Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Treba mi Teflon za onaj MX Revolution, sredio sam ga, radi ko doxa :) samo je Teflon star i ofucan...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Imas ih na ebayu.

    Mada, ja sam nedavno narucivao kabl za g500 pa mi dosli tefloni gratis, ali nisu 100% odgovarali. Jedna stopica je dobra, druga mala, treca bila velika pa je rezao.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nastao sam na ali Express cca 5KM... Pa ćemo vidjeti

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja planiram ženi onaj logitech vertical da kupim, tj gledam između njega i novog onog trackball...

    Sent from my Huawei P30
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne bih da kvarim ćejf, ali meni je trenutno Trust Laser Mouse link, pouzdaniji precizniji i bolje leži na ruci od redom:
    Logitech m705, Logitech M330.

    Do kraja godine uzet ću ili Triathlona ili Evo-Rx od Trust-a.
     
    Esh likes this.
  9. nFare

    nFare Komšija

    Trust i don't trust, imao tri u kratkom periodu, jedan defektan out of the box, drugom se pokvario scroll nakon dva mjeseca treci nije preživio jedan pad sa stola... Jeftini su pa se mogu koristiti kao potrošni materijal. Inače sam razočaran u današnju bežičnu periferiju, brdo je smeća na tržištu od svih proizvođača sa nerealnim cijenama, nisam nešto raspoložen davati više od 100 KM za miš tako da se kontam pomiriti sa činjenicom da kupujem ove od 50 i mijenjam svake dvije godine ako izdrže. Još uvijek sam u potrazi za dobrim mišem, kontao sam probati upravo M330 silent.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa više tako bacaš pare. Uzmeš pošten miš koliko košta, košta i traje ti 7-8 godina.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nisam probao mad catz wifi varijante, ali jesam redom vx i mx mastera, i 2s. Za sve od navedenih ne mogu reći da vrijede svojih para, bar meni.
    Opet na kraju spajam neki Lenovo ili HP oem žičani umjesto navedenih 100+km miševa.

    Moja top lista je za sada:
    1.mx518
    2.Trust Laser Wireless
    3. R.a.t. 3
    4. Microsoft Intellimouse 1 i 1.1
    5. M705, mx1100, mx1000(primarno zbog oblika)
    6. Master bilo koji
    7. Lenovo Oem, Logitech b100 i oem par a4techa
    8. Sve ostalo

    Želim da probam i Lenovo Essential Wireless Laser, na Amazonu 8$ kod nas 70km
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja na poslu koristim mx revolution koji sam kupio cca 2006-2007 godine.. A kući mi je MX Master 2S jer sam MX Master prvi starom dao kad mu je otisao mikroswitch na njegovom MX Revolution koji sam rastavio, očistio i sad mi je na vikendici :) isto tako nekad 2007 kupljen...

    Sent from my Huawei P30
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Zadnjih deset godina dva miša promjenio. Uzmem MX 620 neke 2009-te pa ga prebacim na laptop i onda uzmem G500 koji traje 6-7 godine i ne mislim ga mijenjati.
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Takodje koristim i dan danas mx518 a razmisljam da kupim nasljednika (legendary).Sluzi me evo vec 10 godina.Najbolje nesto sto sam kupio od periferije.Ne sumnjam.ni da je naslijednik isto tako dobar.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. Lamagician

    Lamagician Komšija

    imao jednom deathadder...promjenio na neke druge i opet se vratio na deathadder chroma
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    Volio bi da to mogu, ali sve što sam do sad probao ima neke mane, ili laga, ima lošu izradu, crkavaju micro svičevi, glasan, neprecizan... Imam i ja mx 610 iz 2006 godine još uvijek u funkciji, promijenjena oba sviča nakon 7godina. Vidim i ovdje se raja mahom hvale sa starijom periferijom. :D
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da sve sto ima logitech unifying receiver nema problema. Njihova je wireless periferija najbolja na trzistu sto se signala tice. Ja sam se naigrfao BF3 sa MX620.
     
  18. nFare

    nFare Komšija

    Poslušah Nailsa i nakon nekon vremena sa lutanjem opet se vratih Logitech-u, kupih G603 po dobroj cijeni 49€. Možda se nekome ne sviđa ergonimija i mat glatka plastika ali sve ostalo je top, nisam primjetio ni najmanji lag, kvalitetno klikće i skrola. Super je stvar što se može koristi sa samo jednom baterijom ako nekome ne odgovaraju teži miševi. Za sad spojen Bluetoothom radi bez problema.
     
    NAILS likes this.
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam probao 15tak miševa ali, mx518 i SS Sensei su mi Tito.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sebi danas na poslu zamijenio vjerni mx revolution sa mx master 2s... Vrijeme mu je za penzije.

    Sent from my Huawei P30