Znam da je dobro opremljena ipak je to Rog,ali eto da cujemo i ostale :D

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ja sam sebi to trazio, nije bilo ...

    Jedini razlog sto to da ne uzmes mogao bi biti multi-GPU, ali procitaj Senin post i skontaj...
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne mislim da cu ikada praviti SLI/CFX tako da to nema veze,koji Senin post,kako su Asus ploce imale problema ili ? Ipak je to ROG ako si na to mislio..

    Ima li nekih drugih razlika izmedju ove i neke druge ploce sto se tice high enda osim sto je ova mATX??

    I koja je razlika izmedju velicina tj. dimenzija ove mATX i ATX ??

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne bacaj pare na plocu. Uzmi simple Asusa (cisto radi drivera), radit ce ti identicno kao ove high-end ploce. Neces ti klokat cpu na 5.0GHz nit ces stavljat Quad-SLI. Radije uzmi jaci CPU,ubodi kakav SSD i to je onda 10x bolja prica nego ploca sa naljepnicom ROG ;)

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pretpostavljam da je jaci CPU i7 3770k, a ne radim video obradu i sl. a mogu ustedit i do 100km ako ostavim 3570k a ploca obicna Asus P8Z77,naravno da necu klokat klokat na 5.0,nego covjek stavio ponudu pa reko samo da vidim sa vama :)

    Da ga pitam za P8Z77 ili ?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Uzmi ti sto jaci CPU, poslusaj me, ti ga koristis za gejming, a kad je dovoljno jak CPU uvijek je lako zamjeniti GPU I opet imas high-end masinu. Zato - ganjaj ti kakav i7, prosjecnu I stabilnu plocu, SSD I da vidis ljepote.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma kakav multi GPU , kakvi bakraci ba sta sanjate...

    I ova ploca je dobra Z77 V Gene, sta hoces,ploca je beton, jeste mATX ali ima sve kao full ATX i jos vise..
    Moze i na nju CF/SLI bez problema, a 3570K na 4.5GHz izgurace svaku CF/SLI konfiguraciju na 1920 x 1200 ili vecoj rezoliciji..

    Tvoj CPU+ Maticna+ RAM i 500KM i zdravo ba, ako hoce nek uzme..
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ili sto Vedo kaze 3770k,P8Z77 ?



    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk