Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    Moram da ispravim svoj originalni post,evo svega par mjeseci nakon kupovine ovog "m6900" misa od gigabytea,poceo je da pravi probleme.Kursor nekad se samo vrati na sredinu ekrana,ili poludi pa ide gore dole,pa se reversa,gore bude dole i obrnuto_Otvorio sam mis,iskreno,izgleda gore nego onaj kineski od 5 KM :D .Unutra PCB izgleda isto da je slomljen,znaci bukvalno,izgleda kao da su zalemili ove stvari sto su im trebale i onda ostatak pcba slomili,nisu ga ni rezali.Ovo kuciste od lasera bilo labavo pa sam ga pricvrstio i evo izgleda da opet fercera (do kad,vidjet cemo).Znaci gigabyte maticne,graficke,OK,misevi - nikako :D .
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ni matične nisu neka sreća, barem u low i mid-range segmentu.
     
  3. Chem

    Chem Komšija

    Samo da zahvalim na preporukama,danas sam uzeo SS Rival i prvi dojam je odlican,od preciznosti di lezanja u ruci. :)
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Probao sam taj gigabyte i onaj eco. U principu osjeti se da su za jednokratnu upotrebu. Ovaj eco se ishabao za 2 mjeseca moderate koristenja.

    Usput ima li ko poklopac baterije za mx1100
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

  6. black

    black Komšija

    Koristi li neko Logitech M705 ?
    Uglavnom web , malo CAD aplikacija i poneka igra.
    Hocu iskljucivo bezican mis.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    U glavnom, nakon vise godisnjeg koristenja MX Revolutiona (koji je baj d vej i sad u super stanju, samo se valjda zaprljao onaj tockic pa kinetic scrool ne vrti 6 sec nego nekih 3-4) otisao je u zasluzenu penziju i naslijedio ga je MX Master :D odličan miš. MX performance nisam nikada trazio jer mi se nije svidjao, pogotovo nedostatak ovog kinetci scroola (kad polako vrtis tockic ono ide klik po klik, a kad ga zavrtis jace ode u freespin) i cekao sam da izbace nesto novo i dosao je ovaj Master. I fakat je master. Ergonomija mi je odlicna, kvaliteta na nivou, bas mi se svidja pravo.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo opet mene zeza lijevi klik na razer deathadderu
    je li neko kupovao i mijenjao ove microprekidace na misu ?
    http://www.ebay.com/itm/4X-OMRON-D2FC-F ... SwT5tWNA~4

    ja sam neki dan odvrnuo i rastavio cijeli mis i gledao malo ove prekidace i ne znam kako se to skida,treba li sta lemiti ponovo i je li komplikovano ?
    problem je sto lijevi klik moram kliknuti 2-3 puta da registruje klik
    a navikao sam se na ovaj mis a ne kupuje mi se novi,jer idu od 50 KM pa na vise
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene je na revolutionu zezalo to, i rijesio sam tako sto sam ga naprskao kontaktnim sprejem, onako fino :D ostavio da se osusi, i evo starom vec druga godina radi, a moj je eto u penziji, i nije me zezao poslije tog zahvata. A obojca smo imali taj problem...
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sta je kontakti sprej i gdje to kupiti ?
    ima li u bau centrima ,moze li ime spreja ?
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Odi u obi, conrad, penny, i traži kontaktni sprej. Tako se i zove :)
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ni ti jos nisi shvatio da Sarajevo nije cijela BiH :p :p
    ali hajde,snaci cu se,otici cu u ovaj nas bau centar,tu ima od igle do lokomotive :D
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Najbolje ti je da ti to neko zalemi nanovo jer te to vec handri 2 puta. Nije to poso ali ako ne znas lemiti radije plati nekome da ti to sredi to je minut posla za majstora. Kupis mikroprekidac na ebayu dolar dva ima dvije nozice bar kod mene je tako bilo, stari odlemis novi zalemis i cao. I prati oznake na starom mikroprekidacu prepisi ih da budes siguran. Meni je tako kolega zalemio Razer Krait eno ga i sad radi do neki dan ga koristio opet malo neunistiv mis, ima mu boga pitaj koliko jos od doba cod2 dok je bila najjaca pucacina.

    BTW uzeo sam neki dan G402 Logitech i bas sam zadovoljan dobar mis. Mislio sam G700 al ne gotivim wireless i bio skuplji.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    probati cu i sa sprejom a naruciti cu i mikroprekidac sa ebaya,jeftini su a mis je kao nov,ne rastaje mi se od njega jos a posebno mi se ne daju pare za novi sada
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo nasao sam po gradu kontaktni sprej i poprskao sam sve mikroprekidace
    sklopio sam ga i za sada lijevi klik reaguje odlicno,bez problema
    a za svaki slucaj cu naruciti sa ebaya mikroprekidace pa kada mi opet bude pravilo problem,promijeniti cu
    sada sam bio i kod elektricara,kaze moze promijeniti bez problema
    hvala svima i do narednih problema se cujemo haha
     
  17. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Moze neka preporuka misa do 50KM za FPS igre.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mislim da imam juedan coolermaster gaming, mogu ti ga za petobu prodat, placen oko 80km, koristen samo 2 mjeseca.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Taj mis je end of life vec jako dugo.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Roccat Kova+