preporuka za kuciste

Discussion in 'Storage, kućišta, napajanja i hlađenje' started by mobsterc, Mar 10, 2019.

1. mobsterc

mobsterc Komšija

ziv se slomih u potrazi za kucistem jer ovi pikovci nemaju nista na stanju... izvorno sam htio ms titan, ali sada sam spreman da razmotrim razne opcije, sto i radim bar 3h, ali mozda neko ima ideju...
    Sta zelim:
    atx, filtere (gdje kacim aio), 280 aio, da dodje sa 2 venta i da nije preko 150 :D

2. NaLe!

NaLe! Aktivista

Provjeri hoće li u Genelecu nabavljati ponovno Sharkoon PureSteel u crnoj ili bijeloj boji (proizvođač). Također mislim da bi ti trebalo odgovarati i ovo (mislim da se mogu odstraniti nosači HDD/DVD) ili ovo.

Ja imam crnu verziju PureSteela, i s donje strane ima mjesta za 3x120mm. Po meni, kućište je poprilično kvalitetno, nema plastike, prozor je od stakla (par slika). Dođe s 2x120mm ventilatora, koji su u odnosu na neki ž CoolerMaster i AMDov hladnjak tiši.

3. FaruK_XL

FaruK_XL Aktivista

Jesi li zainteresovan za nzxt s340 elite crna boja?

4. Aldiin

Aldiin Komšija

Ma ganjaj MS kucista, neces se pokajati sigurno. Ima psu cover, dust filtere, odlican cable management i bruku prostora za radijatore.

Ja imam ms cyclops iv, 50km bilo, nevjerovatno kuciste.

5. mobsterc

mobsterc Komšija

Ganjam, ali nema niko na stanju...
    Koliko para taj nzxt? Malo me brine ako stavim aio na intake jer hladi 4960x, pa ne znam kako ce vrm reagovati obzirom da ga onda 'hladim' vrelim vazduhom...

Dodju li ovi sharkoon sa filterima?

6. NaLe!

NaLe! Aktivista

Dodje. Nije na magnetima, nego na plastici pa se utakne.

Kod mene hladnjak izbacuje zrak kroz bocnu stranicu, mozda mozes tako postaviti na prednju? (Govorim o ovom kucistu s tri ventilatora naprijed).

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

7. FaruK_XL

FaruK_XL Aktivista

NZXT S340 ELITE 150KM

8. Qler

Qler Veteran foruma

Samo gledam ova nova kucista... sva mi nekako ne odgovaraju... evo ja imam ukupno 5 diskova u svom plus 5.25'' BR pisac... i rijetko koje kuciste to moze sve sad da primi...

9. mobsterc

mobsterc Komšija

Ti moras ici na stara :D Jbg danas se rijetko koristi ista 5.25" i to ce da izumre... 1tb ssd se vec moze naci za oko 100$

10. Qler

Qler Veteran foruma

i koje je kuciste tu dobro? Trenutno mi fali USB type C i 3.0 portovi na front panelu... to mi je bitno.. i eto kad imam ova RGB sranja, da je malo otvoreno sa strane iako mi stoji na podnu ispod stola :)

11. Reventon

Reventon Veteran foruma

Silverstone Redline RL05 ima type C, usb 3.0 i 5.25" drive bay, a nije ni skup. Na Ebayu je 78$, ne znam ima li kod nas gdje. Pogledaj, vidjao sam ih i po 50$.

Imas i Corsair Carbide 100R, samo on nema type c. Mozda preko nekog adaptera da to rijesis. Ovo ti je #1 best seller kuciste.

Last edited: Mar 11, 2019
  12. Lamagician

Lamagician Komšija

13. Esh

Esh Administrator Staff Member

Pa za te pare ok, ako ti ne smeta ovaj bling plavi naprijed

14. Lamagician

Lamagician Komšija

bling bling haha. ima i titanium boja :)

15. Lamagician

Lamagician Komšija

na kraju uzeo Fractal Design Meshify C dark jer je cijena bila prilicno dobra a velika razlika izmedju zeljenog define r6

16. adsubzero

adsubzero Komšija

Odakle i koliko? I mene interesuje isto kuciste

17. Lamagician

Lamagician Komšija

18. adsubzero

adsubzero Komšija

19. Lamagician

Lamagician Komšija

250 KM je vec previse. nevjerovatno kako dizu cijene.

kod computeruniverse nema trenutno akcije, 99 EUR je.

20. adsubzero

adsubzero Komšija

LOL nemaju ga vise uopste, ne mogu da nadjem nigdje da dostavljaju nama a da je iole realna cijena :/