Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma extra je 2s, fakat.

    Sent from my Huawei P30
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma ako su ti bitni ti side dugmici, i nisu bas na dobrom mjestu. Ni ne koristim ih koliko je neprakticno. Ali imas jos jedno dugme, pritisne se taj lijevo pljosnati dio prema dole, a i taj srednji dugmic na sredini mozes postaviti na sta hoces. Igram MMO igre, pa iz tog ugla govorim.
     
  3. xman

    xman Komšija

    Bitni su mi fakat side dugmici,na G603 doduse ovaj drugi je malo teze dohvatiti...
    Cemu uopste drugi kolutic na S2,ovaj bocni,ako je rijec o gaming misu?
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije ti MX serija gaming. G serija je gaming. Uz MX ide logitech options software a ne logitech gaming software. MX serija ti dodje za "produktivne". Zato ima thumb scroll/horizontal scroll.

    Da se razumijemo, ako tebi odgovara neki MX miš za gaming, ako se mogu programirati tipke po tvojim potrebama, kupi ga.

    Na logitech gaming softwareu mozes napraviti profile za svaku igru, odnosno, .exe aplikaciju. Ali ne znam da li je to moguce i na logitech options softwareu.
     
  5. xman

    xman Komšija

    Programiranje tipki je fina opcija svakako ali meni fizicki pasu te bocne tipke.
    Ima li sta slicno G603 da je te kvalitete i cjenovnog ranga ili da jednostavno uzmem novog?
    Vidjoh ga na piku 140KM bez dostave...
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    razer deathadder elite - aliexpress, oko 50km max

    edit: moja greska, essential sam mislio
     
    Last edited: Oct 6, 2019
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Sto se funkcionalnosti tice, imaš: g402, g502, g700s ili g900 serija ali stvarno ne znam koliko su para. Kod nas su cijene skroz nerealne.
     
  8. xman

    xman Komšija

    Wireless iskljucivo bi uzeo.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa zamjeni Omron microswitcheve u njemu, ne moraš novi miš kupovati.

    https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https://www.ebay.com/ulk/itm/142619430986



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Imaš Essential za te pare, Elite ne postoji za 50 KM.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  11. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    Postoji li na tržištu neki kvalitetan, a cjenovno prihvatljiv wireless combo miš-tastatura? Pa recimo...100-150 KM !?
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pogledaj od Microsofta ili HP-a.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja vise ne mogu Deathadder Elite, plastika mu ona nije normalna, znoji se ruka na njemu i u sred januara xD gasio mu i RGB na njemu, kontam da to sta ne grije, al ista stvar. čitam na netu da ima jos ljudi sa istim problemom, ljudi koji su koristili XX miševa u životu a samo na DA im se znoji ruka.

    I sad gledao zamjenu, MX Master kec 50€ nov i G502 HERO isto 50€. I uzmem G502. A onaku u ruci najbolje mi se činio G602, al me odbile one silne tipke sa strane.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja ga kupio u Sancta Domenici koristio 48 sati i prodao upravo zbog tog problema kao i zbog pucketanja plastike na sastavima misa.Djelovao mi bas nekako jeftino.

    Razer jedino izgleda tastature pravi kako treba.

    Evo dvije godine koristim SteelSeries Rival 600 odlicno mi lezi,ali ogromna mana rubber side se odlijepe veoma brzo i onda sam morao preko prijatelja u USA na SS store kupovati zamjenski sto ce me ubuduce definitivno odvratiti od kupovine icega sto je SS.

    https://steelseries.com/gaming-accessories/rival-600-series-side-panels
     
  15. Decerto

    Decerto Komšija

    uzmi onda model-o ,ili MM710 od coolermastera.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ovo nije proizvod za one koji vole gricnuti i čips dok sjede za PC :D
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne mislim da je znojenje do težine misa, DA Elite je ispod 100g. Imao sam i dosta teze miševe (MX Revo, Performance MX itd) i nije bilo tog problema. Nego je izgleda do samog materijala misa, spustim ruku na njega i bez da ga pomjeram nakon 15 sekundi počne dlan da se znoji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Njihove tastature su ravne nuli..
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imam 8 godina Lachesis i nema teorije da bih ga mijenjao, samo cu switcheve promijeniti, i dalje mi je haman kao nov. Da prelazim na neki drugi vjerovatno bi to bio neki Mamba..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam i ja Lachesisa jos uvijek, koristio ga godinama, nemam sa njim problema sa znojenjem :)