Preporuka za kuciste...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Zombie, Apr 12, 2007.

  1. Zombie

    Zombie Aktivista

    Vozdra,

    Interesuje me kućište do nekih 150KM (bez napojne), pa ima li neko kvalitetnu preporuku, i naravno da se to kućište može naći u Sarajevu.
    Ima li možda neko iskustva sa ovim: SHARKOON REBEL 9 VALUE?
    I još nešto, preporuka za neki kuler za procesor (A64 3500+), a da recimo nije Zalman, čisto me interesuju kuleri i drugih proizvođača, a da nisu baš "smeće".
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Chiefteca imas do 150KM koliko hoces. IMHO best buy BA-02B-B-B za 170KM u plusu. Nije ni taj sharkoon los. Ako ti look odgovara, go for it.

    Do koliko para cooler? Best buy je freezer 64 pro. Trenutno ih nema u plusu, ali valjda ce biti. Kao alternitiva, baci oko na coolermaster hyper tx.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sharkoon Rebel9, ali ne Value nego Economy. Value ne valja jer ima onaj glupi 25cm vent sa strane.

    Sto se tice coolera moze i AC Alpine64, on ti je max. 15KM. Dovoljan cak i ako ces malo overclockirat, npr. 20-30%.
     
  4. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Stevie nemoj pricati gluposti, ja imam to kuciste sa 25 cm ventom, i na 7 v radi i ne cuje se, nemoj pricati ta ono u sta nisi siguran. Uzmi sharkoon rebel 9.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znam sta pricam. A rekao sam da je glup iz vise razloga:
    1) nemas zamjenskog venta AKO ti je glasan(tebi eto nije :mrgreen:);
    2) kad ga ugasis, ostane velika rupa u bocnoj stranici;
    3) usisava puno prasine.

    A ja sam ga cuo i glasan mi je.

    Eto, je li sad jasno? :mrgreen:
     
  6. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ma nije glasan sigurno, kad budes dolazio u sa prozovi pa dodi do mene da cujes :D:D
    A prasinu ocistis jednom mjesecno kada i cistis komp. :)
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vec sam ga cuo, zato i kazem da mi je glasan.

    Vezano za prasinu, odsad je nema :D Imaju filteri za to.
     
  8. Zombie

    Zombie Aktivista

    hvala na sugestijama i prijedlozima...glede buke ventilatora, svako ima svoj neki nivo toleranicje... :smt001
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    A neki izgleda nemaju taj nivo. Ili se bar pretvaraju...
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

  11. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Nemam razlog da lazem al fkt komp mi se ne cuje nikako, a na to sam bas osjetljiv, tek kad primaknes glavu tek ona cujes rad kompa.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma fuj, nema mjesta za dva 120mm venta.

    Kod mene je npr. moguce sprijeda ugradit 2x 140mm venta, straga jedan 120mm, a takodjer na bocnoj stranici imaju rupe za dva 120mm venta.
    Naravno, takvo nesto mi ne treba, dosta je jedan 14cm sprijeda i jedan 12cm straga :mrgreen:
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  14. perke

    perke Aktivista

    Imam tog Rebela Value vec par mjeseci i prezadovoljan sam. Veliki ventilator uopste nije glasan, cak je i tisi od 2x80mm a bolje hladi.
    Inace je citavo kuciste vrlo cvrsto, hladno i nekako mocno djeluje.
    Jedinu zamjerku sam imao na nacin na koji se pricvrscuju diskovi (mounting rails) sto i nije bas najbolje rjeseno.
    Sharkoon = kvalitet.
     
  15. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ma naravno da je dobro kuciste, ti si jos jedan od mnogih koji imaju ovo kuciste i koji potrvdjuje ono sto sam ja rekao!
     
  16. dHM

    dHM Aktivista

    I ja mislim da je pravo dobro kuciste, al je i glasno, sto meni licno ne smeta pa sam dodao jos jedan vent 120mm nazad :mrgreen: logikom dok ga cujem, znam da radi sigurno :wink:
     
  17. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Kad imas aerodrom u blizini stana, onda te boli neka stvar koliko se cuje komp i jel se uopste cuje! :mrgreen:
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam nedavno kupio na Skenderiji u nekoj radnici vent 12cm, i ugradio ga naprijed u kuciste. Prikopcam ga na one 3 pipe na ploci a on se vrti na minimalnoj brzini, i dok se vrti proizvodi zvuk poput swappanja harda (nesto kao da mu zapinje, al nisu nikakve zice ;) ). Spojim ga ja na onaj "pravi" dzek i vent ce pocne vrtit na max brzini i prestane to pucketanje ali je prepreprebucan. VAN IZ MOG KUCISTA :mrgreen:
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Gdje se ljudi imaju uzeti ovi Sharkon kućišta ?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Plus ih je imao.